۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ مصادف با   3 شوال 1442

رهبر انقلاب: «این‌که من می‌گویم جوان‌های مؤمنِ امروز، از لحاظ انگیزه از جوان اوّل انقلاب اگر جلوتر نباشند عقب‌تر نیستند، یعنی این. این‌ها رویش‌های انقلاب‌اند. این معجزه‌ی انقلاب است، این معجزه‌ی نظام جمهوری اسلامی است که می‌تواند همان روحیه‌های پُرتلاش و قوی و فولادین را بازآفرینی کند به شکل همین شهدای امروز شما.» ۱۳۹۷/۰۹/۲۱

آخرین ویرایش در ۱۹ اسفند ۱۳۹۷

معجزه انقلاب

۱۲ بهمن ۱۳۹۷

مقدمه«ماهیّت انقلاب»

مقدمه«ماهیّت انقلاب»

تعاریفی که از انقلاب ارائه شده است را می‌توان در سه دسته جای داد: گروهی از تعاریف، انقلاب را بر اساس نیات انقلابیون تعریف کرده‌اند. گروه دوم، انقلاب را بر اساس نتایج و پیامدهای آن شناسایی کرده‌اند و از نظر گروه سوم، انقلاب به عنوان یک فرآیند، مورد بررسی و تعریف قرار می‌گرفته است.

۱۳ بهمن ۱۳۹۷

اهداف شکل‌گیری انقلاب

اهداف شکل‌گیری انقلاب

انقلاب اسلامی همواره از درون و بیرون با آسیب‌ها و آفت‌هایی مواجه است که درصورت غفلت مردم و مسئولان، به تدریج به انحراف یا استحاله و یا نابودی کشیده می‌شود. امام خمینی درباره اهمیت آسیب شناسی انقلاب و زیان‌های غفلت که عامل مهمی در آسیب رسانی به انقلاب اسلامی است می‌فرماید:« یک کشوری وقتی آسیب می‌بیند که ملّتش بی تفاوت باشد راجع به آسیب‌ها.»

۱۴ بهمن ۱۳۹۷

انحرافات انقلاب

انحرافات انقلاب

در اندیشه اسلامی و نگاه رهبران انقلاب اسلامی، ریزش و انحراف انسان‌­های مؤمن و انقلابی واقعاً مایه تأسف و یک لکه ننگ برای دین، اسلام و انقلاب است و باید از این موضوع ناراحت شد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب «… ممکن است کسانی ریزش پیدا کنند که البته مایه‌ی تأسّف است.

۱۵ بهمن ۱۳۹۷

علت سقوط ملّت‌ها و مسؤولان

علت سقوط ملّت‌ها و مسؤولان

واقعیّت قضیه این است که این ملّت با حرکت خود، با حضور خود، با نشاط خود، بر روی همه‌ی توطئه‌ها خط بطلان کشید، بعد از این هم همین‌جور خواهد بود؛ منتها شرطش ادامه‌ی تقواست، که تقوا موجب رحمت الهی است. به خودمان مغرور نشویم.

۱۶ بهمن ۱۳۹۷

ریزش‌ها و روریش‌های انقلاب‌ها

ریزش‌ها و روریش‌های انقلاب‌ها

بحمدالله انقلاب علی‌رغم همه تبلیغات، همه تخریب‌ها، همه ضربه‌ها، همه تهاجم‌های از اطراف و اکناف –تهاجم سیاسی، فشار اقتصادی، تهاجم فرهنگی– پیشرفت کرده؛ این انقلاب زنده، با نشاط و مشغول پیشرفت است؛» یا در بیانی دیگر تأکید دارند که، «… انقلاب ما ریزش دارد، امّا رویش هم دارد؛ رویش‌ها بر ریزش‌ها غلبه دارند.»

۱۷ بهمن ۱۳۹۷

درک حقایق و پرهیز از ظاهر بینی در انقلاب

درک حقایق و پرهیز از ظاهر بینی در انقلاب

همه نیروهای ارزشی و انقلابی، از یاران نسل اوّلی امام گرفته تا رزمندگان نسل دوّمی تا جوانان نسل سوّمی و نوجوانان نسل چهارمی، همه‌وهمه درگیر مشکلات زندگی روزمره بوده و هستند و هیچ‌گاه مشکلات اقتصادی، آسیب‌های اجتماعی و معضلات فرهنگی را در سال‌های اخیر کتمان نمی‌کنند.

۱۸ بهمن ۱۳۹۷

دسته‌بندی رویش‌های انقلاب

دسته‌بندی رویش‌های انقلاب

کلیّت انقلاب اسلامی ایران، رویش مجدد تمدّن اسلامی در فضایی جدید بود؛ رویشی که بهار دوباره خدا محوری را نوید می‌داد و می‌کوشید در تمام عرصه‌های زندگی، خود را نمودار و شکوفا سازد؛ رویشی که با رهبری امام خمینی(ره) اوج گرفت؛ رویشی که مقام بندگی را به انسان بازگرداند و در مقابل نفس‌پرستی و انسان‌محوری، خدامحوری را زمزمه کرد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۷

آرمان‌های اسلام و انقلاب

آرمان‌های اسلام و انقلاب

یکی از راهبردهای محوری انقلاب اسلامی، حرکت در مسیر اصیل انقلاب و پیروی از گفتمان امام راحل است و پایبندی به آرمان‌های اسلام و انقلاب از ضروریات این مسیر محسوب می‌شود که به عنوان ریشه حرکت انقلاب اسلامی بوده و دشمنان به دنبال کمرنگ کردن روحیه انقلابی در سطح معرفتی و کلان خود است.

۱ اسفند ۱۳۹۷

راهبردهای عملی کاهش رویش‌ها و افزایش رویش‌های

راهبردهای عملی کاهش رویش‌ها و افزایش رویش‌های

به برخی از راهبردها و شیوه های عملی در جهت کاهش رویش ها و افزایش رویش‌های اسلامی و انقلابی در ابعاد مختلف نظام اسلامی در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی دولت کریمه امام عصر(عجل الله فرجه)را فراهم سازیم:

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)