۲۳ فروردین ۱۴۰۰ مصادف با   29 شعبان 1442
تاریخ: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ |   تعداد بازدیدها: 170
کد خبر:77486
| ف | | |

ابلاغ پیام احوال‌پرسی رهبر انقلاب از رئیس‌جمهور سوریه

در دیدار مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با سفیر سوریه در ایران انجام شد.

دکتر علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در دیدار دکتر شفیق دیوب سفیر جدید سوریه در ایران، پیام احوال‌پرسی و آرزوی سلامتی مقام معظم رهبری برای رئیس‌جمهور سوریه را به وی ابلاغ کرد.

دکتر ولایتی در این دیدار، با بیان اینکه رئیس‌جمهور سوریه رهبری قوی و شجاع است که با استقامت در مقابل همه‌ی حملات، دشمنی‌ها و توطئه‌ها، طی ۸ سال جنگ نابرابر تحمیل شده توسط جنایتکاران بین‌المللی و منطقه‌ای، نقش بسیار ارزشمند و مهمی در حفظ استقلال کشور سوریه ایفا کرده است، افزود: از دیدگاه مقام معظم رهبری، دکتر بشار اسد شخصیتی ممتاز و یکی از رهبران بزرگ و قابل ستایش در کشور خویش و در سطح منطقه و جبهه‌ی مقاومت است؛ لذا اینجانب را مکلف فرمودند که پیام احوالپرسی معظم له را -از طریق شما- به ایشان منتقل نمایم.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، سوریه را یکی از ستون‌های محور مقاومت خواند و گفت: همکاری‌های دو دولت و ملت بزرگ ایران و سوریه رو به رشد و راهبردی است.

دکتر ولایتی همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای اعزام گروه پزشکی متخصص و دارای تجارب بسیار ارزنده در سطح جهانی، جهت عیادت از رئیس جمهور محترم سوریه به دمشق را اعلام کرد. در این دیدار، سفیر سوریه نیز ضمن تبریک فرارسیدن ماه شعبان و عید نوروز به محضر مقام معظم رهبری، دولت و ملت ایران، از پیام محبت آمیز رهبر انقلاب اسلامی و حمایت‌های ایشان تقدیر و تشکر کرد و گفت: وضعیت سلامت رئیس جمهور سوریه بحمدالله رو به بهبود است و هم اکنون در قرنطینه‌ی خانگی، دوره نقاهت را می‌گذرانند.

دکتر شفیق دیوب با تأکید بر نقش بسیار سازنده و مثبت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و سوریه، خواستار گسترش و تحکیم روابط دو جانبه در همه‌ی زمینه‌ها شد و افزود: این روابط نشان دهنده‌ی برادری و احترام عمیقی است که بین دو کشور وجود دارد و نقش مهمی در پیشبرد روابط دو جانبه و همچنین عزت ملل منطقه دارد و باید روز به روز افزایش و تعمیق یابد.

سفیر سوریه با اشاره به جایگاه مهم ایران در محور مقاومت گفت: ما اطمینان داریم محور مقاومت که هر روز پیروزتر و قوی‌تر شده است، ان‌شاءالله به پیروزی‌های دیگری در شکست دادن و بیرون راندن نیروهای ستمگر آمریکایی و صهیونیستی نیز دست خواهد یافت.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)