۳۰ بهمن ۱۳۹۷ مصادف با   13 جمادی الثانی 1440

 

رهبر انقلاب: امام بزرگوار فرمود: «آمریکا شیطان بزرگ است» بعضی اصرار دارند این شیطان بزرگ را به شکل فرشته‌ی نجات وانمود کنند، ملت ایران این شیطان را بیرون کرد؛ نباید بگذاریم وقتی از در بیرونش کردیم از پنجره برگردد و نفوذ پیدا کند.‌ آمریکا دشمنی خود را پنهان نمی‌کند؛ یکی لبخند می‌زند، یکی مصوبه علیه ایران تهیه می‌کند دنبال چیزی به نام مذاکره با ایرانند؛ مذاکره وسیله‌ای است برای نفوذ و تحمیل خواست‌ها؛ آمریکا بشدّت عصبانی است. فقط از این حقیر که عصبانی نیست، از شما هم عصبانی است؛ از ملّت ایران عصبانی است، از حکومت ایران عصبانی است، از انقلاب ایران عصبانی است؛ چرا؟ برای خاطر اینکه از این حرکت عظیم شکست خورده.

آخرین ویرایش در ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

ایران و آمریکا

۱۲ بهمن ۱۳۹۷

«هسته سخت انقلاب»؛ ضامن پیروزی در نبرد تمدّنی

«هسته سخت انقلاب»؛ ضامن پیروزی در نبرد تمدّنی

ادامی که این وجود داشته باشد نبرد تمدّنی ایران و ایالات متّحده تمامی نخواهد داشت. اگر از این خط و هسته سخت عبور کنیم و هسته سخت شکسته شود یا استحاله شود قاعدتاً این نبرد به سود ایالات متّحده آمریکا تمام می‌شود و بر عکس مادامی که ایالات متّحده پافشاری می‌کند روی هسته سخت ارزشی خودش قاعدتاً این جنگ همچنان ادامه خواهد داشت

۹ بهمن ۱۳۹۷

«جنگ تمام عیار اقتصادی»؛ آخرین سنگ‌اندازیِ آمریکا علیه ایران

«جنگ تمام عیار اقتصادی»؛ آخرین سنگ‌اندازیِ آمریکا علیه ایران

در تمامی مقاطع تاریخی در طول این چهل سال، دوره‌ای نبوده که  شاهد تقابل آمریکا و ایران  نبوده باشیم. گروهک‌ها، کودتاها، مباحث تجزیه‌­طلبی، جنگ تحمیلی هشت ساله، براندازی نظامی و حتی براندازی نرم در دستور کار آمریکا برای تقابل با ایران قرار گرفتند. آخرین سنگ اندازیِ آمریکا که امروز با آن روبه‌­رو هستیم «جنگ تمام عیار اقتصادی» است.

۸ بهمن ۱۳۹۷

آمریکا به دنبال منابع ایران است

آمریکا به دنبال منابع ایران است

ما این را هم می‌دانیم که مشکل آمریکا با ایران بر سر منافع است؛ یعنی آمریکا سهمش را از نفت و معادن و جغرافیای ایران می‌خواهد. وقتی می‌بیند این کشور در عین حفظ استقلال، پیشرفت‌های منحصر به فردی دارد، به هیچکس مدیون نیست و وابسته به تکنولوژی بومی خودش است، دچار هراس می‌شود، بنابراین مجبور است از طریق ناامیدسازی مردم، حرکت روبه‌جلوی ملت را روزبه‌روز کمتر کند و از این طریق اهداف خود را تامین کند.

۱۹ دی ۱۳۹۷

آمریکا فقط «پیشرفت‌ نظامی» ایران را برجسته می‌کند!

آمریکا فقط «پیشرفت‌ نظامی» ایران را برجسته می‌کند!

وقتی به صورت عینی وارد تحلیل شاخص­‌ها می‌شویم و آمارهای واقعی را بررسی می‌کنیم، شاهد آن هستیم که در مقایسه با خیلی از کشورها در دنیا، نه‌ تنها از نظر پیشرفت و توسعه رتبه بدی نداریم بلکه نرخ رشد ما بسیار بالاست؛ در تولید علم، نانو و فناوری‌هایی مثل فناوری‌های هسته ای و پزشکی، زیرساخت‌هایی مثل راه‌سازی، سازه‌های دریایی، در حوزه نفت، گاز و در حوزه نظامی و … . که آمریکا این مورد نظامی را خیلی برجسته می‌کند و تلاش دارد برای مشکل آفرینی، پیشرفت‌های ما را فقط در حوزه نظامی برجسته ‌کند تا به این ترتیب سایر کشورها..متن کامل پرونده

۲ خرداد ۱۳۹۷

حسین ظفری: اروپا درپی تحمیل شروط ترامپ است

حسین ظفری: اروپا درپی تحمیل شروط ترامپ است

بنده معتقد هستم به احتمال زیاد اروپایی ها بدون کم و کاست تمام شروط ترامپ را به ما تحمیل خواهند کرد. اینطور نیست که به چند مورد بسنده کنند، تمام شروط را کامل خواهند گرفت و برای تامین نظر آمریکایی ها هیچ فرصت دیگری به ایران نخواهند داد.

۱ خرداد ۱۳۹۷

پیامدهای اجتماعی و فرهنگی برجام برای دشمن مهم تر است!

پیامدهای اجتماعی و فرهنگی برجام برای دشمن مهم تر است!

خیلی از پیامدهای برجام، پیامد فرهنگی و اجتماعی است که اتفاقا برای آمریکا اهمیت ویژه ای هم دارد. یعنی تغییر و تحول در رفتار و تفکر مردم و مسئولین؛ به عنوان نمونه، اینکه در حوزه سیاست خارجی، قدم زدن باشیطان بزرگ به یک هنجار و ارزش تبدیل شود و در رسانه ها عنوان شود که چقدر خوب است دیپلمات های ما با ابرقدرت های جهانی قدم می زنند؛ در حالیکه مبنای تفکر انقلاب اسلامی، استکبار ستیزی است.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

دکتر بهستانی: برجام شعبده و تردستی دولت بود

دکتر بهستانی: برجام شعبده و تردستی دولت بود

متاسفانه دولتی که سر کار است جریان تکنوکراتی است که تا مغز استخوانش آمریکایی است و اگر آمریکا به آنها لبخند بزند وا خواهند رفت. امروز که آمریکا در حال لگد زدن به این جریان است، اینها همچنان چشم امیدشان به مذاکره است و دست دوستی دراز می کنند، اگر از طرف آمریکا لبخندی زده شود که چهره واقعی خود را به خوبی نمایان می کنند؛ نباید فراموش کرد که آمریکا ستیزی در گفتمان تکنوکراتِ ما اصلا وجود ندارد. 

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

بهستانی: انگلستان هم از میدان دادن به آمریکا پشیمان شد

بهستانی: انگلستان هم از میدان دادن به آمریکا پشیمان شد

نقطه عطف روابط ایران و آمریکا به کودتای ۲۸مرداد برمی گردد که در واقع انگلیس، ایالات متحده را وارد بازی می کند. قرائت هایی در تاریخ وجود دارد که می گوید انگلیس از این کرده خود پشیمان شده که تا این میزان اجازه نفوذ آمریکا به دربار ایران را داده است. چراکه نتیجه آن کنار رفتن انگلیس و قدرت گرفتن آمریکا در دربار ایران شد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۷

حسین روزبه: رحمتِ اسلام رحمانی متوجه آمریکاست

حسین روزبه: رحمتِ اسلام رحمانی متوجه آمریکاست

اسلامی که معتقد است به اسلام رحمانی که همان واژه به روز رسانی شده اسلام امریکایی است. دیگر اسلام رحمانی چیست؟ اسلام که بالذات خودش رحمت است. اسلام رحمانی، رحمتش متوجه امریکاست. جای دیگر می شود زودتر پیدایش کرد.

۱۴ فروردین ۱۳۹۷

انقلاب اسلامی بخش بزرگی از افق تمدنی استکبار را تسخیر کرده

انقلاب اسلامی بخش بزرگی از افق تمدنی استکبار را تسخیر کرده

اگر انقلاب اسلامی به حوزه تاثیرگذاری جهانی نرسیده بود، این میزان دشمنی با او نمیشد. یا به عبارت دیگری حجم دشمنی با ما حجم بزرگی ماست. به همان اندازه که ما بزرگ و تاثیرگذار شدیم، به همان میزان حجم دشمنی با ما هم بیشتر سنگین تر و تندتر شده است، حجم طراحی ها و توطئه ها علیه ما بزرگتر شده است.

۲۷ اسفند ۱۳۹۶

برجام؛ دوگانه «اعتماد به ملت» و «اعتماد به دشمن»

برجام؛ دوگانه «اعتماد به ملت» و «اعتماد به دشمن»

مواجهه ما با امریکا در موضوع هسته ای از یک طرف اعتماد به نفس به بلوغ رسیدن انقلاب اسلامی را می رساند و از طرفی تجارب متراکم جمهوری اسلامی راه یک مرحله به جلو می برد. این انگاره در برخی جریانات نظام وجود داشت که شاید بشود مسئله تعارض با امریکا و دشمنی با امریکا را یک پله تقلیل داد و مدیریت کرد. یعنی به این شدت سرشاخ نشویم. خب اگر واقعا این اتفاق می افتاد خوب بود، عاقلانه هم بود.

۲۱ اسفند ۱۳۹۶

حسین روزبه: «مصدق» نگاه تمدنی نداشت

حسین روزبه: «مصدق» نگاه تمدنی نداشت

در زمان مصدق، دولتمردان نگاه تمدنی نداشتند، اتفاقا ادعای این را داشتند که ما می خواهیم بپیوندیم به شما، ولی چون این حرفی را که در خصوص ملی شدن صنعت نفت می زد برهم زننده منفعت امریکایی ها بود، منجر به کودتا و براندازی با دخالت آمریکا شد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶

مصدق: اگر توسعه و گشایشی هم هست ما کردیم!

مصدق: اگر توسعه و گشایشی هم هست ما کردیم!

مصدق، محصول یک فرآیند ناسیونالیستی در جامعه ایران بعد از جنگ جهانی است، که در حقیقت بر موج ملی گرایی سوار شده و می خواهد به برخی منابع و منافع ملی یا شخصی برسد. نکته دیگر در مورد شخصیت مصدق این است که متاسفانه، با وجود همه آن محبوبیت و تصویر مثبتی که در عامه مردم نسبت به مصدق شکل گرفته، وی در عرصه تصمیم گیری فرد لجبازی بوده است.

۳ بهمن ۱۳۹۶

آمریکا نفوذ خود را با اقتصاد شروع کرد

آمریکا نفوذ خود را با اقتصاد شروع کرد

جرج مارشال وزیر امور خارجه امریکا از سال ۱۹۴۷ تا۱۹۴۹ گفت امریکا می خواهد به کشورهایی که از جنگ لطمه دیدند کمک اقتصادی کند و بخشی از توان اقتصادی خود را از طریق نفوذ اقتصادی در کشورهای دیگر ایجاد کرد. چیزی حدود ۱۲ میلیارد دلار هزینه کرد و وارد عرصه اقتصادی شد.

۲۵ دی ۱۳۹۶

استقامت در برابر استکبار تا کجا ادامه دارد؟

استقامت در برابر استکبار تا کجا ادامه دارد؟

متاسفانه دولتمردان جوی ایجاد کردند و اینگونه مطرح کردند که ما بخاطر استقامت بی جا باعث شدیم که تحریم ها و فشارها وارد شود و اگر از مواضع انقلابی کوتاه بیاییم و سرسختی نشان ندهیم و مذاکره کنیم، می توانیم تحریم ها را برداریم و اقتصاد را شکوفا کنیم. در واقع دشمن توانست با فضای رسانه ای که در اختیار داشت، این نکته را جا بیاندازد و بدین ترتیب در محاسبات مردم و مسئولین انحراف و خطا ایجاد کند.

۱۸ دی ۱۳۹۶

کوتاه آمدن در برابر دشمن موجب گستاخی او شده

کوتاه آمدن در برابر دشمن موجب گستاخی او شده

در سال های اخیر، با عقب نشینی از این اصل بزرگ که استقامت در برابر خواسته های دشمن و پافشاری بر اصول است، شاهد این هستیم که دشمنان و نظام استکباری به پیروزی خود و به نتیجه رسیدن اهداف خود امیدوار شده اند.

۹ آبان ۱۳۹۶

برجام؛ اتمام حجتی برای شیفتگان غرب بود

برجام؛ اتمام حجتی برای شیفتگان غرب بود

ما امروزه رویاروی آمریکا ایستاده ایم و البته آمریکا تلاش می کند در ایران حضور داشته باشد و حتی برخی از کشورها برای آمریکا علیه ما جاسوسی می کنند و آمریکا برای اینکه بتواند هسته های اولیه خود را در ایران ایجاد کند، باید در کشور ما حضور داشته باشد و مسلما اگر ما لانه جاسوسی را در اوایل انقلاب تسخیر نکرده بودیم، کودتای  ۲۸ مرداد مجددا تکرار می شد و آمریکایی ها همان سال ۱۳۵۸ علیه انقلاب کودتا می کردند و اسناد هم همین مسئله را نشان می دهد.

۲۸ شهریور ۱۳۹۷

صفویه و ورود ایران به سیاست بین الملل

صفویه و ورود ایران به سیاست بین الملل

دوره صفویه اولین مواجه ما با غرب صورت گرفت و وارد معادلات سیاسی بین الملل شدیم. سالی که صفویه روی کار می آید ۹۰۷ ه.ق است و مطابقت دارد با ۱۵۰۰ میلادی، تقریبا آغاز تکاپوهای استعماری در جهان است و اولین استعمارگران آنوقت مثل اسپانیا و پرتقال آرام آرام نفوذشان را در دنیا شروع می کنند.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)