۲۰ مرداد ۱۳۹۹ مصادف با   20 ذیحجه 1441
تاریخ: ۵ بهمن ۱۳۹۸ |   تعداد بازدیدها: 459
کد خبر:76391
| ف | | |

بازتاب گسترده پیام رهبر معظم انقلاب به آیت الله سیستانی

پیام حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی به آیت الله «سید علی سیستانی» مرجع عالی دینی عراق که جویای حال ایشان بعد از عمل جراحی شده بودند، در رسانه های این کشور بازتاب گسترده ای داشت.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری تقریب؛ رسانه های عراق این پیام حضرت آیت الله خامنه ای را به مرجعیت عالی دینی عراق دومین پیام رد و بدل شده بین دو مرجع عالیقدر جهان اسلام در کمتر از دو هفته دانستند.

آیت الله سید علی سیستانی در جریان شهادت سرداران مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان در ۱۴ دی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تسلیت و همدردی فرستاد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران نیز متعاقب انتشار خبر عارضه جسمی برای مرجع عالی عراق، در پیامی دیروز جمعه (۲۷ دی) جویای حال ایشان شد که به اعتقاد رسانه ها نشان دهنده نزدیکی بیش از پیش این دو رهبر معنوی جهان اسلام به همدیگر است.

برخی از رسانه های عراق تصویر زیبایی را که سایت رسمی مقام معظم رهبری از نحوه اعلام پیام در سایت ایشان انتشار داده بود،  بازتاب داده اند.

در این تصویر، متن پیام ابراز امیدواری حضرت آیت الله خامنه ای از موفقیت عمل جراحی آیت الله سید علی سیستانی منتشر شده در حالی که در گوشه ای از تصویر، عکسی از مرجع عالی عراق قرار دارد.

اغلب رسانه های دیداری، شنیداری، نوشتاری و شبکه های اجتماعی پیام ابراز امیدواری مقام معظم رهبری را برای شفای عاجل آیت الله سیستانی منتشر کرده اند.

روزنامه «الصباح» پرشمارگان ترین روزنامه عراق نیز پیام آیت الله خامنه ای را در صدر پیام های رهبران و مقام های بین المللی و منطقه ای قرار داده و نوشته است: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران برای آیت الله سیستانی شفای عاجل آرزو کرده است.

شبکه های تلویزیونی نیز با تصاویری از دو رهبر معنوی جهان اسلام، پیام آیت الله خامنه ای را که برای سلامتی آیت الله سیستانی آرزوی شفای عاجل کرده اند، منتشر کرده اند.

آیت الله سید علی سیستانی چهارشنبه شب گذشته (۲۵ دی) در پی پیچ خوردن پای چپ از ناحیه استخوان ران دچار شکستگی شدند.

آیت الله سیستانی متولد ۱۳۰۹ شهر مقدس مشهد از تاثیرگذارترین و با نفوذترین مراجع تقلید شیعه در عراق و جهان اسلام است. وی همواره بر وحدت پیروان مذاهب، طوایف و اقوام مختلف به ویژه در عراق تاکید کرده و نقش مهمی در بسیج مردمی این کشور علیه گروه تروریستی تکفیری «داعش» داشته است.

گروه پزشکی عراقی، عمل جراحی انجام گرفته روی استخوان ران ایشان را روز پنجشنبه گذشته (۲۶ دی) با موفقیت به انجام رسانده و دیروز جمعه ایشان به منزل شخصی خود در نزدیکی حرم امیرمومنان علی (ع) بازگشت.

«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق نیز با دفتر آیت الله سیستانی تماس گرفته و از سلامت جسمی ایشان اطلاع حاصل کرد.

عبدالمهدی تاکید کرد که شخصا همچنان شرایط مرجع عالی دینی عراق را دنبال کرده و از آمادگی دولت عراق و همه دستگاه های دولتی برای فراهم کردن بهترین اسباب راحتی برای ایشان خبر داد.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

در این پرونده بنا به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های کمتر دیده شده «آیت الله سید علی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در دوران ریاست جمهوری داریم.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)