۲۰ مرداد ۱۳۹۹ مصادف با   20 ذیحجه 1441
تاریخ: ۶ بهمن ۱۳۹۸ |   تعداد بازدیدها: 353
کد خبر:76404
| ف | | |

امام خامنه‌ای می‌توانند شیعه و سنی را برای آزادی قدس و فلسطین متحد کنند

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: امام خامنه ای با رهبری خود می توانند دو مذهب شیعه و سنی را برای آزادی قدس و فلسطین متحد کنند.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری تقریب؛ حجت الاسلام والمسلمین عباس کعبی در دیدار جمعی از جوانان شیعه و سنی ترکیه در سالن اجتماعات جامعه مدرسین قم، جنبه مثبت توحید را نه گفتن به ظلم، طاغوت، فساد و جهل دانست و عنوان کرد: اگر مسلمانان به آموزه های قرآن کتاب عمل کنند به طور قطع بر همه جریان های دنیایی غلبه پیدا می کنند اما متأسفانه افراد زیادی هستند که از قرآن غافل اند، به آن توجه نمی کنند و اهل قرائت و عمل به قرآن نیستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، عنوان کرد: تحقق اصول قرآنی و اسلامی، نیازمند رهبری است. اگر بخواهیم موحدانه زندگی کنیم، باید بعد از انبیاء افرادی باشند تا همان برنامه های انبیاء و دین را اجرا کنند.

کعبی گفت: اگر امام را بشناسیم و پیرو آنها باشیم همه مشکلات حل می شود. معتقدیم امت، امام می خواهد و امت بدون امام به گمراهی می رود. اگر امامت و امت با هم یکی و متحد شدند، برکات خوبی به همراه خواهد داشت که از جمله آن اجرای عدالت است.

وی عنوان کرد: اهل سنت معتقد به این مسئله هستند و آنها برای رهبر شرایطی قائل هستند و می گویند امام، جانشینی برای انبیای الهی است و وظیفه آن حراست از دین است. معتقدند در زمان غبیت، باید رهبر کسی باشد که فقیه، عادل، باتقوا و امت اسلام را علیه کفر بسیج کند.

حجت الاسلام والمسلمین کعبی گفت: شیعه همین شرایط را برای رهبر قائل است،  بنابراین هر دو مذهب قائل به رهبری فقیه، عادل، مدیر، مدبر و کارآمد می باشند. این چنین رهبری را ولی فقیه می گویند.

حجت الاسلام والمسلمین کعبی گفت: از دیدگاه این دو مذهب امام راحل(ره) در زمان ما که علیه ظلم قیام کرد و دولت تشکیل داد، باید رهبر مسلمین میشد، چرا که منافع کفار را به خطر انداخت و تلاش کرد مسلمانان را با هم وحدت کنند.

وی ادامه داد: بعد از رحلت امام خمینی(ره)، رهبری امت اسلامی به دست امام خامنه ای است و ایشان رهبر امت دو مذهب هستند و می توانند دو مذهب را برای آزادی قدس و فلسطین متحد کنند. این وحدت برای آزادی، استقلال، اجرای توحید، شکل گیری جامعه توحیدی امری ضروری است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی نیازمند به مقاومت و ایستادگی است، افزود: بیش از ۴۰ سال نظام جمهوری اسلامی برپا است و دشمنان هم در مقابل این دولت تمام قد ایستاده اند.

قدرت ایران به برکت اسلام است

کعبی در ادامه افزود: ایران اسلامی توانست خود را از نظر دفاعی قوی کند و بعد از جنگ جهانی دوم، اولین کشوری که پاسخ قدرتمندانه به امریکا داد، ایران بود و حتی گفته بود اگر شما بزنید ما هم خواهیم زد و ترامپ عقب نشینی کرد. این قدرت به برکت اسلام ایجاد شده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه امروز قدرت ایران، قدرت اسلام است، گفت: ایران ثابت کرده است که خیرخواه امت اسلامی است و این دولت برای ساخت امت اسلامی شکل گرفته است.

وی افزود: امریکا از طریق داعش دنبال این بود این تمدن را از بین ببرد و در ادامه نقشه خاورمیانه را به نفع اسرائیل و یهود تغییر بدهند، اما ایران کار بزرگی که کرد داعش را از بین برد و منطقه را از لوث این کفار نجات داد.

عضو جامعه مدرسین حوزه بیان داشت: ایران تلاش کرد گروه مقاومت بین المللی در منطقه شکل دهد و این کار علیه اسرائیل و امریکا انجام شد. این مسئله باعث شد ایران به مرز اسرائیل نزدیک شود و در کنار آنها قرار بگیرد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر اسرائیل ضعیف شده و لحظه نابودی آنها فرا رسیده است، اما اسرائیل دنبال این بود ارتش های دنیا را از بین ببرد، ولی ایران اجازه چنین کاری نداد.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

در این پرونده بنا به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های کمتر دیده شده «آیت الله سید علی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در دوران ریاست جمهوری داریم.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)