پایگاه تبیینی تحلیلی مصداق

مشاور سیاسی نخست وزیر پاکستان گفت: انقلاب اسلامی ایران بزرگترین جنبش قرن بود که سرنوشت منطقه را تغییر داد.

انقلاب ایران سرنوشت منطقه را تغییر داد؛ بصیرت “آیت‌الله خامنه‌ای” ستودنی است

پایگاه تبیینی تحلیلی مصداق به نقل گروه بین الملل خبرگزاری میزان، ندیم افضل چن مشاور سیاسی نخست وزیر پاکستان گفت: انقلاب اسلامی ایران بزرگترین جنبش قرن بود که سرنوشت منطقه را تغییر داد.

وی افزود: ترویج وحدت بین مسلمانان و اصلاح ساختار اجتماعی مردم همچنین جلوگیری از قوم گرایی و افراط از مهم‌ترین آموزه‌های انقلاب اسلامی ایران است که برای پاکستان الگو می‌باشد.

چن تأکید کرد: انقلاب به رهبری امام خمینی(ره) یک حرکت مردمی بود که علت دوام آن نیز همین موضوع است.

وی افزود: انقلاب ایران به ما آموخت که اگر مردم با یکدیگر متحد باشند و به صورت یکپارچه از یک رهبر مردمی حمایت کنند نظام‌های سنتی و پادشاهی نمی‌توانند در برابر آن‌ها مقاومت کنند.

مشاور سیاسی نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: دولت حزب مردم پاکستان نیز با حمایت مردم و مقاومت در برابر نظام‌های سنتی توانست به پیروزی برسد که این حرکت مشابه انقلاب در ایران بود.

وی افزود: امام خمینی(ره) ثابت کردند اگر رهبر، خالص و الهی باشد مردم در هر شرایطی وی را همراهی می‌کنند و همین موضوع رمز پیروزی در برابر دشمنان داخلی و خارجی است.

چن تصریح کرد: انقلاب ایران روی کشورهای منطقه به ویژه پاکستان تأثیر گذاشت و بسیاری از گروه‌ها فعال شدند اما چون رهبران، صلاحیت نداشتند نتوانستند مردم را به خواسته‌های خود برسانند.

وی افزود: استکبار جهانی تلاش زیادی کرد که انقلاب اسلامی ایران را در نطفه خفه کند اما موفق نشد و تأثیرات انقلاب در این کشور و جهان ادامه دارد.

ندیم افضل چن ادامه داد: رهبری و نظام ایران در دستان افراد با صلاحیت قرار دارد و هیچ تزلزلی در آرمان‌های بنیانگذار انقلاب به وجود نیامده است.

وی افزود: بصیرت خاص و ستودنی «آیت الله خامنه‌ای» سبب شده ایران مسیر پر فراز و نشیب خود را به سلامت طی کند و این روند ادامه خواهد داشت.

درج شده در پایگاه تبیینی تحلیلی مصداق- کد خبر70971 - تاریخ یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷