۱ مهر ۱۴۰۰ مصادف با   15 صفر 1443
تاریخ: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ |   تعداد بازدیدها: 775
کد خبر:77741
| ف | | |

پشت سر رهبر انقلاب در مسجدالاقصی نماز خواهیم خواند

سفیر کشور فلسطین در ایران با بیان اینکه موشک‌ها و تجهیزات نظامی جبهه مقاومت بومی است، گفت: معادله وحشت در سرزمین‌های اشغالی با قدرت موشکی مقاومت فلسطین عملیاتی شد.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری میزان؛ عمر مقاومت به درازای عمر انسانی است؛ از همان زمانی که دوگان حق و باطل آغاز شد، جبهه مقاومت هم شکل گرفت، اما در تمام این دوره‌ها با فراز و فرود همراه بوده است.

اما مگر می‌شود از جبهه مقاومت که صحنه روایت ایثار بزرگان و سرداران رشید اسلام است گفت و از قهرمانان ملی ایران اسلامی به عنوان ستون خیمه مقاومت سخن نگفت؛ از شهید چمران تا سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم.

به بهانه پیروزی بزرگ و غرورآفرین جبهه مقاومت فلسطین در نبرد ۱۲ روزه غزه معروف به «شمشیر قدس»، با صلاح زواوی سفیر کشور فلسطین در جمهوری اسلامی ایران که معروف به «مقدم السفرا» و «شیخ سفرا» و از اعضای مؤسس جنبش فتح هست، به گفت‌وگو نشستیم.
قبل از شروع مصاحبه صلاح زواوی از مجموعه قوه قضائیه به خاطر دغدغه و نگاه ویژه به مسئله فلسطین، تحولات اخیر و پیروزی‌های مقاومت و همچنین خبرگزاری میزان در انعکاس پیروزی‌های جبهه مقاومت فلسطین و مخابره جنایات رژیم صهیونیستی تشکر و قدردانی کرد.

بیت‌المقدس اولین قبله مسلمانان، دومین مسجد وسومین حرم شریف در اسلام
میزان: برای ورود به بحث، مایلم مقداری درباره جایگاه بیت‌المقدس بفرمایید؟
زواویبیت‌المقدس اولین قبله مسلمانان، دومین مسجد و سومین حرم شریف در اسلام و محل عروج پیامبر گرامی اسلام (ص) بوده است و حضرت مهدی (عج) در این مکان ظهور خواهند کرد و انبیاءالهی پشت سر آن حضرت نماز خواهند خواند، این سرزمین مقدس تعلق به جهان اسلام دارد و ده‌ها هزار صحابه پیامبر اسلام (ص) در دفاع از بیت‌المقدس به شهادت رسیدند و در اطراف و داخل این مکان مقدس به خاک سپرده شده‌اند.

هانری گورو و اِدموند آلنبی، از ژنرال‌های جنایتکارتاریخ اشغالگری دشمن در بلاد اسلامی
میزان: چه تصویری از اشغال فلسطین توسط انگلیسی‌ها و تصرف سوریه زیر سلطه رژیم فاسد وقت فرانسه در ذهن دارید و کدام بُرش تاریخی در این جبهه حق علیه باطل در ذهن شما پدیدار شده است؟ چه ژنرال‌های جنایتکاری در مسیر اشغال این سرزمین گام‌های شیطانی برداشتند؟

زواوی: ژنرال انگلیسی اِدموند آلنبی وقتی وارد سرزمین فلسطین شد و بیت‌المقدس در اشغال این متجاوزین کافر قرار گرفت، گفته بود: «الآن جنگ‌های صلیبی پایان یافت».

هانری گورو ژنرال فرانسوی همزمان با تصرف سوریه بالای قبر صلاح‌الدین ایستاد و با لگد زدن به قبر این مجاهد بزرگ گفت «صلاح‌الدین ما برگشتیم».
ایران، شریک اصلی فلسطین در جشن پیروزی نبرد ۱۲ روزه غزه
میزان: پیروزی جبهه مقاومت فلسطین در برابر حملات رژِیم صهیونیستی را چطور مورد ارزیابی قرار می‌دهید؟ قدرت این جبهه چه پیامدهایی برای رژِیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی داشت؟
زواوی: نخست این پیروزی بزرگ جبهه مقاومت فلسطین را به رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای عزیز و ملت بزرگ ایران به عنوان حامیان اصلی ملت مظلوم فلسطین که در راهپیمایی روز قدس و مراسم مختلف با مردم فلسطین هم ندا می‌شوند و ندای مرگ بر این رژِیم صهیونیستی را سر می‌دهند تبریک و تهنیت عرض می‌کنم، زیرا جمهوری اسلامی ایران شریک اصلی ما در این پیروزی بزرگ و استکبار ستیزانه است.
امروز شاهد مقاومت فرزندان مجاهدمان در قدس‌شریف، غزه، شیخ‌جراح، بابالعامود و سلوان مقابل رژِیم کودک‌کش صهیونیستی هستیم، وقتی رژیم صهیونیستی با حمله به مردم ما اجازه ورود و اقامه نماز و برگزاری مراسمات مختلف در مسجدالاقصی را نداد و از طرفی هم خانه‌های اطراف این مکان مقدس به‌وسیله شهرک‌نشینان صهیونیست مورد تجاوز قرار گرفت، کل سرزمین‌های اشغالی شعله‌ور شد.
ملت فلسطین طی دهه‌های گذشته از عمر مقاومت برابر اشغال‌گری این رژِیم جعلی، از مقدسات اسلام و مسیحیت و مسجدالاقصی و کلیسای قیامت در جریان حملات رژِیم صهیونیستی دفاع کرد، ناگفته نماند این پیروزی بزرگ مصداق جمله تاریخی امام راحل «الخیر فیما وقعِ» [خیر در همان چیزی است که رخ داده است]در دوران دفاع مقدس است، چراکه این نبرد تمام گروه‌های فلسطینی را با هم متحد نمود.
رژِیم صهیونیستی نسبت به قدرت فعلی جبهه مقاومت فلسطین شوکه شد

رژِیم صهیونیستی برای اولین بار در طول تاریخ جنایات خود علیه ملت مظلوم فلسطین، نسبت به قدرت فعلی جبهه مقاومت فلسطین شوکه شد.
انتقال پرواز‌ها از فرودگاه رژیم صهیونیستی از ترس قدرت موشکی مقاومت
میزان: امروز توازن قدرت بین جبهه مقاومت فلسطین و رژیِم صهیونیستی در این جبهه حق علیه باطل با تبدیل سلاح دست رزمندگان اسلام از سنگ به موشک، قطعاً با پاسخ موشکی جبهه مقاومت نسبت به حملات موشکی این رژِیم جعلی برقرار است چگونه این گردانه قدرت به سمت جبهه مقاومت هم چرخید؟
زواوی: تمام گروه‌های فلسطینی در غزه به ویژه حماس و جهاد اسلامی در پاسخ به حملات این رژیم کودک‌کش، موشک را با موشک، گلوله را با گلوله، بمب را با بمب پاسخ دادند، پیروزی ما در نبرد ۱۲ روزه غزه باعث شد تا آن‌ها از همان جامی بعد از ۷۰ سال ظلم و اشغال‌گری در فلسطین مظلوم بنوشند که ما طی این هفت دهه زیر سایه ظلم و جنایات این رژِیم جعلی نوشیدیم و فهمیدند که ترس یعنی چه؟، شهرک‌نشینان و فرماندهان رژِیم صهیونیستی برای اولین بار با فرار از خانه‌هایشان به پناهگاه‌ها پناه بردند.
جبهه مقاومت در پاسخ به ویران شدن ساختمان‌ها، خانه‌ها و بیمارستان‌های ما در حملات این رژیم جعلی، با رونمایی از قدرت موشکی خود تقابل به مثل کرده و این اماکن رژیِم صهیونیستی را در سرزمین‌های اشغالی مورد هدف قرار دادند، از طرفی هم فرودگاه‌های این رژِیم از کانون‌های اصلی هدف موشک‌های مقاومت بود که این دشمن متجاوز از ترس پروازهایشان را به جای دیگری انتقال دادند.
دنیا در جریان نبرد ۱۲ روزه غزه فهمید فلسطین صاحب دارد
میزان: قبل از میانجی‌گری مصر برای آتش‌بس بین جبهه مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی موضع این رژِیم جعلی زیر باران قدرت موشکی مقاومت چه بود و این پیروزی در نبرد ۱۲ روزه غزه چه جلو‌های در جهان داشت؟
زواوی: قبل از میانجی‌گری مصر رژیم صهیونیستی دنبال راه حلی برای آتش بس بود، بعد مصری‌ها وارد مذاکره با ما و دشمن متجاوز شدند و آتش بس اعلام شد.

ما به رزمندگان جبهه مقاومت و فرزندان فلسطین در کل سرزمین‌های اشغالی و به ویژه در غَزه افتخار می‌کنیم، این نبرد حماسه‌ساز در تاریخ فلسطین باعث شد تا دنیا بفهمد که فلسطین صاحب دارد و حق با مردم فلسطین است.

راهپیمایی‌های گستردهای را در سراسر دنیا به منظور حمایت از مردم فلسطین در کشورهای عربی، اسلامی، آمریکا، اروپا و انگلیس مشاهده می‌کنیم و از طرفی هم در مسابقات ورزشی بین‌المللی پرچم فلسطین در راستای اثبات حقانیت فلسطین برافراشته می‌شود، این اقدامات نشان دهنده مقاومت مردم در برابر تجاوز یک رژیم غاصب و جنایتکار است.
بدون کمک ایران نمی‌توانستیم چنین پیروزی بزرگی را در سنگر مقاومت رقم بزنیم

میزان: موشک و تجهیزات نظامی در اختیار جبهه مقاومت فلسطین بومی است، چه الگویی پشت سر تحقق پیروزی رزمندگان اسلام در این جبهه حق علیه باطل بود؟
زواوی: بدون کمک جمهوری اسلامی ایران نمی‌توانستیم همچین پیروزی بزرگی را در سنگر مقاومت برابر تجاوز این رژِیم غاصب داشته باشیم، خدا ملت بزرگ ایران و رهبر معظم انقلاب را حفظ و شهدای شما و مقاومت جهان اسلام را و به خصوص فلسطین در بهشت بَرین با پیغمبران و صالحان محشور بفرماید به امید آزادی کل فلسطین ان‌شاءالله.

جبهه مقاومت فلسطین در نبرد ۱۲ روزه غزه، معادله وحشت در سرزمین اشغالی را رقم زد، شهدای زیادی را در این جریان از دست دادیم، قطعاً شهدای ما در بهشت و کشته شدگان آن‌ها در جهنم خواهند سوخت.
سفیر کشور فلسطین در ایران: موشک‌ها و تجهیزات نظامی ساخته جبهه مقاومت است/ «شمشیر قدس» بر فرق سیاست پوشالی اسرائیل بزرگ
سکه «۱۰ اگورا»، تصویر خیالی رژیم صهیونیستی از طرح شوم اسرائیل بزرگ

میزان: سناریوی شیطانی پشت ضرب سکه «۱۰ اگورا» چه بود؟ خیز اشغالگری رژیم صهیونیستی چه دامن‌های از جهان اسلام در این طرح‌های شیطانی ترسیم شده بود؟

زواوی: بروی سکه «۱۰ اگورا» نقشه اسرائیل بزرگ را حکاکی کردهاند، این نقشه شامل کل سرزمین فلسطین، لبنان، سوریه، اردن هاشمی، نصف صحرای سینا، یک سوم عربستان سعودی تا مدینه منوره و عراق است هم قرار دارد، هدف دشمن صهیونیستی و توطئه بین‌المللی غرب نه تنها تصرف فلسطین است، بلکه می‌خواهند از تمام منابع منطقه و حق حاکمیت آن به نفع خود استفاده کنند.
غزه نیاز به بازسازی دارد
میزان: فلسطین امروز بعد از آتش بسی که یک موفقیت دیگر در کارنامه جبهه مقاومت است و تحمیل شکستی دیگر بر رژِیم صهیونیستی بوده، نیاز به تغییر الگوی کمک به مردم مظلوم فلسطین دارد، این مدل کمک باید در چه بخشی توسط کشورهای اسلامی و آزادگان جهان پیاده شود؟
زواوی: امروز غزه نیاز به بازسازی دارد تا شهرها، بُرج‌ها، خانه‌ها و بیمارستان‌های ویران شده در جریان حملات رژِیم صهیونیستی را از نو بسازد، از طرفی هم زخمیان، معلولان و خانواده شهدا نیاز به حمایت و دلجویی دارند و این اتفاق باید با اتحاد اُمت اسلام و آزادگان جهان در فلسطین بیفتد، آن هم در شرایطی که دشمن اتحاد و وحدت ملت‌های مسلمان را برای تحقق اهداف شوم استکباری خود هدف گرفته است.
آثار گُسستگی دامنه وحدت میان اُمت اسلام را در جریان «اندلس» و سقوط دولت وحدت اسلامی «امپراتوری عثمانی» را در جریان سازی توطئه‌های دشمن با محور اسلام ستیزی با مضامین حق حاکمیت و تصمیم‌گیری مستقل در مسیر تفرقه‌افکنی بین ملت‌های مسلمان در جهان اسلام شاهد بودیم، باید از این رخداد‌های تاریخ عبرت بگیریم.
فرارشهرک‌نشینان در سرزمین‌های اشغالی پیامد قدرت موشکی مقاومت

ملت فلسطین از سرزمین خود رانده شده و ملت‌های غریب‌های با قومیت‌ها، اخلاق، فرهنگ و زبان مختلف جایگزین شدند و در جریان پاسخ موشکی مقاومت به حملات رژِیم صهیونیستی خیلی از شهرک‌نشینان از این منطقه خارج شدند در چنین شرایطی اسرائیل نمی‌تواند دولت واحدی داشته باشند.
دفاع مقدس، الگوی مقاومت در سراسر جهان اسلام

میزان: انقلاب اسلامی ایران چه تأثیری در تولد جبهه مقاومت قوی در فلسطین و دیگر کشور‌های وابسته به جبهه مقاومت داشت؟

زواوی: امام راحل وقتی پیروزمندانه انقلاب اسلامی را در ایران مستقر کرد، ایشان در بخش‌های مختلفی از سخنرانی‌های خود، جملاتی نظیر «امروز ایران و فردا فلسطین»، «استقلال ایران ناقص است مگر فلسطین آزاد شود»، را بکار بردهاند، این بیانات تاریخی امام راحل قوت قلب رزمندگان اسلام در جبهه مقاومت علیه تهاجم رژِیم غاصب صهیونیستی بود، زیرا از بَدو حاکمیت انقلاب اسلامی در ایران، نظام جمهوری اسلامی بر دو مسئله وحدت جهان اسلام و آزادی فلسطین استوار شد.
شاهد بودیم در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی یک دیوانه زنجیری به نام «صدام» با رهبری استکبار جهانی جنگ تحمیلی را به ایران تحمیل کرد، ولی جمهوری اسلامی با رهبری داهیانه امام راحل و ایثار و شجاعت نیروی مسلح خود سرافرازانه با تکیه بر سلاح ایمان و غیرت ملی رزمندگان خود این دشمن متجاوز را از خاک این سرزمین اخراج کرد، این مدل ارزشی مقاومت الگوی ما در جبهه مقاومت است.
متأسفانه عمر امام راحل کفاف نداد تا ایشان به آرزوهایش برسد و پرچم را دست رهبری جوان امام خامنه‌ای عزیز دادند و ایشان با قدرت تمام جمهوری اسلامی ایران و مقاومت اسلامی را در مسیر سرافرازی و پیروزی بر استکبار جهانی و رژِیم صهیونیستی با هدف وحدت جهان اسلام و آزادی فلسطین هدایت می‌کنند.
گروه‌های مقاومت فلسطینی یدی واحد در نبرد ۱۲ روزه غزه مقابل رژیم صهیونیستی
میزان: وحدت گروه‌های فلسطینی و اضلاع مختلف جبهه مقاومت در جهان اسلام شکل گرفته است و آیا شاهد این مسئله در جریان نبرد ۱۲ روزه غزه بودیم؟

زواوی: تلاش‌هایی در رابطه با وحدت گروه‌های مختلف فلسطینی داشتیم که برخی از این اقدامات موفق و بخشی هم ناموفق بود، ولی در نبرد ۱۲ روزه غزه، همه گروه‌های فلسطینی در قالب یَدی واحد و به شکل متحد برابر رژیم صهیونیستی ایستادند و در کنار مقاومت با پاسخ به حملات موشکی این رژیم غاصب، از قدرت جدید جبهه مقاومت رونمایی کردند.
مردم ما با سنگ و چنگ و دندان از سرزمین خود دفاع کردند و امروز موشک در برابر موشک و بمب در برابر بمب، موضع جدید جبهه مقاومت نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی است، امیدواریم این وحدت به ریشه‌کنی رژِیم صهیونیستی منتهی شود و به زودی شاهد بازگشت ملت فلسطین به سرزمین‌هایشان باشیم و همه باهم روز آزادی فلسطین را جشن بگیریم.
پشت سر مقام معظم رهبری در مسجدالاقصی نماز خواهیم خواند

میزان: فرمانده معظم کل قوا سال ۱۳۹۴فرمودند: «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.» این موضع رهبر معظم انقلاب را نسبت به عاقبت رژیم صهیونیستی چطور ارزیابی میکنید؟
زواوی: شکی ندارم که این سخن تاریخی مقام معظم رهبری به حقیقت خواهد پیوست، از خداوند بزرگ می‌خواهیم این امر را محقق کند، ایشان بابت این سخن ارزشمند خود دلایلی دارد که قطعاً ما انسان‌های عادی قدرت درک آن را نداریم، این وعده رهبر معظم انقلاب قطعاً اتفاق خواهد افتاد و روزی خواهد رسید که پشت سر امام خامنه‌ای عزیز در مسجدالاقصی نماز بخوانیم.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

در این پرونده بنا به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های کمتر دیده شده «آیت الله سید علی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در دوران ریاست جمهوری داریم.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)