۳۰ بهمن ۱۳۹۷ مصادف با   13 جمادی الثانی 1440

 

رهبر انقلاب: امام بزرگوار فرمود: «آمریکا شیطان بزرگ است» بعضی اصرار دارند این شیطان بزرگ را به شکل فرشته‌ی نجات وانمود کنند، ملت ایران این شیطان را بیرون کرد؛ نباید بگذاریم وقتی از در بیرونش کردیم از پنجره برگردد و نفوذ پیدا کند.‌ آمریکا دشمنی خود را پنهان نمی‌کند؛ یکی لبخند می‌زند، یکی مصوبه علیه ایران تهیه می‌کند دنبال چیزی به نام مذاکره با ایرانند؛ مذاکره وسیله‌ای است برای نفوذ و تحمیل خواست‌ها؛ آمریکا بشدّت عصبانی است. فقط از این حقیر که عصبانی نیست، از شما هم عصبانی است؛ از ملّت ایران عصبانی است، از حکومت ایران عصبانی است، از انقلاب ایران عصبانی است؛ چرا؟ برای خاطر اینکه از این حرکت عظیم شکست خورده.

آخرین ویرایش در ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

ایران و آمریکا

۱۹ آذر ۱۳۹۷

از بی‌اعتمادی ملت‌ها تا افول شناختی و رسانه‌ای ایالات متحده

از بی‌اعتمادی ملت‌ها تا افول شناختی و رسانه‌ای ایالات متحده

اولین گام در سراشیبی سقوط نظام آمریکا، گسترش بی اعتمادی دولت ها و ملت‌ها نسبت به دولت و دولت‌مردان آمریکایی است که سال‌هاست این مسأله در میان افکار عمومی و مواجهه سیاسی حکومت‌ها با آمریکایی‌ها شروع شده است. این بی اعتمادی تنها به بی اعتمادی مردم ایران محدود نمی‌شود؛ بلکه بسیاری از کشورهای جهان و حتی مردم خود ایالات متحده نیز به ساختار و نظام حاکم در آمریکا بی‌اعتماد هستند و نبود یک نقشه جایگزین و مسخ شناختی و تفکری مردم آمریکا توسط نظام رسانه ای، فرآیند کنش علیه هیأت حاکمه آمریکا با تاخیر بیشتری صورت گرفته است.

۲۹ آبان ۱۳۹۷

آمریکا رو به افول است؛ این را همه بدانند!

آمریکا رو به افول است؛ این را همه بدانند!

این بخشی از سخنانِ رهبر یک انقلاب نوپاست که دشمنانِ آن، با صرفِ هزینه های میلیاردی و استفاده از همه ظرفیت های موجود، چهل سال است برای براندازی و انحراف آن تلاش می‌کنند و امروز آرزوی نابودی اش را در رسانه های خویش جار می‌زنند.

۲۱ آبان ۱۳۹۷

فروپاشی بلوک غرب!

فروپاشی بلوک غرب!

نابودی آمریکا و افول قدرت ایالات متحده، به عنوان یک کینه تاریخی مردم ایران و یک تسویه حساب و دشمنی میان انقلاب اسلامی و دولت آمریکا مطرح نشده، بلکه یک تعارض شناختی و تمدنی میان جبهه حق و باطل است که بر مبنای قرآن، باطل نابود شدنی است و حق ماندگار خواهد بود.

۱۴ آبان ۱۳۹۷

آغازی بر پایان لیبرال دموکراسی

آغازی بر پایان لیبرال دموکراسی

شرایط کنونی جهان را می‌­توان بحران عمومی لیبرال دموکراسی نامید. کلیه نظام‌­های وابسته به آن در وضعیتی بحرانی و انحطاطی به سر می‌­برند. سطح نازل مشارکت‌­های عمومی، دولت‌­های مدعی مشروعیت مردمی را با بحران ساختاری رو‌به‌رو ساخته است و در نهایت دموکراسی بدون “دموس” را برای آنها رقم زده است.

۲۰ فروردین ۱۳۹۷

جهانخواران تا کجا ما را تحمل می کنند؟

جهانخواران تا کجا ما را تحمل می کنند؟

امام خمینی(ره): «نکته مهمى که همه ما باید به آن توجه کنیم و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخواران تا کى و تا کجا ما را تحمّل مى‏ کنند و تا چه مرزى استقلال و آزادى ما را قبول دارند. به یقین آنان مرزى جز عدول از همه هویّت ها و ارزش‌هاى معنوى و الهى‏ مان نمى‏ شناسند.»

۱۹ فروردین ۱۳۹۷

معرفی پایان نامه: دشمن‌شناسی از دیدگاه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

معرفی پایان نامه: دشمن‌شناسی از دیدگاه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

نویسنده : احمد کاظمی سال انتشار : ۱۳۹۳ استاد راهنما : محمد عابدی اردکانی استاد مشاور : اکبر غفوری دانشگاه : دانشگاه یزد معرفی : کشور ایران به دلیل موقعیت ژئوپلیتیکی و ژئواستراتژیکی‌اش همواره در طول تاریخ مورد طمع قدرت‌های جهانی قرار داشته و در راستای تأمین اهداف و منافع آنان، نقش مهمی ایفا کرده است. با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و پایه ریزی نظام جمهوری اسلامی، منافع ابرقدرت‌ها در ایران، منطقه و جهان به خطر افتاد؛ چرا که رهبران ایران، پس از انقلاب اسلامی مخالف هر گونه دخالت و سلطه‌ی سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی بیگانگان در کشور..متن کامل پرونده

۱ فروردین ۱۳۹۷

دیپلماسی تدافعی یا تهاجمی؟!

دیپلماسی تدافعی یا تهاجمی؟!

هیچ موضع دفاعی‌ای، موضع خوبی نیست؛ موضع بسیار بدی است. موضع، باید موضع قوی و متعرّضانه‌ای باشد. در همه‌ مسایلی که دنیا به شما تعرّضی می‌کند و تلنگری می‌زند، مشت بزنید. این طوری خواهد بود که می‌توانید پیش بروید.

۲۶ اسفند ۱۳۹۶

چرا برخی مسئولان از آمریکا می ترسند؟!

چرا برخی مسئولان از آمریکا می ترسند؟!

چرا برخی مسئولان کشور با وجود دیدن شکست‌های متعدّد دشمن و آگاهی از بسیاری آمارها در باب قدرت ایران اسلامی، باز هم از قدرت‌ پوشالی دشمن می‌ترسند؟ چرا امام‌ خمینی(ره) و امام ‌خامنه‌ای (مدظله‌العالی) نه تنها نمی‌ترسند بلکه حقیقتاً برای دشمن قدرتی قائل نیستند؟

۱۹ اسفند ۱۳۹۶

مبارزه با استکبار تعطیل پذیر است؟

مبارزه با استکبار تعطیل پذیر است؟

رهبر انقلاب : «یک نکته‌ دیگری که سؤال کردند [این بود که]، تکلیف مبارزه‌ با استکبار پس از مذاکرات چیست؟ خب، مگر مبارزه‌ی با استکبار، تعطیل‌پذیر است؟… مبارزه‌ی با استکبار تعطیل‌پذیر نیست، تکلیفش کاملاً روشن است و خودتان را آماده کنید برای ادامه‌ی مبارزه‌ی با استکبار».

۱۲ اسفند ۱۳۹۶

جریان های عاشق غرب و تحقیر ملت

جریان های عاشق غرب و تحقیر ملت

امروز بعضى‌‌ها باز دلشان می خواهد برگردند به همان شکل سابق. همان جریان هاى غرب‌‌زده – جریان هایى که عاشق غرب اند، ملت را تحقیر می کنند، داشته‌‌ها را تحقیر می کنند، فرهنگ و هویت ملى را تحقیر می کنند به نفع مسلطین غربى – دلشان می خواهد که همان ها دوباره بی آیند و براى امور کشور، فرهنگ کشور، جهت‌‌گیرى کشور، شاخص معین کنند و معرفى کنند.

۵ اسفند ۱۳۹۶

استکبار و اخلال در دستگاه محاسباتی مسئولین

استکبار و اخلال در دستگاه محاسباتی مسئولین

در میدان های واقعی، تنها دو عامل مادّی در اختیار جبهه‌ی استکبار بوده و هست: یکی تهدید نظامی، یکی تحریم. استکبار غیر از این دو هیچ چیز در اختیار ندارد. از لحاظ قدرت منطق، قدرت استدلال، توانایی بر اثبات حقّانیّت، دست استکبار بسته است. تنها دو کار می تواند بکند: یکی تهدید نظامی است که مرتّب می کند، یکی هم تحریم؛ … هم در زمینه‌ی تحریم، هم در زمینه‌ی تهدید نظامی، دست دشمن خالی است: وَ لا تَهِنوا وَ لا تَحزَنوا وَ اَنتُمُ الاَعلَونَ اِن کُنتُم مُؤمِنین؛ اگر ما[مؤمن باشیم‌]، دشمن در میدان واقعی کاری نمی تواند بکند.

۴ اسفند ۱۳۹۶

معرفی مقاله: مبانی فقهی اندیشه سیاسی آیت الله العظمی امام خامنه ای ( مدظلّه العالی) در خصوص رابطه با آمریکا

معرفی مقاله: مبانی فقهی اندیشه سیاسی آیت الله العظمی امام خامنه ای ( مدظلّه العالی) در خصوص رابطه با آمریکا

نویسنده : زهرا گروهی /امان الله علیمرادی انتشارات : بصیرت و تربیت اسلامی سال انتشار : ۱۳۹۳ معرفی : اندیشه های سیاسی برپایه مبانی خاصی استوارند؛ اندیشمندان سیاسی در چارچوب این مبانی که همواره ریشه در دین یا مکتب خاصی دارند به ارائه عقاید خود می پردازند.امام خامنه ای به عنوان یک اندیشمند اسلامی دارای اندیشه های سیاسی مبتنی بر دین می باشند که متأثر از ابعاد گوناگونی است. یکی از این ابعاد، جنبه فقهی این اندیشه هاست که کمتر مورد توجه محققین واقع گردیده است. در مقاله حاضر مبانی فقهی سیاست رابطه با آمریکا از منظر رهبر معظم انقلاب..متن کامل پرونده

۳ اسفند ۱۳۹۶

شیطان و دستگاه محاسباتی انسان

شیطان و دستگاه محاسباتی انسان

رهبر انقلاب: سعی شیطان این است که شما را اغوا کند، یعنی دستگاه عقل را، دستگاه فطرت را، دستگاه سنجش صحیح را که در وجود انسان گذاشته شده است، از کار بیندازد؛ یعنی انسان را دچار خطای در محاسبه کند.

۲۷ دی ۱۳۹۶

معرفی مقاله: دشمن شناسی جنبش بیداری اسلامی در دیدگاه آیت الله العظمی خامنه ای

معرفی مقاله: دشمن شناسی جنبش بیداری اسلامی در دیدگاه آیت الله العظمی خامنه ای

نویسنده : محمد رضا صنم زاده /ندا پارسا انتشارات : فصلنامه ۱۵ خرداد فصلنامه تخصصی در حوزه تاریخ پژوهی ایران معاصر سال انتشار : ۱۳۹۳ معرفی : براساس نظریه «خیزش تمدنی»، بیداری اسلامی نهضتی است احیاگر و هویت‌بخش که به صورت مستمر از یک‌ونیم قرن پیش در جهان اسلام به راه افتاده است و مراحل متعدی را طی کرده است. منشأ این بیداری اراده خداوند، تعالیم دین اسلام و مجاهدت علما و مصلحان اسلامی است و عمق آن تا بعد تمدنی اسلام پیش رفته است. این حرکت مستمر، از فریاد و مبارزه در مقابل استبداد و استعمار گرفته تا دوران..متن کامل پرونده

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

مذاکره مستقیم تا کجا؟!!

مذاکره مستقیم تا کجا؟!!

قبول قطعنامه از طرف امام، به خاطر فهرست مشکلاتی بود که مسؤولین آن روزِ امورِ اقتصادی کشور مقابلِ روىِ او گذاشتند و نشان دادند که کشور نمیکِشد و نمیتواند جنگ را با این همه هزینه، ادامه دهد…

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)