۲ اسفند ۱۳۹۸ مصادف با   26 جمادی الثانی 1441

آرایش دشمن آرایش جنگی است؛ از لحاظ اقتصادی آرایش جنگی گرفته؛ از لحاظ سیاسی آرایش جنگی گرفته؛ فقط از لحاظ نظامی علی‌الظّاهر آرایش جنگی ندارد که آن هم البتّه حواس نظامی‌های ما جمع است؛ همان‌ طور که عرض کردم از لحاظ فضای مجازی آرایش جنگی گرفته؛ در مقابل این دشمنی که آرایش جنگی در مقابل ملّت ایران گرفته، ملّت ایران بایستی آرایش مناسب بگیرد، باید خودش را آماده کند در همه‌ی بخش‌های مختلف. بیانات در دیدار معلمان و فرهنگیان ۱۳۹۸/۰۲/۱۱

آخرین ویرایش در ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

آرایش جنگی دشمن

۱ خرداد ۱۳۹۸

لزوم درک آرایش جنگی دشمن

لزوم درک آرایش جنگی دشمن

در زمانی که دشمن یک جامعه، آرایش جنگی به خود گرفته است، و رفتار و گفتار او نیز حکایت از یک صف آرایی همه جانبه علیه تفکر اسلامی، انقلابی و ایرانی دارد، لذا باید تمام اقشار مختلف مردم، دولت‌مردان و مسئولان نیز آرایش جنگی متناسب با آن را اتخاذ کنند و به فکر مقابله با دشمن باشند. آمادگی ذهنی و اتخاذ رویکرد کنشی مناسب توسط مردم و مسئولین، می‌تواند آرایش جنگی آن‌ها حتّی اگر تنوع و پیچیدگی فراوانی داشته باشد را به‌هم می‌زند.

۵ خرداد ۱۳۹۸

سطح بندی انواع آرایش جنگی دشمن

سطح بندی انواع آرایش جنگی دشمن

امروز شاید ندانیم چه اتفاقی دارد برایمان می‌افتد ولی به صورت ناخودآگاه یک کششی پیدا کرده‌ایم و تبدیل به یک عنصر بی تفاوت و حتی متفاوت شده‌ایم، مانند مرده‌ای که هر چه به او سوزن می زنیم، واکنشی نشان نمی‌دهد. اوّلین نقطه هدف حمله کنندگان جنگ نرم، باورهای مردم است.

۷ خرداد ۱۳۹۸

آرایش جنگ سیاسی و امنیتی (۱)

آرایش جنگ سیاسی و امنیتی (۱)

کشورهای استکباری به طور فزاینده­‌ای با چالش‌­هایی در چند سال اخیر از سوی بازیگران دولتی مواجه­‌اند، و به تعبیری قدرت نظامی و تسلیحاتی کشورهای غربی را به سخره گرفته اند.

۷ خرداد ۱۳۹۸

آرایش جنگ سیاسی و امنیتی (۲)

آرایش جنگ سیاسی و امنیتی (۲)

در منظومه فکری رهبر انقلاب رویکرد اسلامی و انقلابی در مواجهه با دشمن، به عنوان یک اصل مهم شمرده می‌شود، لذا در نگاه و گفتمان فکری ایشان عزت اسلامی و نفی سلطه «عزت اسلامی و نفی سلطه‌ی بیگانگان» به عنوان راهبرد محوری در مقابله با هجمه سیاسی دشمنان معرفی می‌کنند.

۸ خرداد ۱۳۹۸

آرایش جنگ اقتصادی(۱)

آرایش جنگ اقتصادی(۱)

در سال‌­های اخیر، اعمال تحریم‌­های اقتصادی ناعادلانه علیه ایران منجر به بروز رکود، تورم و محدودیت هایی در فضای کسب و کار داخلی شده است.

۱۲ خرداد ۱۳۹۸

آرایش جنگ اقتصادی(۲)

آرایش جنگ اقتصادی(۲)

اقتصاد مقاومتی است که باید در ذهن و نگاه مسئولین و مردم تغییرات اساسی ایجاد شود و ساختارهای متناسب با آن و تصمیمات کلان و خرد مقتضی آن مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۸

آرایش جنگ نرم فرهنگی (۲)

آرایش جنگ نرم فرهنگی (۲)

دو جریان حق و باطل که از ابتدای خلقت تا کنون در تمامی اعصار در مقابل هم ایستاده اند و در هر زمان نماینده‌ای داشته و حرکت مستمر آن در گوشه گوشه‌های تاریخ قابل درک و فهم است

۱۶ خرداد ۱۳۹۸

آرایش جنگ نرم فرهنگی (۱)

آرایش جنگ نرم فرهنگی (۱)

هدف اصلی و نهایی جنگ نرم، انحلال درونی و استحاله داخلی جمهوری اسلامی از طریق تغییر باورها و سست کردن ایمان مردم و به ویژه جوانان است.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)