۲۳ مرداد ۱۳۹۹ مصادف با   23 ذیحجه 1441
تاریخ: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ |   تعداد بازدیدها: 227
کد خبر:76542
| ف | | |

احمد سالک:

جوانان محور بیانیه‌ی گام دوم هستند/ مسئله‌ی فرهنگ یک زیرساخت در این بیانیه است

نماینده‌ی مردم اصفهان در مجلس گفت: بیانیه بیش از ۴۰ بار به جوانان اشاره داشته است و به نوعی آنان را محور این بیانیه می‌داند.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از پایگاه سراج اندیشه۲۴؛ احمد سالک عضو کمیسیون فرهنگی و نماینده‌ی مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج۲۴ در آستانه‌ی سالروز ابلاغ بیانیه‌ی گام دوم رهبر انقلاب اسلامی گفت: بیانیه‌ی گام دوم یک برنامه برای چهل سال آینده‌ی ایران است که الگوی پیشرفت اسلامی هم یکی از پشتوانه‌های این بیانیه است. بیانیه ۲۳ محور دارد و شامل ۷ توصیه‌ی اساسی و اصولی است که محتوای آن متناسب با شرایط و نیازهای کشور است.

وی افزود: البته کمک این بیانیه، سیاست‌های ابلاغی است که قبلا صورت گرفته است و رهبر انقلاب به برخی از آن سیاست‌ها استناد می‌کنند. نمونه آن ۲۴ بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و نمونه‌ی دیگر آن تکیه به ۱۸ بند در زمینه‌ی سیاست‌های سبک زندگی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: موارد متعددی در بیانیه در رابطه با مسائل فرهنگی کشور است. معنویت و اخلاق، سبک زندگی ایرانی اسلامی و حتی فرهنگ‌سازی در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی از جمله موارد فرهنگی این بیانیه است. مسئله‌ی فرهنگ در بیانیه‌ی گام دوم یک زیرساخت و ضرورت است.

نماینده‌ی مردم اصفهان خاطر نشان کرد: سال گذشته کارگروه کمیسیون فرهنگی با ریاست بنده تشکیل شد و طی آن بیانیه را در دستور کار قرار دادیم. در جلساتی که پس از آن در کمیسیون برگزار شد، موارد بیانیه بررسی شد و به نشست یک روزه تبدیل شد و همه‌ی مسئولان مرتبط با این بیانیه در آن حضور داشتند.

وی ادامه داد: این اتفاق یک حرکت مثبت و رو به جلو بود و نتایج خوبی از آن بیرون آمد. سازمان صداوسیما، رسانه‌ها، آموزش و پرورش، ناجا و سایر نهادهای مرتبط با این بیانیه فعالیت‌های خوب و اثرگذاری انجام دادند.

عضو کمیسیون فرهنگی عنوان کرد: امروز به دنبال آن هستیم که ارتباط خود را با جوانان بیشتر کنیم. این بیانیه بیش از ۴۰ بار به جوانان اشاره داشته است و به نوعی آنان را محور این بیانیه می‌داند. امیدواریم بتوانیم در نشستی که به زودی برگزار خواهد شد، تعاملات خوبی با جوانان داشته باشیم.

سالک در پایان اظهار داشت: بیانیه به روسای سه قوه ابلاغ شد و هیأت رئیسه‌ی مجلس شورای اسلامی آن را در دستور کمیسیون‌های تخصصی مجلس قرار دادند تا فعالیت اجرایی بر آن صورت بگیرد که در زمینه‌ی اجرایی شدن بیاینه، نمایندگان در هر کمیسیون طرح‌هایی مطرح کردند.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

در این پرونده بنا به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های کمتر دیده شده «آیت الله سید علی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در دوران ریاست جمهوری داریم.

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)