۲ اسفند ۱۳۹۸ مصادف با   26 جمادی الثانی 1441
تاریخ: ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ |   تعداد بازدیدها: 175
کد خبر:74235
| ف | | |

رئیس دستگاه قضا:

اجرای عدالت از محورهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب است

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه اجرای عدالت را یکی از محورهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد و ضمن تاکید بر ضرورت اجرای عدالت در همه دستگاه های اجرایی گفت: امروز وظیفه داریم در گام دوم انقلاب اسلامی برای اجرای عدالت تلاش کنیم.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری شبستان؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در دیدار قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان زنجان، اظهار کرد: دلدادگی به سالار شهیدان افتخاری برای مردم این استان است.

رئیس قوه قضائیه انتخاب شور و شعور حسینی را شایسته مردم زنجان خواند و گفت: این عاشورا بود که دین را احیا کرد و اگر عاشورا نبود نامی از دین باقی نمی ماند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نشات گرفته از این نهضت است، گفت: قیام سیدالشهدا پرچمی برای اجرای دین بود که امام خمینی(ره) هم چهل سال پیش این علم را برای پیروزی با انقلاب اسلامی برداشتند.

آیت الله رئیسی با یادآوری اینکه دوران طاغوت روابط حاکم بر اساس دین و آموزه های دینی نبود و در راس نظام اسلامی حاکمیت طاغوتی فعالیت می کرد، خاطرنشان کرد: امروز  جامع ترین تحلیل ها و بسیاری از واقعیت ها در بیانیه گام دوم انقلاب منعکس شده است.

مقام عالی قضایی کشور با اشاره به اینکه اجرای عدالت را یکی از محورهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد و ضمن تاکید بر ضرورت اجرای عدالت در همه دستگاه های اجرایی گفت: امروز وظیفه داریم در گام دوم انقلاب اسلامی برای اجرای عدالت تلاش کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تمام کارکنان و قضات در مسیر احقاق حق و عدالت شرکت کنند، گفت: دغدغه مردم در بحث فساد باید حل شود.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه حفظ کرامت و رفع مشکلات معیشتی کارکنان و قضات در دستور کار است، گفت: موضوع پلیس قضایی سال ها است مطرح شده اما با وجود پیگیری ها هنوز این امر اجرایی نشده است.

وی بر ضرورت تقویت شوراهای حل اختلاف تاکید کرد و گفت: در سازمان اداری کشور جذب نیرو باید بر اساس عدالت باشد و جوانان باید این موضوع را احساس کنند.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

در این پرونده بنا به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های کمتر دیده شده «آیت الله سید علی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در دوران ریاست جمهوری داریم.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)