۳ بهمن ۱۳۹۹ مصادف با   8 جمادی الثانی 1442
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ |   تعداد بازدیدها: 327
کد خبر:76986
| ف | | |

طلبه شیعه ‌کشور اندونزی:

گوش به فرمان امام خامنه‌ای هستیم

یک طلبه شیعه از کشور اندونزی گفت: اتحاد مردم ایران و توجه به فرامین مقام معظم رهبری سبب می‌شود که مسلمانان اقصی نقاط دنیا آسوده‌تر زندگی کنند زیرا قدرت ایران موجب قدرت یافتن سایر مسلمانان خواهد شد.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری تسنیم، استاد ابومهدی، در نشست اول از سلسله‌نشست‌های گام دوم انقلاب با محوریت تأثیرات گفتمان تحول‌ساز امام خمینی(ره) در فضای بین‌المللی که شامگاه دیشب در سالن همایش‌های شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد با بیان اینکه “ما گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستیم”، اظهار داشت: اگر ایشان فرمان دهند قدس باید آزاد شود شیعیان اندونزی کنار مردم ایران قرار خواهند گرفت زیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، رهبر ما نیز هستند و به فرامین ایشان با دل و جان عمل می‌شود.

ابومهدی با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته کتاب‌های شهید مطهری و امام خمینی (ره) در اندونزی ترجمه شده و بسیاری از مردم این کتب را مطالعه کرده‌اند، تصریح کرد: مطالعه این کتب نوعی انقلاب فکری و فرهنگی را در این کشور به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) فرمودند که انقلاب اسلامی ایران انفجار نور بود خاطرنشان کرد: نور این انقلاب بزرگ تا اندونزی نیز رسیده و ما نیز از برکات آن بهره‌مند شده‌ایم.

این طلبه شیعه از کشور اندونزی ادامه داد: از زمانی که امام خمینی(ره) رهبر ایران اسلامی شدند تا زمان حال همه مردم مسلمان اندونزی معتقد به سیستم ولایت فقیه هستند و اعتقاد بسیار عمیقی نسبت به این موضوع دارند.

وی تصریح کرد: سیستم پذیرفته شده شیعیان در کشورهای مختلف سیستم ولایت فقیه است و به همین سبب دشمنان تلاش می‌کنند تا بین مردم و ولایت فقیه فاصله اندازند.

ابومهدی خاطرنشان کرد: پس از انقلاب اسلامی سه مرحله ترجمه کتب شیعه، کادر سازی و نهاد سازی با موفقیت انجام شده و امروز برای رشد و ارتقا یافتن فرهنگ شیعی در این منطقه نیازمند کمک جوانان ایرانی هستند.

وی تصریح کرد: در حدود ۵۰۰ سال گذشته یک پادشاه ایرانی شیعه در اندونزی حکومت می‌کرد و همین امر سبب شده بود که فرهنگ شیعه در بسیاری از استان‌های این کشور جاری و ساری شود در حالی که این فرهنگ پس از انقلاب اسلامی در اندونزی قدرت گرفت.

وی با بیان اینکه متاسفانه در بسیاری از شهرهای تایلند انواع فساد موج می‌زند اما با این حال مردمان مسلمانی در آنجا یافت می‌شوند که شیعه اهل بیت(ع) بوده و به دنبال پیدا کردن حقیقت دین هستند، گفت: اعتقادات مذهبی در تایلند مورد حمله شدید قرار نمی‌گیرد اما این در حالی است که مظلوم‌ترین مسلمانان در کشور مالزی زندگی می‌کنند زیرا برخی از اعتقادات آنان در مالزی مورد قبول دولت این جامعه قرار ندارد.

ابومهدی با بیان اینکه نیروهای سیاسی، مذهبی و دینی و فرامنطقه‌ای در کشورهای جنوب شرق آسیا سبب شده تا وضعیت متفاوتی با یکدیگر داشته باشند، گفت: دولت مالزی تحت تاثیر ایالت متحده آمریکا قرار دارد در حالی که این وضعیت در اندونزی متفاوت بوده و نیروی سیاسی دولت این کشور موافق مسلمانان است.

وی با اشاره به اینکه تمام سیاست نیروهای فرامنطقه‌‌ای نیز در راستای انکار مسلمانان است، عنوان کرد: متاسفانه اسرائیل در این زمینه  فعالیت گسترده‌ای دارد و تلاش می‌کند قدرت اسلام را کاهش دهند.

این طلبه شیعه اندونزی تصریح کرد: ما امیدواریم با هدایت‌های آگاهانانه و مدبرانه مقام معظم رهبری هر چه زودتر به زمان ظهور منجی عالم بشریت نزدیک‌تر شده و در زیر پرچم صاحب‌الزمان (عج) زندگی کنیم.

وی افزود: مردم اندونزی اعتقاد قلبی قدرتمندی به ظهور مهدی موعود دارند و هر کاری که از دست آنها بر بیاید برای تعجیل در ظهور منجی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد مسلمانان اندونزی در پیش از انقلاب تنها ۲۰ هزار نفر بوده است تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی امروز ۴ میلیون شیعه در این کشور زندگی می‌کنند در حالی که تعداد ۲۰۰ موسسه فرهنگی فعال و ۲۷۰ طلبه آموزش دیده در حوزه علمیه قم در اندونزی حضور فعال دارند.

وی افزود: اندونزی حدود ۲۶۵ میلیون نفر جمعیت دارد در حالی که بیش از ۶۰ درصد این جمعیت را مسلمان تشکیل می‌دهند.

این طلبه شیعه از کشور اندونزی با بیان اینکه من در اندونزی، جامعه‌ای پر از ادیان مختلف، متولد شده و زندگی می‌کردم، عنوان کرد: همزمان با آغاز یافتن انقلاب اسلامی ایران یعنی در حدود سال‌های ۱۹۷۹ به حوزه علمیه قم رفته و در این شهر تحصیل کردم.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)