۷ آذر ۱۴۰۰ مصادف با   22 ربیع الثانی 1443
تاریخ: ۱۲ آبان ۱۴۰۰ |   تعداد بازدیدها: 240
کد خبر:78223
| ف | | |

دکتر کلانتری:

پیروزی بدون جنگ یعنی اقتدار توام با عقلانیت

اقدام شجاعانه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصداق عینی «اقتدار توام با عقلانیت» و لبیک عملی به فرمان مقام معظم رهبری است.

پایگاه تحلیلی مصداق/ ناکامی آمریکا در سرقت نفت ایران و اقدام به‌ موقع و مقتدرانه نیروی دریایی سپاه، روز گذشته تیتر اول رسانه‌ها بود؛ با وجود مشخص نبودن ابعاد دقیق این واقعه مصاحبه‌ای کوتاه با دکتر فتح الله کلانتری استاد دانشگاه و کارشناس مسائل راهبردی غرب آسیا ترتیب دادیم که مشروح آن را در ادامه مشاهده می‌نمایید.

وقتی اخلاص و تقوا با شجاعت و آموزش و شهادت ترکیب شوند، نتیجه آن اقتدار توام با عقلانیت است. امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح فرمودند: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دارای اقتدار توام با عقلانیت هستند. امروز همزمان با سالگرد تسخیر لانه جاسوسی سبزپوشان شهادت طلب نیروی دریایی سپاه با پایش و پویش هوشمندانه‌ی ناوگان دریایی آمریکا، حماسه‌ای تاریخی در ادبیات نظامی جهان خلق کردند. حماسه‌ای که به عنوان تاکتیکی متفاوت از جنگ کلاسیک، استراتژیست‌های نظامی جهان را متحیر کرده و قطعاً به عنوان تاکتیکی جدید در آکادمی‌های نظامی تدریس خواهد شد.
اقدام شجاعانه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصداق عینی اقتدار توام با عقلانیت و لبیک عملی به فرمان مقام معظم رهبری است. تصرف و بازداشت نفتکش آمریکایی در شرایطی انجام شده که ناوهای هواپیمابر آمریکایی در حال رصد نفتکش خود و تهدید تکاوران دریایی سپاه بودند. امّا این دلاور مردان با اقتدار تمام همزمان با دفع تهدید، نفتکش را هم تصرف و بازداشت نمودند. این که این اقدام شجاعانه با عقلانیت و بدون جنگ و خونریزی انجام شده است.
این اقدام یعنی “پیروزی بدون جنگ و بدون هزینه” یعنی اقتدار توام با عقلانیت. امروز سبزپوشان نیروی دریایی سپاه، فاتح یک جنگ بدون خونریزی بوده و برای همیشه گزینه نظامی آمریکا علیه ایران را به زیر میز بردند. همزمانی این پیروزی بزرگ با سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا یادآور حقارت آمریکا در منازه با جمهوری اسلامی و مهر تاییدی بر حقیقت انکار ناپذیر افول آمریکاست.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)