۷ آذر ۱۴۰۰ مصادف با   22 ربیع الثانی 1443

 

رهبر انقلاب: امام بزرگوار فرمود: «آمریکا شیطان بزرگ است» بعضی اصرار دارند این شیطان بزرگ را به شکل فرشته‌ی نجات وانمود کنند، ملت ایران این شیطان را بیرون کرد؛ نباید بگذاریم وقتی از در بیرونش کردیم از پنجره برگردد و نفوذ پیدا کند.‌ آمریکا دشمنی خود را پنهان نمی‌کند؛ یکی لبخند می‌زند، یکی مصوبه علیه ایران تهیه می‌کند دنبال چیزی به نام مذاکره با ایرانند؛ مذاکره وسیله‌ای است برای نفوذ و تحمیل خواست‌ها؛ آمریکا بشدّت عصبانی است. فقط از این حقیر که عصبانی نیست، از شما هم عصبانی است؛ از ملّت ایران عصبانی است، از حکومت ایران عصبانی است، از انقلاب ایران عصبانی است؛ چرا؟ برای خاطر اینکه از این حرکت عظیم شکست خورده.

آخرین ویرایش در ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

ایران و آمریکا

۱۲ بهمن ۱۳۹۷

«هسته سخت انقلاب»؛ ضامن پیروزی در نبرد تمدّنی

«هسته سخت انقلاب»؛ ضامن پیروزی در نبرد تمدّنی

ادامی که این وجود داشته باشد نبرد تمدّنی ایران و ایالات متّحده تمامی نخواهد داشت. اگر از این خط و هسته سخت عبور کنیم و هسته سخت شکسته شود یا استحاله شود قاعدتاً این نبرد به سود ایالات متّحده آمریکا تمام می‌شود و بر عکس مادامی که ایالات متّحده پافشاری می‌کند روی هسته سخت ارزشی خودش قاعدتاً این جنگ همچنان ادامه خواهد داشت

۹ بهمن ۱۳۹۷

«جنگ تمام عیار اقتصادی»؛ آخرین سنگ‌اندازیِ آمریکا علیه ایران

«جنگ تمام عیار اقتصادی»؛ آخرین سنگ‌اندازیِ آمریکا علیه ایران

در تمامی مقاطع تاریخی در طول این چهل سال، دوره‌ای نبوده که  شاهد تقابل آمریکا و ایران  نبوده باشیم. گروهک‌ها، کودتاها، مباحث تجزیه‌­طلبی، جنگ تحمیلی هشت ساله، براندازی نظامی و حتی براندازی نرم در دستور کار آمریکا برای تقابل با ایران قرار گرفتند. آخرین سنگ اندازیِ آمریکا که امروز با آن روبه‌­رو هستیم «جنگ تمام عیار اقتصادی» است.

۸ بهمن ۱۳۹۷

معرفی کتاب: آمریکا در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی

معرفی کتاب: آمریکا در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی

نویسنده : منوچهر محمدی انتشارات : دفتر نشر فرهنگ اسلامی سال انتشار : ۱۳۸۶ معرفی : موضوع کتاب حاضر، بررسی سیاست‌های آمریکا از نگاه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است که در هشت فصل تنظیم شده است. در فصل اول با نگاهی به جامعه‌ی آمریکا تصریح گردیده که ما با ملت آمریکا مشکلی نداریم، بلکه این رژیم آمریکاست که ما با آن مواجهیم. در فصل دوم به نسبت بین آمریکا و استکبار توجه شده و آمریکا ترجمه‌ی درست استکبار دانسته شده است. در فصل سوم و چهارم نیز موضوعاتی چون “آمریکا و حقوق بشر” و “آمریکا و تروریسم” مطرح گردیده است. “آمریکا و..متن کامل پرونده

۸ بهمن ۱۳۹۷

آمریکا به دنبال منابع ایران است

آمریکا به دنبال منابع ایران است

ما این را هم می‌دانیم که مشکل آمریکا با ایران بر سر منافع است؛ یعنی آمریکا سهمش را از نفت و معادن و جغرافیای ایران می‌خواهد. وقتی می‌بیند این کشور در عین حفظ استقلال، پیشرفت‌های منحصر به فردی دارد، به هیچکس مدیون نیست و وابسته به تکنولوژی بومی خودش است، دچار هراس می‌شود، بنابراین مجبور است از طریق ناامیدسازی مردم، حرکت روبه‌جلوی ملت را روزبه‌روز کمتر کند و از این طریق اهداف خود را تامین کند.

۱۹ دی ۱۳۹۷

آمریکا فقط «پیشرفت‌ نظامی» ایران را برجسته می‌کند!

آمریکا فقط «پیشرفت‌ نظامی» ایران را برجسته می‌کند!

وقتی به صورت عینی وارد تحلیل شاخص­‌ها می‌شویم و آمارهای واقعی را بررسی می‌کنیم، شاهد آن هستیم که در مقایسه با خیلی از کشورها در دنیا، نه‌ تنها از نظر پیشرفت و توسعه رتبه بدی نداریم بلکه نرخ رشد ما بسیار بالاست؛ در تولید علم، نانو و فناوری‌هایی مثل فناوری‌های هسته ای و پزشکی، زیرساخت‌هایی مثل راه‌سازی، سازه‌های دریایی، در حوزه نفت، گاز و در حوزه نظامی و … . که آمریکا این مورد نظامی را خیلی برجسته می‌کند و تلاش دارد برای مشکل آفرینی، پیشرفت‌های ما را فقط در حوزه نظامی برجسته ‌کند تا به این ترتیب سایر کشورها..متن کامل پرونده

۱۹ آذر ۱۳۹۷

از بی‌اعتمادی ملت‌ها تا افول شناختی و رسانه‌ای ایالات متحده

از بی‌اعتمادی ملت‌ها تا افول شناختی و رسانه‌ای ایالات متحده

اولین گام در سراشیبی سقوط نظام آمریکا، گسترش بی اعتمادی دولت ها و ملت‌ها نسبت به دولت و دولت‌مردان آمریکایی است که سال‌هاست این مسأله در میان افکار عمومی و مواجهه سیاسی حکومت‌ها با آمریکایی‌ها شروع شده است. این بی اعتمادی تنها به بی اعتمادی مردم ایران محدود نمی‌شود؛ بلکه بسیاری از کشورهای جهان و حتی مردم خود ایالات متحده نیز به ساختار و نظام حاکم در آمریکا بی‌اعتماد هستند و نبود یک نقشه جایگزین و مسخ شناختی و تفکری مردم آمریکا توسط نظام رسانه ای، فرآیند کنش علیه هیأت حاکمه آمریکا با تاخیر بیشتری صورت گرفته است.

۳۰ آبان ۱۳۹۷

پوستر| آمریکا رو به افول است

پوستر| آمریکا رو به افول است

بخش مهمی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان که در آبان ماه سال جاری برگزار شد؛ در قالب پوستر به حضورتان تقدیم می‌گردد

۲۹ آبان ۱۳۹۷

آمریکا رو به افول است؛ این را همه بدانند!

آمریکا رو به افول است؛ این را همه بدانند!

این بخشی از سخنانِ رهبر یک انقلاب نوپاست که دشمنانِ آن، با صرفِ هزینه های میلیاردی و استفاده از همه ظرفیت های موجود، چهل سال است برای براندازی و انحراف آن تلاش می‌کنند و امروز آرزوی نابودی اش را در رسانه های خویش جار می‌زنند.

۲۱ آبان ۱۳۹۷

فروپاشی بلوک غرب!

فروپاشی بلوک غرب!

نابودی آمریکا و افول قدرت ایالات متحده، به عنوان یک کینه تاریخی مردم ایران و یک تسویه حساب و دشمنی میان انقلاب اسلامی و دولت آمریکا مطرح نشده، بلکه یک تعارض شناختی و تمدنی میان جبهه حق و باطل است که بر مبنای قرآن، باطل نابود شدنی است و حق ماندگار خواهد بود.

۱۴ آبان ۱۳۹۷

آغازی بر پایان لیبرال دموکراسی

آغازی بر پایان لیبرال دموکراسی

شرایط کنونی جهان را می‌­توان بحران عمومی لیبرال دموکراسی نامید. کلیه نظام‌­های وابسته به آن در وضعیتی بحرانی و انحطاطی به سر می‌­برند. سطح نازل مشارکت‌­های عمومی، دولت‌­های مدعی مشروعیت مردمی را با بحران ساختاری رو‌به‌رو ساخته است و در نهایت دموکراسی بدون “دموس” را برای آنها رقم زده است.

۱۴ آبان ۱۳۹۷

پوستر| اضمحلالِ غرب به سبک کمونیست!

پوستر| اضمحلالِ غرب به سبک کمونیست!

در آستانه سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه های دوّم نماز جمعه تهران، با اشاره موجودیت قطب سرمایه‌داری و الگوی لیبرال دموکراسی غرب بیان کردند…

۲ خرداد ۱۳۹۷

آینده پژوهی و جنگ نرم

حسین ظفری: اروپا درپی تحمیل شروط ترامپ است

بنده معتقد هستم به احتمال زیاد اروپایی ها بدون کم و کاست تمام شروط ترامپ را به ما تحمیل خواهند کرد. اینطور نیست که به چند مورد بسنده کنند، تمام شروط را کامل خواهند گرفت و برای تامین نظر آمریکایی ها هیچ فرصت دیگری به ایران نخواهند داد.

۲ خرداد ۱۳۹۷

معرفی کتاب:: آمریکا شیطان بزرگ

معرفی کتاب:: آمریکا شیطان بزرگ

انتشارات: مجلس شورای اسلامی سال انتشار: ۱۳۷۱ معرفی: امام بزرگوار فرمود: آمریکا شیطان بزرگ است؛ این «شیطان بزرگ» خیلی حرف پرمغزی است. رئیس همه‌ی شیطانهای عالم، ابلیس است؛ امّا ابلیس بنا به تصریح قرآن، تنها کاری که میتواند بکند این است که انسانها را اغواء میکند؛ بیشتر از اغواء، کاری نمیتواند بکند؛ انسانها را اغواء میکند، فریب میدهد، وسوسه میکند؛ امّا آمریکا، هم اغواء میکند، هم کشتار میکند، هم تحریم میکند، هم فریب میدهد، هم ریاکاری میکند؛ پرچم حقوق بشر را بلند میکند، ادّعای طرف‌داری از حقوق بشر میکند [امّا] هر چند روز یک بار در خیابانهای شهرهای آمریکا یک..متن کامل پرونده

۱ خرداد ۱۳۹۷

آینده پژوهی و جنگ نرم

پیامدهای اجتماعی و فرهنگی برجام برای دشمن مهم تر است!

خیلی از پیامدهای برجام، پیامد فرهنگی و اجتماعی است که اتفاقا برای آمریکا اهمیت ویژه ای هم دارد. یعنی تغییر و تحول در رفتار و تفکر مردم و مسئولین؛ به عنوان نمونه، اینکه در حوزه سیاست خارجی، قدم زدن باشیطان بزرگ به یک هنجار و ارزش تبدیل شود و در رسانه ها عنوان شود که چقدر خوب است دیپلمات های ما با ابرقدرت های جهانی قدم می زنند؛ در حالیکه مبنای تفکر انقلاب اسلامی، استکبار ستیزی است.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

روابط بین الملل

دکتر بهستانی: برجام شعبده و تردستی دولت بود

متاسفانه دولتی که سر کار است جریان تکنوکراتی است که تا مغز استخوانش آمریکایی است و اگر آمریکا به آنها لبخند بزند وا خواهند رفت. امروز که آمریکا در حال لگد زدن به این جریان است، اینها همچنان چشم امیدشان به مذاکره است و دست دوستی دراز می کنند، اگر از طرف آمریکا لبخندی زده شود که چهره واقعی خود را به خوبی نمایان می کنند؛ نباید فراموش کرد که آمریکا ستیزی در گفتمان تکنوکراتِ ما اصلا وجود ندارد. 

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

معرفی مقاله: ریشه های منازعه بین ایران و آمریکا

معرفی مقاله: ریشه های منازعه بین ایران و آمریکا

نویسنده : علی اکبر علیزاده انتشارات : دومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سال انتشار : ۱۳۸۸ معرفی: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ باعث تحول عمیق و اساسی در روابط ایران و آمریکا شد و به یکباره آمریکا را به عنوان فعال‌ترین کشور در سیاست خارجی ایران، از صحنه روابط بین‌المللی ایران کنار زد این تغییر نمی‌تواند امری فی البدایه باشد و قطعاً دارای سوابق و ریشه‌هایی است که برخی ریشه‌های آن را با استفاده از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و بازکاوی تاریخ انقلاب و حوادث قبل و بعد از آن تحت عنوان ریشه‌های..متن کامل پرونده

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

بهستانی: انگلستان هم از میدان دادن به آمریکا پشیمان شد

بهستانی: انگلستان هم از میدان دادن به آمریکا پشیمان شد

نقطه عطف روابط ایران و آمریکا به کودتای ۲۸مرداد برمی گردد که در واقع انگلیس، ایالات متحده را وارد بازی می کند. قرائت هایی در تاریخ وجود دارد که می گوید انگلیس از این کرده خود پشیمان شده که تا این میزان اجازه نفوذ آمریکا به دربار ایران را داده است. چراکه نتیجه آن کنار رفتن انگلیس و قدرت گرفتن آمریکا در دربار ایران شد.

۲۶ فروردین ۱۳۹۷

عکس نوشت| لزوم مبارزه‌ی حق

عکس نوشت| لزوم مبارزه‌ی حق

همه‌ی پیغمبران با صاحبان زر و زور،‌ با مستبدّان عالم،‌ با زورگویان عالم، ‌با فراعنه‌ی عالم روبه‌رو شدند، مواجه شدند و با‌ آنها مبارزه کردند.بدون مبارزه‌ی با مستبدّان و زورگویان و بدخواهان بشر و ظالمین و ستمگران نمیشود حق را پیش برد؛ مبارزه لازم است و پیغمبران این کار را کردند؛ و توحید، متضمّن کلّیّات و اصول و خطوط اصلی این مبارزه است.

۲۰ فروردین ۱۳۹۷

جهانخواران تا کجا ما را تحمل می کنند؟

جهانخواران تا کجا ما را تحمل می کنند؟

امام خمینی(ره): «نکته مهمى که همه ما باید به آن توجه کنیم و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخواران تا کى و تا کجا ما را تحمّل مى‏ کنند و تا چه مرزى استقلال و آزادى ما را قبول دارند. به یقین آنان مرزى جز عدول از همه هویّت ها و ارزش‌هاى معنوى و الهى‏ مان نمى‏ شناسند.»

۱۹ فروردین ۱۳۹۷

حسین روزبه: رحمتِ اسلام رحمانی متوجه آمریکاست

حسین روزبه: رحمتِ اسلام رحمانی متوجه آمریکاست

اسلامی که معتقد است به اسلام رحمانی که همان واژه به روز رسانی شده اسلام امریکایی است. دیگر اسلام رحمانی چیست؟ اسلام که بالذات خودش رحمت است. اسلام رحمانی، رحمتش متوجه امریکاست. جای دیگر می شود زودتر پیدایش کرد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۷

معرفی پایان نامه: دشمن‌شناسی از دیدگاه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

معرفی پایان نامه: دشمن‌شناسی از دیدگاه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

نویسنده : احمد کاظمی سال انتشار : ۱۳۹۳ استاد راهنما : محمد عابدی اردکانی استاد مشاور : اکبر غفوری دانشگاه : دانشگاه یزد معرفی : کشور ایران به دلیل موقعیت ژئوپلیتیکی و ژئواستراتژیکی‌اش همواره در طول تاریخ مورد طمع قدرت‌های جهانی قرار داشته و در راستای تأمین اهداف و منافع آنان، نقش مهمی ایفا کرده است. با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و پایه ریزی نظام جمهوری اسلامی، منافع ابرقدرت‌ها در ایران، منطقه و جهان به خطر افتاد؛ چرا که رهبران ایران، پس از انقلاب اسلامی مخالف هر گونه دخالت و سلطه‌ی سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی بیگانگان در کشور..متن کامل پرونده

۱۴ فروردین ۱۳۹۷

انقلاب اسلامی بخش بزرگی از افق تمدنی استکبار را تسخیر کرده

انقلاب اسلامی بخش بزرگی از افق تمدنی استکبار را تسخیر کرده

اگر انقلاب اسلامی به حوزه تاثیرگذاری جهانی نرسیده بود، این میزان دشمنی با او نمیشد. یا به عبارت دیگری حجم دشمنی با ما حجم بزرگی ماست. به همان اندازه که ما بزرگ و تاثیرگذار شدیم، به همان میزان حجم دشمنی با ما هم بیشتر سنگین تر و تندتر شده است، حجم طراحی ها و توطئه ها علیه ما بزرگتر شده است.

۱ فروردین ۱۳۹۷

دیپلماسی تدافعی یا تهاجمی؟!

دیپلماسی تدافعی یا تهاجمی؟!

هیچ موضع دفاعی‌ای، موضع خوبی نیست؛ موضع بسیار بدی است. موضع، باید موضع قوی و متعرّضانه‌ای باشد. در همه‌ مسایلی که دنیا به شما تعرّضی می‌کند و تلنگری می‌زند، مشت بزنید. این طوری خواهد بود که می‌توانید پیش بروید.

۲۷ اسفند ۱۳۹۶

برجام؛ دوگانه «اعتماد به ملت» و «اعتماد به دشمن»

برجام؛ دوگانه «اعتماد به ملت» و «اعتماد به دشمن»

مواجهه ما با امریکا در موضوع هسته ای از یک طرف اعتماد به نفس به بلوغ رسیدن انقلاب اسلامی را می رساند و از طرفی تجارب متراکم جمهوری اسلامی راه یک مرحله به جلو می برد. این انگاره در برخی جریانات نظام وجود داشت که شاید بشود مسئله تعارض با امریکا و دشمنی با امریکا را یک پله تقلیل داد و مدیریت کرد. یعنی به این شدت سرشاخ نشویم. خب اگر واقعا این اتفاق می افتاد خوب بود، عاقلانه هم بود.

۲۷ اسفند ۱۳۹۶

عکس نوشت| دشمن هیچ غلطی نمیتواند بکند

عکس نوشت| دشمن هیچ غلطی نمیتواند بکند

دشمن در مقابل ملّت ایران، همچنان‌که در این چهل سال نتوانسته‌ است کاری انجام بدهد، بعد از این هم به توفیق الهی هیچ غلطی نمیتواند بکند.

۲۶ اسفند ۱۳۹۶

چرا برخی مسئولان از آمریکا می ترسند؟!

چرا برخی مسئولان از آمریکا می ترسند؟!

چرا برخی مسئولان کشور با وجود دیدن شکست‌های متعدّد دشمن و آگاهی از بسیاری آمارها در باب قدرت ایران اسلامی، باز هم از قدرت‌ پوشالی دشمن می‌ترسند؟ چرا امام‌ خمینی(ره) و امام ‌خامنه‌ای (مدظله‌العالی) نه تنها نمی‌ترسند بلکه حقیقتاً برای دشمن قدرتی قائل نیستند؟

۲۱ اسفند ۱۳۹۶

حسین روزبه: «مصدق» نگاه تمدنی نداشت

حسین روزبه: «مصدق» نگاه تمدنی نداشت

در زمان مصدق، دولتمردان نگاه تمدنی نداشتند، اتفاقا ادعای این را داشتند که ما می خواهیم بپیوندیم به شما، ولی چون این حرفی را که در خصوص ملی شدن صنعت نفت می زد برهم زننده منفعت امریکایی ها بود، منجر به کودتا و براندازی با دخالت آمریکا شد.

۱۹ اسفند ۱۳۹۶

عکس نوشت| نسلی که با آن مواجه هستیم

عکس نوشت| نسلی که با آن مواجه هستیم

اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و شکوفایی و اقتدار او از نسل اول بیشتر است و این نسل برای عقب راندن دشمن از نسل های قبل آماده تر هستند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۶

عکس نوشت| آماده مبارزه

عکس نوشت| آماده مبارزه

تکلیف مبارزه‌ی با استکبار پس از مذاکرات چیست؟ خب، مگر مبارزه‌ی با استکبار، تعطیل‌پذیر است؟ مبارزه‌ی با استکبار، مبارزه‌ی با نظام سلطه تعطیل‌پذیر نیست. این هم جزو همین حرفهایی است که اتّفاقاً امروز من یادداشت کرده‌ام که به شما بگویم. این جزو کارهای ما است، جزو کارهای اساسی است، جزو مبانی انقلاب است.

۱۹ اسفند ۱۳۹۶

مبارزه با استکبار تعطیل پذیر است؟

مبارزه با استکبار تعطیل پذیر است؟

رهبر انقلاب : «یک نکته‌ دیگری که سؤال کردند [این بود که]، تکلیف مبارزه‌ با استکبار پس از مذاکرات چیست؟ خب، مگر مبارزه‌ی با استکبار، تعطیل‌پذیر است؟… مبارزه‌ی با استکبار تعطیل‌پذیر نیست، تکلیفش کاملاً روشن است و خودتان را آماده کنید برای ادامه‌ی مبارزه‌ی با استکبار».

۱۴ اسفند ۱۳۹۶

مصدق: اگر توسعه و گشایشی هم هست ما کردیم!

مصدق: اگر توسعه و گشایشی هم هست ما کردیم!

مصدق، محصول یک فرآیند ناسیونالیستی در جامعه ایران بعد از جنگ جهانی است، که در حقیقت بر موج ملی گرایی سوار شده و می خواهد به برخی منابع و منافع ملی یا شخصی برسد. نکته دیگر در مورد شخصیت مصدق این است که متاسفانه، با وجود همه آن محبوبیت و تصویر مثبتی که در عامه مردم نسبت به مصدق شکل گرفته، وی در عرصه تصمیم گیری فرد لجبازی بوده است.

۱۲ اسفند ۱۳۹۶

جریان های عاشق غرب و تحقیر ملت

جریان های عاشق غرب و تحقیر ملت

امروز بعضى‌‌ها باز دلشان می خواهد برگردند به همان شکل سابق. همان جریان هاى غرب‌‌زده – جریان هایى که عاشق غرب اند، ملت را تحقیر می کنند، داشته‌‌ها را تحقیر می کنند، فرهنگ و هویت ملى را تحقیر می کنند به نفع مسلطین غربى – دلشان می خواهد که همان ها دوباره بی آیند و براى امور کشور، فرهنگ کشور، جهت‌‌گیرى کشور، شاخص معین کنند و معرفى کنند.

۵ اسفند ۱۳۹۶

استکبار و اخلال در دستگاه محاسباتی مسئولین

استکبار و اخلال در دستگاه محاسباتی مسئولین

در میدان های واقعی، تنها دو عامل مادّی در اختیار جبهه‌ی استکبار بوده و هست: یکی تهدید نظامی، یکی تحریم. استکبار غیر از این دو هیچ چیز در اختیار ندارد. از لحاظ قدرت منطق، قدرت استدلال، توانایی بر اثبات حقّانیّت، دست استکبار بسته است. تنها دو کار می تواند بکند: یکی تهدید نظامی است که مرتّب می کند، یکی هم تحریم؛ … هم در زمینه‌ی تحریم، هم در زمینه‌ی تهدید نظامی، دست دشمن خالی است: وَ لا تَهِنوا وَ لا تَحزَنوا وَ اَنتُمُ الاَعلَونَ اِن کُنتُم مُؤمِنین؛ اگر ما[مؤمن باشیم‌]، دشمن در میدان واقعی کاری نمی تواند بکند.

۴ اسفند ۱۳۹۶

معرفی مقاله: مبانی فقهی اندیشه سیاسی آیت الله العظمی امام خامنه ای ( مدظلّه العالی) در خصوص رابطه با آمریکا

معرفی مقاله: مبانی فقهی اندیشه سیاسی آیت الله العظمی امام خامنه ای ( مدظلّه العالی) در خصوص رابطه با آمریکا

نویسنده : زهرا گروهی /امان الله علیمرادی انتشارات : بصیرت و تربیت اسلامی سال انتشار : ۱۳۹۳ معرفی : اندیشه های سیاسی برپایه مبانی خاصی استوارند؛ اندیشمندان سیاسی در چارچوب این مبانی که همواره ریشه در دین یا مکتب خاصی دارند به ارائه عقاید خود می پردازند.امام خامنه ای به عنوان یک اندیشمند اسلامی دارای اندیشه های سیاسی مبتنی بر دین می باشند که متأثر از ابعاد گوناگونی است. یکی از این ابعاد، جنبه فقهی این اندیشه هاست که کمتر مورد توجه محققین واقع گردیده است. در مقاله حاضر مبانی فقهی سیاست رابطه با آمریکا از منظر رهبر معظم انقلاب..متن کامل پرونده

۳ اسفند ۱۳۹۶

شیطان و دستگاه محاسباتی انسان

شیطان و دستگاه محاسباتی انسان

رهبر انقلاب: سعی شیطان این است که شما را اغوا کند، یعنی دستگاه عقل را، دستگاه فطرت را، دستگاه سنجش صحیح را که در وجود انسان گذاشته شده است، از کار بیندازد؛ یعنی انسان را دچار خطای در محاسبه کند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

عکس نوشت| آرایش رسانه ای دشمن

عکس نوشت| آرایش رسانه ای دشمن

آرایش رسانه‌یی و فرهنگی که در مقابل جمهوری اسلامی قرار دارد، بسیار آرایش پیچیده، متنوع، متکثر، کارآمد و فنی و پیشرفته است. صدا و سیما یک تنه در مقابلاین آرایش عظیم ایستاده و الحمدللَّه از عهده هم تا حالا برآمده است و من هم میخواهم به شما بگویم که تا حالا از عهده برآمده‌اید.

۲۱ بهمن ۱۳۹۶

عکس نوشت| مردم محاسبات دشمن را بر هم میزنند

عکس نوشت| مردم محاسبات دشمن را بر هم میزنند

هدف‌ دشمن این است که از این استمرار و استقامت جلوگیری کند؛ انواع و اقسام تلاشها را هم دارند میکنند برای همین [هدف].‌ از هر وسیله‌ای هم که بتوانند استفاده میکنند: از متفکّرنماها -بعضی‌ها هستند متفکّرنما‌یند، می‌نشینند به‌اصطلاح فکر ارائه میدهند که با پایه‌های انقلاب مخالفند؛ شما گاهی ممکن است مقالات اینها و نوشته‌های اینها را در بعضی از مطبوعات یا رسانه‌های الکترونیکی و مانند اینها ببینید؛ از اینها استفاده میکنند، پول میدهند، [میگویند] «بنشینید علیه انقلاب و علیه پایه‌های انقلاب فکر تولید کنید»- تا نظریه‌پردازهای قلّابی که تئوریسین درست میکنند، تئوریسین‌های قلّابی، تا روزنامه‌نگار و قلم‌به‌دست‌ها و قلم‌به‌مزدها، تا..متن کامل پرونده

۱۴ بهمن ۱۳۹۶

عکس نوشت| دو قطبی انقلاب و استکبار

عکس نوشت| دو قطبی انقلاب و استکبار

یکی از این ترفندهایی که اخیراً یاد گرفته‌اند و دارند اعمال میکنند، ایجاد دوقطبی‌های کاذب است؛ دوقطبی‌های دروغین. این نکته، نکته‌ی مهمّی است؛ من یک‌قدری درباره‌ی این بیشتر صحبت کنم با شما برادران و خواهران عزیز: دوقطبی دروغین.

۳ بهمن ۱۳۹۶

آمریکا نفوذ خود را با اقتصاد شروع کرد

آمریکا نفوذ خود را با اقتصاد شروع کرد

جرج مارشال وزیر امور خارجه امریکا از سال ۱۹۴۷ تا۱۹۴۹ گفت امریکا می خواهد به کشورهایی که از جنگ لطمه دیدند کمک اقتصادی کند و بخشی از توان اقتصادی خود را از طریق نفوذ اقتصادی در کشورهای دیگر ایجاد کرد. چیزی حدود ۱۲ میلیارد دلار هزینه کرد و وارد عرصه اقتصادی شد.

۲۷ دی ۱۳۹۶

معرفی مقاله: دشمن شناسی جنبش بیداری اسلامی در دیدگاه آیت الله العظمی خامنه ای

معرفی مقاله: دشمن شناسی جنبش بیداری اسلامی در دیدگاه آیت الله العظمی خامنه ای

نویسنده : محمد رضا صنم زاده /ندا پارسا انتشارات : فصلنامه ۱۵ خرداد فصلنامه تخصصی در حوزه تاریخ پژوهی ایران معاصر سال انتشار : ۱۳۹۳ معرفی : براساس نظریه «خیزش تمدنی»، بیداری اسلامی نهضتی است احیاگر و هویت‌بخش که به صورت مستمر از یک‌ونیم قرن پیش در جهان اسلام به راه افتاده است و مراحل متعدی را طی کرده است. منشأ این بیداری اراده خداوند، تعالیم دین اسلام و مجاهدت علما و مصلحان اسلامی است و عمق آن تا بعد تمدنی اسلام پیش رفته است. این حرکت مستمر، از فریاد و مبارزه در مقابل استبداد و استعمار گرفته تا دوران..متن کامل پرونده

۲۵ دی ۱۳۹۶

استقامت در برابر استکبار تا کجا ادامه دارد؟

استقامت در برابر استکبار تا کجا ادامه دارد؟

متاسفانه دولتمردان جوی ایجاد کردند و اینگونه مطرح کردند که ما بخاطر استقامت بی جا باعث شدیم که تحریم ها و فشارها وارد شود و اگر از مواضع انقلابی کوتاه بیاییم و سرسختی نشان ندهیم و مذاکره کنیم، می توانیم تحریم ها را برداریم و اقتصاد را شکوفا کنیم. در واقع دشمن توانست با فضای رسانه ای که در اختیار داشت، این نکته را جا بیاندازد و بدین ترتیب در محاسبات مردم و مسئولین انحراف و خطا ایجاد کند.

۲۰ دی ۱۳۹۶

عکس نوشت| دشمنان بیکار نمی نشینند

عکس نوشت| دشمنان بیکار نمی نشینند

رهبر انقلاب:دشمنان بیکار نمی‌نشینند، نقشه میکشند؛ هنر این است که نقشه و توطئه‌ی دشمن را، نقطه‌ای را که آماج حمله‌ی ‌دشمن است، بشناسیم و برای مواجهه و مقابله‌ی با او، برای خنثی کردن کار دشمن، طرح، انگیزه و فکر داشته باشیم.

۱۸ دی ۱۳۹۶

کوتاه آمدن در برابر دشمن موجب گستاخی او شده

کوتاه آمدن در برابر دشمن موجب گستاخی او شده

در سال های اخیر، با عقب نشینی از این اصل بزرگ که استقامت در برابر خواسته های دشمن و پافشاری بر اصول است، شاهد این هستیم که دشمنان و نظام استکباری به پیروزی خود و به نتیجه رسیدن اهداف خود امیدوار شده اند.

۹ آبان ۱۳۹۶

برجام؛ اتمام حجتی برای شیفتگان غرب بود

برجام؛ اتمام حجتی برای شیفتگان غرب بود

ما امروزه رویاروی آمریکا ایستاده ایم و البته آمریکا تلاش می کند در ایران حضور داشته باشد و حتی برخی از کشورها برای آمریکا علیه ما جاسوسی می کنند و آمریکا برای اینکه بتواند هسته های اولیه خود را در ایران ایجاد کند، باید در کشور ما حضور داشته باشد و مسلما اگر ما لانه جاسوسی را در اوایل انقلاب تسخیر نکرده بودیم، کودتای  ۲۸ مرداد مجددا تکرار می شد و آمریکایی ها همان سال ۱۳۵۸ علیه انقلاب کودتا می کردند و اسناد هم همین مسئله را نشان می دهد.

۲۸ شهریور ۱۳۹۷

صفویه و ورود ایران به سیاست بین الملل

صفویه و ورود ایران به سیاست بین الملل

دوره صفویه اولین مواجه ما با غرب صورت گرفت و وارد معادلات سیاسی بین الملل شدیم. سالی که صفویه روی کار می آید ۹۰۷ ه.ق است و مطابقت دارد با ۱۵۰۰ میلادی، تقریبا آغاز تکاپوهای استعماری در جهان است و اولین استعمارگران آنوقت مثل اسپانیا و پرتقال آرام آرام نفوذشان را در دنیا شروع می کنند.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

مذاکره مستقیم تا کجا؟!!

مذاکره مستقیم تا کجا؟!!

قبول قطعنامه از طرف امام، به خاطر فهرست مشکلاتی بود که مسؤولین آن روزِ امورِ اقتصادی کشور مقابلِ روىِ او گذاشتند و نشان دادند که کشور نمیکِشد و نمیتواند جنگ را با این همه هزینه، ادامه دهد…

۹ بهمن ۱۳۹۶

عکس نوشت| شایعه دشمن، برف زیر آفتاب

عکس نوشت| شایعه دشمن، برف زیر آفتاب

چیزی که امام حسن مجتبی علیه‌السّلام را شکست داد، نبودن تحلیل سیاسی در مردم بود. مردم، تحلیل سیاسی نداشتند. چیزی که فتنه خوارج را به‌وجود آورد و امیرالمؤمنین علیه‌السّلام را آن‌طور زیر فشار قرار داد و قدرتمندترین آدم تاریخ را آن‌گونه مظلوم کرد، نبودن تحلیل سیاسی در مردم بود واِلّا همه مردم که بی دین نبودند. تحلیل سیاسی نداشتند.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)