۲۹ مرداد ۱۴۰۱ مصادف با   22 محرم 1444
تاریخ: ۶ آذر ۱۴۰۰ |   تعداد بازدیدها: 79
کد خبر:78321
| ف | | |

حمایت مقام معظم رهبری از حوزه های مختلف تکنولوژی از سال های گذشته

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: مقام معظم رهبری از سال های گذشته از حوزه های مختلف تکنولوژی حمایت می کردند.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری تقریب ؛ دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نشست تخصصی مبنا که عصر چهارشنبه با موضوع «تبیین تاثیر تدابیر و سیاست های راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیشرفت علم و فناوری» برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری از سال های گذشته برای تکنولوژی در حوزه های مختلف اهمیت ویژه ای قائل بودند.

وی در این نشست مجازی که به همت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای( مدظله العالی) در مشهد برگزار شد گفت: در تاثیر و تدابیر حضرت آقا در موضوع فناوری همین بس که سال ها پیش ایشان دستور دادند و نقشه جامع علمی کشور تصویب شد و ایشان همواره اهمیت ویژه ای برای نیروی انسانی قائل بوده اند که ما تازه متوجه می شویم در حالی که ایشان زمانی متوجه این موارد بودند که اشاره به آن خیانت محسوب می شد.

وی افزود: باید بدانید ایشان در چه زمانی از حوزه‌های نانو تکنولوژی، بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی بازدید کردند و چه موقع ایشان از آن ها حمایت می‌کردند. ایشان حتی در بحبوحه جنگ از پدرم در توسعه صنعت هوایی حمایت می کردند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: همه ما امروز مدیون رهبری هستیم که از گذشته به توسعه تکنولوژی و فناوری و توسعه و تربیت نیروی متخصص اهمیت می دادند.
وی با اشاره به رابطه علم و تمدن نوین اسلامی به بیان سبقه تاریخی کشور و دانشمندانی چون ابن سینا، خوارزمی، ابن هیثم و… اشاره کرد و گفت: آن ها تاریخ علم را برای ما مسلمانان ایجاد کردند الان چه چیزی کم داریم که نمی توانیم به آن افتخارات دست پیدا کنیم ما همان ملت هستیم.

وی ادامه داد، وقتی فرهنگی کاملا وابسته دارید و به ریشه های خود افتخار نمی کنید خودباختگی ایجاد می شود و کم کم توسعه پیدا می کند.

باید محیطی برای رشد فارابی ها و ابن سیناهای امروز فراهم کرد و باید همه سعی کنند تا در این جهت حرکت کنیم چرا که مشکلات کشور همه با عقل و دانشی که منتج به فناوری شود قابل حل است.

نظرات کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
Subscribe
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[gs_logo title="yes" posts="30" order="ASC" logo_cat=" " mode="vertical" speed="700" inf_loop="0" ticker="1" logo_color="gray_to_def"]