۲۲ آبان ۱۳۹۸ مصادف با   15 ربیع الاول 1441
تاریخ: ۲۰ تیر ۱۳۹۸ |   تعداد بازدیدها: 146
کد خبر:73248
| ف | | |

آیت‌الله طبسی:

اعتقاد به ولایت فقیه اجازه نفوذ دشمن به داخل کشور را نمی‌دهد

استاد حوزه علمیه قم گفت: اکنون کار شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی این است که با پول عربستان قصد دارند یکپارچگی کشور را به نوعی متزلزل کنند در این صورت اگر ‌مردم به ولایت فقیه معتقد باشند دشمن نخواهد توانست در کشور نفوذ کند.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری ایکنا؛ آیت‌الله نجم‌الدین طبسی، استاد حوزه علمیه قم شب گذشته، ۱۶ تیرماه در بیست و ششمین دوره از طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی، با اشاره به مباحث مهدویت، اظهار کرد: گاهی دشمن بر مباحث مهدویت و جریاناتی که در این خصوص وجود دارد، دامن می‌زند.

وی با اشاره به نقش کلیدی علما در دوران غیبت، افزود: اگر اعتقادات و استقلال کشور حفظ شود، تشیع سربلند است، قدرت‌های بزرگ ‌برابر شخصیت‌هایی همچون مقام معظم رهبری یا مراجع دیگر زانو می‌زنند و این امر بر اثر نقش کلیدی علما در دوران غیبت است.

آیت‌الله طبسی گفت: متأسفانه مسائلی از سوی دشمن نشر داده شده و گفته می‌شود زمانی که امام زمان(عج) ظهور می‌کند کشت و کشتار راه می‌افتد به طوری که تا زانو پر از خون است، در صورتی که با ظهور امام زمان(عج) بساط خونریزی و ظلم جمع خواهد شد.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه با بیان اینکه میراث فرهنگی بسیاری همچون زیارت جامعه کبیره و زیارت حضرت علی(ع) در روز غدیر از امام هادی(ع) بر جای مانده است، افزود: توصیه و سفارش می‌شود که زیارت حضرت علی(ع) در روز غدیر مطالعه شود زیرا در این زیارت ۱۵۰ مورد از فضایل این امام در قالب زیارت بیان شده است.

وی ادامه داد: ای کاش نویسنده‌ای عالم، قلم بر دست گیرد و این زیارت را در چندین جلد کتاب شرح دهد زیرا یکی از مواریث فرهنگی امام به شمار می‌رود.

آیت‌الله طبسی افزود: امام راحل ویژگی علمای دوران غیبت را این گونه بیان کرده‌اند، مردم را به سوی امام زمان یا خدا دعوت می‌کنند، دست مردم را گرفته و به سمت امام هدایت می‌کنند، مدافع مذهب جعفری بوده و همانند نجات غریق هستند.

وی در ادامه گفت: اکنون کار شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی این است که با پول عربستان قصد دارند یکپارچگی کشور را به نوعی متزلزل کنند، در این صورت اگر ‌مردم به ولایت فقیه معتقد باشند دشمن نخواهد توانست در کشور نفوذ کند.

آیت‌الله طبسی با اشاره به اینکه تبلیغات بسیاری علیه شیعه در شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی از سوی دشمن انجام می‌شود، تأکید کرد: اگر اعتقادات و مسائل فرهنگی در شیعه قوی نباشد، این مذهب از بین خواهند رفت و همانند مسیحیت می‌شوند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه داعش تا نزدیکی کربلا پیش آمد، تصریح کرد: داعش قصد داشت پنج میلیون شیعه عراق را قتل عام کند تا از این طریق نجف و کربلا را جمع و از نقشه حذف کند ولی موضع صریح مقام معظم رهبری، سپاه و فتوای آیت‌الله سیستانی موجب شد بساط داعش جمع شود.

وی بیان کرد: امام خمینی (ره) می‌فرماید اگر علما نبودند مردم از دین برمی‌گشتند و علمای دوران غیبت امام زمان(عج) نقش سکاندار را ایفا می‌کنند، باید مشخص شود تبلیغاتی که علیه علما، رهبری و … صورت می‌گیرد، برای چیست و از کجا نشئت می‌گیرد.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

در این پرونده بنا به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های کمتر دیده شده «آیت الله سید علی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در دوران ریاست جمهوری داریم.

حقوق شهروندی در اندیشه امامین انقلاب اسلامی(۱8)

اگر تسلیم آمریکا و ابرقدرت‌ها می‌شدیم

امام خمینی(ره) عزّت و سعادت را در سایه ایستادگی و تحمل سختی‌ها می‌دانند و می‌فرمایند: «من مطمئنم که ملّت عزیز ایران یک لحظه استقلال و عزّت خود را با هزار[...]

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)