۲۶ خرداد ۱۳۹۸ مصادف با   12 شوال 1440

مهم این است که در هر دوره‌ای از دوره‌ها ما بفهمیم دشمنیِ دشمن چگونه است و چه‌کار دارد با ما می کند؛ نقشه‌ی دشمن را بفهمیم؛ درست مثل جنگ نظامی. در جنگ نظامی اگر شما توانستی حدس بزنی که نقشه‌ی دشمن چیست، پیشگیری می کنی، خودت را آماده می کنی؛ یا دفاعِ خوب می کنی یا حمله‌ی پیش‌دستانه میکنی؛ در جنگ نظامی این‌جوری است. در جنگ تبلیغاتی، در جنگ اقتصادی، در جنگ فرهنگی، در جنگ امنیّتی، در جنگ نفوذ -اینها همه جنگ است- در همه‌ی این ها قضیّه این است: باید حدس بزنید دشمن چه‌کار می خواهد بکند.

۱۳۹۶/۱۰/۰۶

آخرین ویرایش در ۴ تیر ۱۳۹۷

نقشه نفوذ در کلام رهبری

۲۹ خرداد ۱۳۹۷

مقدمه: عناصر مؤمن و نهادهای انقلابی سد مستحکم در مقابل نفوذ دشمنان(۱)

مقدمه: عناصر مؤمن و نهادهای انقلابی سد مستحکم در مقابل نفوذ دشمنان(۱)

با هرکسی در میان ملّت که در مقابل دشمن ایستادگی بیشتری داشته باشد، بیشتر مخالفند. با عناصر مؤمن بیشتر مخالفند، با سازمانها و نهادهای انقلابی بیشتر مخالفند، با عناصر حزب‌اللّهی بیشتر مخالفند؛ چون می دانند اینها سدهای محکم و مستحکم در مقابل نفوذ دشمنان هستند.

۳۰ خرداد ۱۳۹۷

تاریخچه نفوذ دولت های بیگانه در کشور(۲)

تاریخچه نفوذ دولت های بیگانه در کشور(۲)

از سال ۱۸۰۰ انگلیس‌ها اولْ‌بار در دستگاه سیاسی کشور ما وارد شدند و دخالت کردند و نفوذ کردند و یارگیری کردند و همراه آنها یا قریب به آنها، بعضی از کشورهای دیگر اروپائی هم در این مدت همین کار را کردند.

۲ تیر ۱۳۹۷

جایگاه نفوذ در نقشه راه دشمن(۳)

جایگاه نفوذ در نقشه راه دشمن(۳)

امروز دشمن‌ مستکبر، سراسیمه‌ و شتاب‌زده‌ همه‌ی‌ راههای‌ نفوذ فرهنگی‌ و سیاسی‌ و اقتصادی‌ را مد نظر قرار داده‌ و امیدوار است‌ بتواند از این‌ راه ها ملت‌ ایران‌ و نظام‌ جمهوری‌ اسلامی‌ را محاصره‌ کند و پنجه‌ی‌ شوم‌ خود را همانند دوران‌ پیش‌ از انقلاب‌ در جسم‌ و جان‌ کشور عزیز ما فرو برد

۴ تیر ۱۳۹۷

راهبردهای کلان دشمن در نفوذ(۴)

راهبردهای کلان دشمن در نفوذ(۴)

آنچه ما امروز در مجموعه‌ رفتار دستگاه استکبار مشاهده میکنیم، همین است؛ هدف ایجاد اختلال در نظام محاسباتی و دستگاه محاسباتی من و شما است. در میدان های دیگر، استکبار نتوانسته است، کاری از او برنیامده است

۶ تیر ۱۳۹۷

قلمروهای نفوذ(۵)

قلمروهای نفوذ(۵)

امروز دستگاه‌های استکباری در این منطقه هدف های خطرناکی را برای خودشان تعریف کرده‌اند؛ این ها هدف هایی است که با سرنوشت ملّت ها سروکار پیدا می کند. ابزارهایی هم که به کار می گیرند، ابزارهای بسیار خطرناک و غیر انسانی و سبعانه است؛ یعنی هیچ اباء ندارند روشهایی را به کار بگیرند که انسانهای بی‌گناه کشته بشوند.

۱۰ تیر ۱۳۹۷

گستره و عمق نفوذ(۶)

گستره و عمق نفوذ(۶)

آماج نفوذ هم چه کسانی هستند؟ عمدتاً نخبگان، عمدتاً افراد مؤثّر، عمدتاً تصمیم گیران یا تصمیم سازان، اینها آماج نفوذند؛ اینها هستند که سعی می شود روی اینها نفوذ انجام بگیرد؛ بنابراین نفوذ خطر است؛ نفوذ خطر بزرگی است.

۱۲ تیر ۱۳۹۷

محورها و جبهه های نفوذ(۷)

محورها و جبهه های نفوذ(۷)

نفوذ امنیّتی چیز کوچکی نیست امّا در مقابل نفوذ فکری و فرهنگی و سیاسی، کم‌اهمّیّت است. نفوذ امنیّتی عوامل خودش را دارد، مسئولین گوناگون -از جمله خود سپاه- جلوی نفوذ امنیّتی دشمن را با کمال قدرت ان‌شاءالله می گیرند

۱۶ تیر ۱۳۹۷

سیاست های اصلی دشمن برای نفوذ(۸)

سیاست های اصلی دشمن برای نفوذ(۸)

اگر انسان بداند دشمن از چه راهی وارد می‌شود، حواس خود را جمع خواهد کرد. رابطه‌ سیاسی، مذاکره، تمرکز ویژه بر دانشگاه و تشکل های دانشجویی از محور های اصلی دشمن برای نفوذ است.

۲۰ تیر ۱۳۹۷

خطرات و پیامدهای نفوذ دشمن(۹)

خطرات و پیامدهای نفوذ دشمن(۹)

روند غرب‌باوری و غرب‌زدگی را که متأسفانه داشت در بدنه‌ی مجموعه‌های دولتی نفوذ می کرد، متوقف کردید؛ این چیز مهمی است. حالا یک عده‌ای در جامعه، ممکن است به هر دلیلی شیفته‌ یک تمدنی یا یک کشوری باشند؛ اما این وقتی به بدنه‌ی مدیران انقلاب و مجموعه‌های انقلاب نفوذ می کند، چیز خیلی خطرناکی می شودروند غرب‌باوری و غرب‌زدگی را که متأسفانه داشت در بدنه‌ی مجموعه‌های دولتی نفوذ می کرد، متوقف کردید؛ این چیز مهمی است.  

۲۴ تیر ۱۳۹۷

راهبردهای کلان کشور در مقابله با نفوذ ۱ (۱۰)

راهبردهای کلان کشور در مقابله با نفوذ ۱ (۱۰)

اگر می‌بینید که مسأله‌ی تهاجم فرهنگی یا شبیخون فرهنگی یا قتل عام فرهنگی در این کشور به‌شدت از طرف دشمن دنبال می‌شود؛ اگر می‌بینید که تبلیغات دشمن در همه جای دنیا روی جمهوری اسلامی بیش از جاهای دیگر متمرکز است و اگر می‌بینید که دائم تلاش می‌کنند ذهن ملت – بخصوص جوانان و مؤمنین – را در داخل جمهوری اسلامی تصرف کنند، به همین سبب است.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

راهبردهای کلان کشور در مقابله با نفوذ ۲ (۱۱)

راهبردهای کلان کشور در مقابله با نفوذ ۲ (۱۱)

آن ملتی که آمادگی خود را، حضور خود را، عزم راسخ خود را در همه‌ی میدانها به نمایش میگذارد، دشمن را از نفوذ در خود و غلبه‌ی بر خود مأیوس میکند. در مقابل افکار جهانی و نگاههای جهانی، ملت ایران در هیچ مسئله‌ای، باید اظهار ضعف و عقب‌نشینی نکند.

۳۰ تیر ۱۳۹۷

الگوهای تاریخی و حماسی مبارزه با سلطه و نفوذ دشمن(۱۲)

الگوهای تاریخی و حماسی مبارزه با سلطه و نفوذ دشمن(۱۲)

این مبارزاتی که با فرنگی ها و با خارجی ها و با نفوذ اجانب در کشور از طرف علما انجام گرفته، که یک نمونه‌اش خودِ میرزای شیرازی است، یک نمونه‌اش دو طرف مشروطیت هستند در نجف؛ یعنی هم آسید محمدکاظم، هم آخوند ملاکاظم خراسانی، که هر دوی اینها مخالف حضور بیگانه بودند.

۱ مرداد ۱۳۹۷

جهاد کبیر در مقابله با نفوذ(پایانی)

جهاد کبیر در مقابله با نفوذ(پایانی)

جهاد کبیر عبارت است از عدم تبعیت از دشمن در همه زمینه ها. این عدم اطاعت به مقدار زیاد متوقف بر تقوای سیاسی- اجتماعی، کادر و نیرو سازی برای انقلاب و تبیین و روشنگری مجاهدانه و مخلصانه برای مردم و مسئولین است.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)