۳۰ بهمن ۱۳۹۸ مصادف با   24 جمادی الثانی 1441
تاریخ: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ |   تعداد بازدیدها: 225
کد خبر:72524
| ف | | |

۳۰ سال پیش بیان شد؛

پاسخ امام خامنه‌ای به مواضع عراقچی

صحبت‌های اخیر عراقچی درباره مهاجران افغانستانی واکنش‌های مختلفی را در پی داشت که البته ۳۰ سال قبل نیز امام خامنه‌ای در خصوص این موضوع مطالب مهمی فرموده‌اند.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری آنا، صحبت‌های اخیر عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه درباره مهاجران افغانستانی واکنش‌های مختلفی را در پی داشت که البته ۳۰ سال قبل نیز امام خامنه‌ای در خصوص این موضوع مطالب مهمی فرموده‌اند.

این اظهار نظر از عراقچی که  در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه ۲ عنوان شد، واکنش‌های مختلفی را در بر داشت، از جمله حسین شریعتمداری که اظهارات عراقچی را سخیف دانسته و معتقد است: در جغرافیای سخنان آن شب عراقچی یک «وصله ناجور»! است و به جمله معترضه‌ای شبیه است که با موضوع مورد بحث وی همخوانی ندارد.

از اندیشمندان و فعالان سیاسی گرفته تا کارشناسان رسانه‌ای و مدافعان حرم و مردم کوچه و بازار، بیشتر افرادی که صحبت‌های عراقچی را شنیده بودند، نسبت به آن واکنش منفی نشان دادند.

اما جالب است بدانیم حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای ۳۰ سال پیش یعنی در یازدهم مهرماه سال ۶۸ به مواضع غلط آقای عراقچی در باره مهاجران افغانستانی اینگونه پاسخ داده‌اند: «بلندگوهایی سعی داشتند و دارند که روزبه‌روز بین این دو ملت [ایران و افغانستان] جدایی بیندازند؛ اما ما در سخت‌ترین شرایط نیز، هیچ مصلحتی را بر مصلحت دفاع از افغانستان غلبه ندادیم».

«اگر کسی بخواهد این وحدت را بشکند و در داخل ایجاد فتنه کند، با او احساس برادری نخواهیم کرد و او را دست شیطان به حساب خواهیم آورد».

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

در این پرونده بنا به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های کمتر دیده شده «آیت الله سید علی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در دوران ریاست جمهوری داریم.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)