۱ مرداد ۱۳۹۸ مصادف با   20 ذیقعده 1440
تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ |   تعداد بازدیدها: 120
کد خبر:71745
| ف | | |

پرتکرارترین مطالبه امام خامنه‌ای از ۶ امام‌جمعه جدید در سال ۹۷

امام خامنه‌‎ای در سال ۹۷ تعدادی از ائمه جمعه کشور را منصوب کردند که مطالبات مشترکی از آنها در بیانات رهبر انقلاب وجود داشته است.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری آنا؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۹۷ تعدادی از ائمه جمعه مراکز استان‌های کشور را منصوب کردند. برخی از نمایندگان ولی‌فقیه در سال جاری به دلیل کهولت سن یا مسائل دیگر استعفا داد و سنگر نماز جمعه و هدایت سیاسی و عبادی برخی از مراکز استان‌ها را به فردی دیگر تحویل دادند.


نخستین انتصاب رهبر انقلاب در سال ۹۷ در سنگر نماز جمعه، مربوط به استان گیلان است. ایشان در ۱۵ فروردین سال ۹۷ در حکمی حجت‌الاسلام رسول فلاحتی را به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام‌جمعه رشت منصوب کردند. قبل از وی آیت‌الله قربانی امام جمعه این شهر بود که خود به دلیل کهولت سن و مسائل شخصی از سمتش کناره‌گیری کرد.

مهم‌ترین نکته در حکم انتصاب فلاحتی از سوی مقام معظم رهبری در چند کلید واژه خلاصه می‌شود.

* تلاش معنوی و فکری و اجتماعی در میان آن مردم شجاع و انقلابی و کارآزموده، توفیقی بزرگ و فرصتی مغتنم است.

* اُنس و سلوک شایسته‌ مردمی به‌ویژه با جوانان مؤمن و پرانگیزه


دومین انتصاب آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۹۷ و مسئولیت امام جمعه مراکز استان‌ها به استان فارس بازمی‌گردد.

رهبر انقلاب در حکمی حجت‌الاسلام لطف‌الله دژکام را به‌عنوان نماینده‌ ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه‌ شیراز منصوب کردند. در حکم دژکام نیز مواردی متناسب با استان مسئولیتش آماده است.

*خدمت به این مردم افتخار بزرگی است. توصیه مؤکد اینجانب ارتباط صمیمانه با همه‌ قشرهای مردم به‌ویژه جوانان و ترویج اندیشه و عمل انقلابی است. ارتباط با علما اعلام و حوزه‌ علمیه و دانشگاهیان و اهالی فرهنگ و ادب توصیه‌ دیگر اینجانب است.


انتصاب بعدی آیت‌الله خامنه‌ای در سنگر نماز جمعه در استان ایلام رخ داد. رهبر انقلاب با صدور حکمی حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار را به‌عنوان نماینده‌‌ ولی‌فقیه در استان ایلام و امام‌جمعه‌‌ شهر ایلام منصوب کردند.

*رهبری برای کریمی‌تبار هم مواردی را مطرح کردند. ایشان فرمودند: تقویت مجموعه‌های دلسوز و انقلابی، به مجاهدات فکری و عملی در زمینه‌های گوناگون مدد رسانید. ارتباط نزدیک و صمیمی با جوانان و سلوک مردمی با همگان و بهره‌گیری از نخبگان و دانشگاهیان را توصیه می‌کنم.


انتصاب سال امام جمعه‌های کشور به تهران باز می‌گردد. آنجایی که رهبر انقلاب در حکمی حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری را به عنوان امام جمعه موقت تهران منصوب کردند. جوانگرایی در این منصب برای بسیار دستگاه‌های اجرایی سرمشق بود.


پنجمین انتصاب رهبر انقلاب برای مسئولیت امام جمعه در استان سیستان و بلوچستان رخ داد. ایشان در حکمی حجت‌الاسلام شیخ مصطفی محامی را به نمایندگی ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان منصوب کردند.

*پیشبرد و تمشیت امور دینی و فرهنگی و اجتماعی و سیاسی در میان آن مردم شریف و غیور و در آن خطّه‌ مهم و حسّاس که از ظرفیت انسانی و اقتصادی و جغرافیایی برجسته‌ای برخوردار است.

*جلب رضایت مردم عزیز آن استان در چهارچوب سیاست‌های کلی و منافع و امنیت ملی نظام جمهوری اسلامی.

*تکریم علمای دین و برجستگان علمی و دانشگاهی و توجه و اهتمام به مدارس علمیه و مراکز تبلیغی و هماهنگ ساختن نهادهای مسئول در رفع نیازمندی‌های آنان نیز از وظایف نمایندگی اینجانب است.


آخرین انتصاب آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۹۷ به استان همدان بازمی‌گردد. رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی موثقی را به‌عنوان نماینده‌ ولی‌فقیه و امام جمعه‌ شهر همدان منصوب کردند.

*انتظار می‌رود با همهٔ توان در خدمت حرکت دینی و انقلابی آن خطه تلاش نمایید.

*همکاری با جوانان و علمای انقلابی همدان.


در مجموع رهبر معظم انقلاب اسلامی ۶ امام جمعه را در سال ۹۷ منصوب کردند. مهم‌ترین خواسته‌های ایشان از ائمه جمعه شامل موارد ذیل است؛

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

  رهبر انقلاب: امام بزرگوار فرمود: «آمریکا شیطان بزرگ است» بعضی اصرار دارند این شیطان بزرگ را به شکل فرشته‌ی نجات وانمود کنند، ملت ایران این شیطان را بیرون کرد؛ نباید بگذاریم وقتی از در بیرونش کردیم از پنجره برگردد و نفوذ پیدا کند.‌ آمریکا دشمنی خود را پنهان نمی‌کند؛ یکی لبخند می‌زند، یکی مصوبه […]

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)