۲ اسفند ۱۳۹۸ مصادف با   26 جمادی الثانی 1441
تاریخ: ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ |   تعداد بازدیدها: 164
کد خبر:74209
| ف | | |

نرم‌افزار فرهنگ‌نامه «مبادی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب» تولید می‌شود

نرم‌افزار فرهنگنامه «مبادی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب» با استخراج از کلان‌پروژه «فرهنگ قرآن» شامل ده‌ها مدخل اصلی و هزاران عنوان فرعی مرتبط با بیانیه، به‌همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تولید می شود.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری شبستان؛نرم افزار فرهنگنامه «مبادی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب» به همت گروه فرهنگنامه های قرآنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تولید می شود.

بنابر این گزارش، این نرم افزار از کلان پروژه «فرهنگ قرآن» استخراج می شود و شامل ده‌ها مدخل اصلی و هزاران عنوان فرعی مرتبط با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، استواری بر پایه نظام الفبایی در چینش موضوعات، امکان دسترسی سریع و آسان به اطلاعات قرآنی مرتبط با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، نمایش درختی موضوعات، امکان اشتراک گذاری متن، جستجوی در عناوین و محتوا و علاقمندی کردن محتوای خاص است.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین عیسی زاده، مدیر گروه فرهنگنامه‌های قرآنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی این پروژه که برگرفته از جامع‌ترین معجم معنایی قرآنی است، دارای ۱۳۰ مدخل اصلی و بیش از ۵۰۰۰ عنوان فرعی که به صورت الفبایی موضوعی ارائه شده، است.

این گزارش می افزاید: علاوه بر این فرهنگنامه، نرم افزار موبایلی بیش از ۱۴ فرهنگنامه و دانشنامه تخصصی نیز با همکاری این گروه و اداره فناوری اطلاعات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تهیه و در بازار ارائه شده است.

فرهنگنامه و دانشنامه امنیت، سیاست، پیشرفت، اخلاق، معنویت، خانواده، مدیریت، هنر، کلام اسلامی، مطالعات اجتماعی و تمدنی، محیط زیست، جهاد و شهادت، تاریخ و اعلام، فقه و حقوق برخی از عناوین این فرهنگنامه است.

گفتنی است، نرم افزار این فرهنگنامه‌های تخصصی از سایت بازار به نشانی www.cafebazaar.ir به صورت رایگان قابل دریافت است.

شایان ذکر است، بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری بهمن ماه سال ۹۷ و پس از برگزاری جشن های چهل سالگی انقلاب اسلامی به عنوان نقشه راه و افق روشن ۴۰ سال دوم عمر نهضت اسلامی امام خمینی(ره) صادر شد.

ساخت تمدن نوین اسلامی و کسب آمادگی برای درک خورشید ولایت عظمی (ارواحنا فداه) از افق های تصریح شده در این بیانیه توسط مقام معظم رهبری هستند.

سبک زندگی، اخلاق، معنویت، اقتصاد و … مولفه هایی هستند که در این بیانیه برای تحقق این اهداف و افق بر آنها تاکید شده؛ لذا از بدو صدور و ابلاغ این بیانیه نهادها و دستگاه ها هر یک به تناسب ماموریت، شرایط و توانمندی ها برای تحقق اهداف و بندهای آن اقدام کرده اند که پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز ازجمله آنها است.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

در این پرونده بنا به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های کمتر دیده شده «آیت الله سید علی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در دوران ریاست جمهوری داریم.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)