۱۳ خرداد ۱۳۹۹ مصادف با   10 شوال 1441
تاریخ: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ |   تعداد بازدیدها: 1,156
کد خبر:72552
| ف | | |

آیت الله خامنه‌ای: اشاعه «فحشا و فساد»؛ سیاست استعماری غرب

پایگاه تحلیلی مصداق اقدام به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های «آیت‌الله العظمی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف در دوران ریاست جمهوری نموده است. متن پیش رو مصاحبه معظم‌له با صدا و سیماى جمهورى اسلامى ایران پیرامون تظاهرات علیه اشاعۀ فساد و فحشا در تاریخ ۱۳۶۴/۲/۳ می‌باشد.

پایگاه تحلیلی مصداق/ س : بسم الله الرحمن الرحیم . جناب آقاى خامنه‌اى ! همان طور که شما امروز شاهد هستید اخیرا عده‌اى از مردم حزب الله براى جلوگیرى از شیوع فساد و فحشا در جامعه اقدام به تظاهرات خیابانى و راهپیمایى کردند ، لذا ما امروز خدمت شما آمدیم تا در این رابطه نظرتان را جویا شویم.

ج : بسم الله الرحمن الرحیم . من نظرم را پیرامون این مسأله قبلاً گفته‌ام و حالا هم یک مقدار توضیح خواهیم داد. ولى قبل از آن که نظر خودم را بیان کنم ، به همۀ مردم و به همۀ برادران و خواهران اطلاع مى‌دهم که از امروز، دیگر این تظاهرات نباید انجام بگیرد، یعنى تظاهراتى که علیه بى حجابى و بدحجابى و فحشا و غیر ذلک در تهران چند روزى ادامه داشت، که روز جمعه هم به آن اشاره کردم و شاید در بعضى از شهرستان‌هاى دیگر هم بود، و آن طور که شنیدم می‌خواستند در بعضى از شهرهاى دیگر هم این کار را بکنند ، این دیگر از حالا کفایت مى‌کند و از امروز به بعد نباید چنین کارى انجام بگیرد.
امّا در مورد اصل این مسأله دو چیز در کنار هم وجود دارد که باید هر دو را بگویم: یکى این است که سیاست استعمارى غرب مى‌خواهد در کشور ما اشاعه فحشا و فساد کند و در این هیچ کس نباید شک داشته باشد. آن‌ها به این وسیله فکر مى‌کنند خواهند توانست نسل‌هاى ما خصوصاً نسل جوان را با سرگرم کردن به مسائل جنسى و فحشا از شور انقلابى و تحرک انقلابى و کار براى سازندگى باز دارند. و درست هم فهمیده اند، یعنى اگر در یک مملکت چنین چیزهایى رایج شود، جوان‌ها به جاى این که سرگرم کار و تلاش و سازندگى انقلابى باشند، سرگرم آرایش و لباس پوشیدن و اطفاء شهوات و هوسرانى و این قبیل چیزها مى‌شوند که عاقبت آن مملکت بسیار ناگوار و تلخ خواهد بود و مردم آن هم فرجام خوبى نخواهند داشت، خصوصاً ملّت ما که در دوران سازندگى هستند و ما اکنون احتیاج به یک حرکت عظیم و همه جانبۀ مردم بالاخص نسل جوان براى سازندگى داریم، که این کار را در مملکت ما دارند مى‌کنند و همان‌طور که ما اطلاع داریم، این تظاهر به بد لباسى و بى حجابى و بدحجابى و پوشیدن لباس‌هاى نامناسب و پذیرفتن نام‌هاى ناپسندى که معرف افراد منحرف از لحاظ جنسى و از لحاظ شهوانى در دنیا مى‌باشد، این کارها در ایران و در حال حاضر از طرف سیاست‌هاى جهانى ترویج مى‌شود. ما این را مطلع هستیم و حتّى مى‌دانیم بعضى از پوشش‌ها با نام‌هاى مختلف را – که من نمى‌خواهم اسمشان را به زبان بیاورم- و برخى از جوان‌هاى غافل ما دوست دارند آن‌ها را بپوشند، این پوشش‌ها و این لباس‌ها را بعضى از فروشگاه‌هاى وابسته به گروهک‌ها به قیمت ارزان مى‌فروختند آیا به چه منظور است؟ و آیا جز براى این است که مى‌خواهند مردم و خصوصاً نسل جوان و بالاخص نسل جوان تحصیل کرده را سرگرم این طور چیزهاى پست و حقیر و دور از آرمان‌هاى انقلابى کنند؟ این را باید همه بدانند و طبیعى‌ست که مردم در مقابل این حوادث نمى‌توانند بى تفاوت بمانند .

امروز که چند صد هزار و یا شاید چند میلیون جوان ما در صحنه‌هاى مبارزه مشغول دست و پنجه نرم کردن با استکبار جهانى هستند و در جبهه‌هاى مختلف اعم از سنگرهاى نبرد و جهاد سازندگى و نهضت سوادآموزى و دستگاه‌ها و ارگان‌هاى دیگر که دارند براى انقلاب و براى مردم کار مى‌کنند و مى‌جنگند این‌ها، جوانان این مملکتند و در حالى که خانواده‌ها مى‌دانند جوانانشان در بسیج و ارتش و سپاه و ارگان‌هاى پر خطر در مرزها و بیابان‌ها مشغول کار هستند، که نه زمستان مى‌شناسند و نه تابستان مى‌فهمند و نه لذت آغوش خانواده را مى‌چشند و جوان‌هایشان در یک چنین وضعى هستند، آیا این درست است که یک مشت بیایند در خیابان ولى عصر یا یک گوشۀ دیگر لباس‌هاى عجیب و غریب که مظهر فرهنگ غربى و تسلط فرهنگى غرب و تسلط سیاسى دشمنانمان هست بپوشند؟! طبیعى ست که مردم این‌ها را دوست نخواهند داشت و قبول نمى‌کنند، ما هم این‌ها را قبول نخواهیم کرد و دوست نمى‌داریم. بنابراین، نه ما تحمل مى‌کنیم و نه مردم تحمل خواهند کرد و این چیز خیلى واضحى‌ست که عکس العمل مردم در مقابل چنین پدیده‌هایى طبیعى باشد. این یک مطلب از دو مطلبى که گفتم مى خواهم هر دو را بیان کنم.

امّا مطلب دوم این است: حالا که مردم ناراحت شدند و یک عده افراد پرانگیزه و پر شور آمدند در خیابان‌ها و علیه این گونه کارها تظاهرات کردند و شعار دادند، این‌ها در جاى خود بسیار خوب است، امّا دشمن از همین حادثه سوء استفاده مى کند و مى‌آید در جمع این گروه‌هاى حزب اللهى و پر شور داخل مى‌شود و به نام این‌ها کارهاى خلاف مى‌کند و خشونت به خرج مى‌دهد و مثلاً زنى را که با روسرى در خیابان مى‌رود ، مورد تهاجم قرار مى‌دهد ، یا به یک جوانى که مثلاً فرض کنید موى سرش یک قدرى بلند شده تعرض مى‌کنند و عملاً به کسانى که مروج فساد و فحشا و منکرات هستند کارى ندارند، که این خطر است. یعنى افراد بد دل و بدخواه در صفوف حزب الله نفوذ مى‌کنند و مثلاً وارد مطب یک خانم دکتر متخصص زنان که یک عده زن نشسته‌اند مى‌شوند و شروع مى‌کنند به آن‌ها توهین کردن که در نتیجه آن خانم دکتر و مراجعینش ناراحت مى‌شوند. البته این کارها مورد قبول ما نیست و ما فکر مى‌کنیم این کار افراد حزب اللهى هم نیست و کار گروه‌هاى نفوذى‌ست، گرچه ممکن است یک جوان حزب اللهى‌اى با انگیزه هم، بى توجه تحت تأثیر احساسات قرار بگیرد و اشتباه کند و یک چنین خشونتى از او هم سر بزند، پس مطلب دوم این است.

ما ضمن این که حضور مردم و احساسات مردم در مقابل بد حجابى و گرایش به فساد و فحشا و تظاهر به منکرات و تظاهر به بى حجابى و احساسات مردم در مقابل این‌ها را قبول مى‌کنیم و مى‌پذیریم و مردم را در احساساتشان محق مى‌دانیم، امّا تندروى‌هایى از این قبیل را اصلاً قبول نمى‌کنیم. و متأسفانه گاهى یک چنین تندروى‌هایى مشاهده شده است که تصور مى‌کنیم این کار گروهک‌هاى نفوذى و کار آدم هاى بدخواه و کسانى ست که مى‌خواهند چهرۀ جمهورى اسلامى و خصوصاً چهرۀ حزب الله در نظر مردم با سلایق مختلف را خراب و مشوه کنند و لذا با آن گونه خشونت‌ها مخالفیم و من در نماز جمعه هم گفتم: گروه حزب الله مواظب باشند و توجه کنند که مبادا در صفوفشان کسى وارد بشود. و باز در پایان حرفم تکرار مى‌کنم : این تظاهرات چند روز هر چه بود و هر جور بود کفایت مى‌کند و دیگر ادامه نداشته باشد ، لذا اگر کسى را دیدید باز هم دارد این کارها را مى‌کند و وارد این گونه کارها مى‌شود ، بدانید که او جزء حزب الله نیست. زیرا وقتى ما داریم صریحاً نفى مى‌کنیم ، نباید این کار را بکنند و از این به بعد دیگر باید مسؤولین دولتى و دستگاه قضایى، یعنى دادستانى و وزارت کشور کسانى را که متظاهر به فحشا و منکرات و کارهاى خلاف عفت عمومى هستند، تعقیب کنند و به همان شکلى که در اعلامیه دادستانى و اعلامیه وزارت کشور یا نخست وزیرى ملاحظه کردید، باید برخورد شود و دیگر از مردم و گروهک‌هاى تظاهر کننده در این مورد انتظارى نداریم. بنابراین، از حالا به بعد کار به عهدۀ دولت است.

البته این را هم باید توجه داشت این که گفتم مردم در خیابان تظاهرات نکنند، این را فقط در مورد مسائل مربوط به فحشا و منکرات گفتم، امّا اگر یک وقت گروهک‌هاى سیاسى تحت عناوین مختلف بخواهند بیایند شرارت و تحریکات و سوء استفاده سیاسى کنند، در این هیچ شک و تردیدى نیست که حزب الله باید بیاید مقابله کند و این جا دیگر مورد بحث ما نیست.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

در این پرونده بنا به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های کمتر دیده شده «آیت الله سید علی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در دوران ریاست جمهوری داریم.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)