۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ مصادف با   3 شوال 1442
تاریخ: ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ |   تعداد بازدیدها: 139
کد خبر:77585
| ف | | |

رهبر انقلاب مسیر شناخت ‌کاندیدای اصلح را ریل‌گذاری کردند

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید گفت: رهبر معظم انقلاب تاکید بسیاری بر انتخابات امسال دارند و هدف از آن را بازیابی اعتماد مردم به نظام و بهبود شرایط اقتصادی و سیاسی کشور می‌دانند.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ حسین عبداللهی‌فر ‌در نشست تخصصی تبیین ابعاد دولت کارآمد اظهار داشت: انتخابات حساس و سرنوشت‌سازی پیش رو داریم و امیدواریم ملت ما بتوانند در ماه مبارک رمضان، با بازیابی معنوی خود حضوری پرشور پای صندوق‌های انتخابات داشته باشند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب تاکید بسیاری بر انتخابات امسال دارند و هدف از آن را بازیابی اعتماد مردم به نظام و بهبود شرایط اقتصادی و سیاسی کشور می‌دانند. ایشان مسیری را ریل‌گذاری کردند که ما با شناخت این مسیر می‌توانیم به انتخابی اصلح برسیم.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید با بیان اینکه دولت کارآمد می‌تواند نیازهای کشور را پاسخ دهد، گفت: اساس کشور بر پایه سه ضلع ایده، ساختار و کارگزار بنا شده که هماهنگی این سه ضلع با یکدیگر، دولت کارآمد را رقم می‌زند. نظام جمهوری اسلامی یکی از عنایات انقلاب اسلامی است که دستاوردهای بزرگی داشته که مهمترین آن، جاری شدن اسلام در جامعه و حکومت است. این ساختار البته ممکن است نواقصی داشته باشد اما ایدئولوژی آن که همان دستورات اسلام است همچنان استوار و محکم باقی مانده است. با تغییر در ضلع کارگزاری و بهره‌مندی از دستورات اسلام، نواقص ساختاری و مدیریتی کشور نیز رفع خواهد شد.

وی ادامه داد: در انتخابات به هنرنمایی نخبگان کشور برای تنظیم گفتمان‌ها و همچنین حضور پرشمار مردم احتیاج داریم تا دولتی کارآمد در راس امور قرار گیرد. باید نقاط قوت و ضعف را شناسایی و ارزیابی کنیم تا نقایص در ضلع کارگزار رفع شود. رفع این نواقص، تامین زیرساخت‌های لازم و پیشرفت را برای کشور فراهم آورد.

عبداللهی‌فر با بیان اینکه با تغییر دولت آمریکا، سیاست‌های خارجی دولت بعدی نیز باید تغییر یابد، گفت: نباید اجازه دهیم سیاست خارجی کشورمان در مقابل آمریکا شکست بخورد. اگر بنا باشد پای میز مذاکره برویم باید نواقص قبلی خود را رفع کنیم تا شرمنده مردم نشویم. نباید از دستورات اسلام در این خصوص غافل شویم.

وی اضافه کرد: از اردیبهشت سال گذشته فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد انتخابات ۱۴۰۰ شروع شد که با پیمودن راهی که ایشان ترسیم کرده‌اند، می‌توانیم به انتخاب دولتی کارآمد برسیم.  ایشان از دولت جوان و حزب‌اللهی نام بردند تا با روی کار آمدن آن، از مشکلات و دشواری‌های کشور به سلامت عبور کنیم. در واقع دولت جوان دولتی است که تفکر جوان و شاداب دارد و الزاما به معنای کم بودن سن نیست.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، از واژه‌های جدیدی برای این انتخابات استفاده می‌کنند، گفت: ایشان در پیام نوروزی خود بیان داشتند که مدیریتی جدید و تازه نفس باید روی کار بیاید. ایشان مشکلات اصلی کشور را ضعف در مدیریت می‌دانند و معتقدند باید نفسی تازه به دستگاه اجرایی داده شود.

عبداللهی فر افزود: برخی احزاب نیز فکر می‌کنند که با کاهش مشارکت می‌توانند روی کار بیایند اما چنین تصوری غلط است. آنها باید بدانند عمده افراد ناراضی در طبقه پایین جامعه قرار دارند و اگر نتوانند بار دیگر رضایت این قشر را به دست آورند، لطمات جبران ناپذیری بر ساختار اسلامی کشور وارد خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه هنوز نامزدها مشخص نشده‌اند، گفت: باید به عملکرد نامزدها رو بیاوریم و از ناشناخته‌ها دوری کنیم. افرادی باید انتخاب شوند که به صورت عملی، انقلابی و جهادی بودن خود را ثابت کرده‌اند؛ نه اینکه تازه بخواهند در انتخابات شانس خود را امتحان کنند.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید اضافه کرد: مسئله اصلی ما در این انتخابات، مسئله مشارکت است که رهبر معظم انقلاب با اطلاع از این مورد اجازه نخواهند داد که دشمنان ما در این انتخابات ورود نکنند. ما نیز نباید از کاندیداهایی حمایت کنیم که معلوم نیست تایید صلاحیت بشوند. در صورت وقوع چنین رخدادی، ممکن است فرد مورد نظر ما تایید صلاحیت نشود و این، آغاز توهمی به نام مهندسی انتخابات است.

وی خاطرنشان کرد: اولویت‌ها نباید در این انتخابات تغییر کنند.اگر اولویت‌ها تغییر کنند، نتیجه انتخابات نیز به صراحت دگرگون می‌شود و این، هنر فضای مجازی است که موضوع اصلی را پنهان می‌کند و موضوع کم‌ارزش‌تر را، پراهمیت جلوه می‌کند. انتخابات همچنین باید نماد وحدت باشد، نه اینکه به دوقطبی شدن کشور دامن بزند. متاسفانه در ۲۴ سال گذشته افرادی رئیس جمهور شدند که در ابتدا تصور نمی‌کردند به این پست دست یابند؛ بنابراین برنامه مشخص و منظمی نیز نداشتند.

عبداللهی‌فر با بیان اینکه تنها راه بازگرداندن مردم به نظام، افزایش رضایتمندی آنهاست، گفت: احساسی به مردم دست داده که دولتمردان در کنار مردم نیستند. این احساس باید توسط دولت کارآمد به مردم منتقل شود. زمانی که حادثه‌ای رخ می‌دهد، مردم انتظار دارند در این حادثه رئیس جمهور یا وزیری در کنار آنها باشند و به مشکلاتشان گوش دهند. اگر فقط یک سال دولتی داشته باشیم که عزمی جزم داشته باشد و نگاهی به بیرون نداشته باشد، مردم طعم دولت اسلامی و کارآمد را خواهند چشید.

وی اظهار داشت: اگر بتوانیم شاخصه‌های ریاست جمهوری را شناسایی کنیم و آنها را به صورت جامع در چند کاندیدا ببینیم؛ باید به آن فردی رای بدهیم که سابقه درخشانی در مدیریت دارد. بدین ترتیب خطر انحراف دولت نیز کاسته خواهد شد و امیدواریم شرایط انتخابات به گونه‌ای باشد که بتوانیم افرادی را ببینیم که سابقه مدیریتی خوبی از خود به جا گذاشته باشند.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)