۳۰ بهمن ۱۳۹۸ مصادف با   24 جمادی الثانی 1441
تاریخ: ۷ اسفند ۱۳۹۷ |   تعداد بازدیدها: 666
کد خبر:71355
| ف | | |

بازتاب سفر اسد به تهران در رسانه های سوریه و لبنان

سفر بشار اسد رییس جمهوری سوریه به تهران و دیدار با حضرت آیت الله خامنه ای رهبری معظم انقلاب اسلامی و حجت‌ الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران بازتاب گسترده ای در رسانه های سوریه و لبنان داشته است.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ، تیتر خبر صفحه اول خود را به سخنان رییس جمهوری سوریه اختصاص داد و نوشت: بشار اسد گفت که روابط برادرانه و مستحکم بین دو ملت عامل اصلی برای پایداری دو کشور در مقابل نقشه کشورهای متخاصم است.
سانا همچنین به تبریک بشار اسد بمناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرده است.
این خبرگزاری نوشت که رهبر جمهوری اسلامی در این دیدار بر ادامه مواضع ایران در ارتباط با سوریه تا زمانی که موضوع تروریست به شکل نهایی حل نشده است ، تاکید کرد.
سانا در ارتباط با دیدار اسد با روحانی نیز تشکر وی از رهبری ، مردم و جمهوری اسلامی ایران به خاطر کمک به سوریه در خلال جنگ اخیر را مورد توجه قرار داد.
خبرگزاری سوریه نوشت که دکتر حسن روحانی حمایت از سوریه را بر اساس مواضع اساسی ایران خواند و تاکید کرد که پیروزی سوریه پیروزی ایران است.
این خبرگزاری خبر خود را همراه با چهار عکس مختلف شامل دو عکس از دیدار اسد با رهبر انقلاب و دو عکس با روحانی منتشر کرد.
روزنامه الثوره آنلاین سوریه نیز به نقل از اسد نوشت که پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی ایران در چهل سال گذشته الگو و نمونه ای برای ایجاد یک کشور قدرتمند است که می تواند از منافع ملت خود در برابر دخالت قدرت های خارجی حراست کند و مواضع اصولی و عادلانه ای در ارتباط با ملت های منطقه و موضوعات مختلف اتخاذ کند.
الثوره آن بخش از بیانات رهبری و رییس جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرد که در خبرگزاری سانا آمده است .
پایگاه خبری سوریا نیوز نیز دیدار اسد از تهران را ناگهانی و اولین سفر در هشت سال گذشته خواند.
اسد آخرین بار ۱۳ مرداد ماه سال ۱۳۸۷ به تهران سفر کرده بود.
پایگاه اینترنتی وزارت اطلاع رسانی، پایگاه های خبری داماس پست، محطه اخبار سوریه و جهینه نیوز نیز که تحولات سوریه را دنبال می کنند، خبر سفر اسد به تهران و دیدار با مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری اسلامی ایران را در صفحه اول خود منعکس کردند.
شبکه المنار لبنان نیز در ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه به وقت لبنان ۲۱ شب به وقت تهران بیش از ۵ دقیقه از بخش ابتدایی این بخش از اخبار خود را به دیدار اسد از تهران و ملاقات های وی اختصاص داد.
المنار پیش از پخش مشروع ، این دیدار را به صورت فوری و زیرنویس اعلام کرد و در ادامه پخش خبر نیز در این ارتباط با خبرنگار خود در تهران گفت و گو کرد.
به گفته خبرنگار المنار در تهران، ایران و سوریه با این دیدار شاهد فصل جدیدی از روابط هستند.
در بخش زیر نویس اخبار این شبکه و عنوان خبر دیدار اسد از تهران نیز به نقل از مقام معظم رهبری نوشت که ایران و سوریه عمق استراتژیک یکدیگرند.
المنار همچنین با انتشار عکسی متمایز از دیدار امروز مقام معظم رهبری و اسد استقبال آیت الله خامنه ای از رییس جمهوری سوریه را گرم خواند.
خبرگزاری لبنان نیز در ارتباط با دیدار اسد از تهران با انتخاب استقبال گرم مقام معظم رهبری از رییس جمهوری سوریه در تیتر انتخابی خبر خود در این خصوص نوشت که اسد در تهران از حمایت های ایران از سوریه در خلال جنگ این کشور تشکر کرد.
پایگاه اینترنتی روزنامه النهار لبنان نیز در خصوص این سفر به نقل از اسد روابط دو کشور را راهبردی خواند و نوشت که این دیدار اولین دیدار در نوع خود در هشت سال گذشته و از آغاز بحران این کشور می باشد.
النهار نوشت که پایگاه های اجتماعی این سفر را با هدف تشکر از حمایت های ایران از سوریه در طول بحران اخیر ارزیابی کرده‌اند.
تارنمای روزنامه الجمهوریه لبنان نیز با عنوان اسد در ایران نوشت که وی در این سفر بر هماهنگی و همکاری در روابط بین دو کشور تاکید کرد.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

در این پرونده بنا به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های کمتر دیده شده «آیت الله سید علی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در دوران ریاست جمهوری داریم.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)