۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ مصادف با   16 شعبان 1440
تاریخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ |   تعداد بازدیدها: 102
کد خبر:70904
| ف | | |

فارس:: مشاور سیاسی نخست‌وزیر پاکستان؛ بصیرت «آیت‌الله خامنه‌ای» ستودنی است

مشاور سیاسی نخست وزیر پاکستان گفت: انقلاب اسلامی ایران بزرگترین جنبش قرن بود که سرنوشت منطقه را تغییر داد.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری فارس؛  «ندیم افضل چن» گفت: انقلاب اسلامی ایران بزرگترین جنبش قرن بود که سرنوشت منطقه را تغییر داد.

وی افزود: ترویج وحدت بین مسلمانان و اصلاح ساختار اجتماعی مردم همچنین جلوگیری از قوم گرایی و افراط از مهم‌ترین آموزه‌های انقلاب اسلامی ایران است که برای پاکستان الگو می‌باشد.

چن تأکید کرد: انقلاب به رهبری امام خمینی(ره) یک حرکت مردمی بود که علت دوام آن نیز همین موضوع است.

وی افزود: انقلاب ایران به ما آموخت که اگر مردم با یکدیگر متحد باشند و به صورت یکپارچه از یک رهبر مردمی حمایت کنند نظام‌های سنتی و پادشاهی نمی‌توانند در برابر آن‌ها مقاومت کنند.

مشاور سیاسی نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: دولت حزب مردم پاکستان نیز با حمایت مردم و مقاومت در برابر نظام‌های سنتی توانست به پیروزی برسد که این حرکت مشابه انقلاب در ایران بود.

وی افزود: امام خمینی(ره) ثابت کردند اگر رهبر، خالص و الهی باشد مردم در هر شرایطی وی را همراهی می‌کنند و همین موضوع رمز پیروزی در برابر دشمنان داخلی و خارجی است.

چن تصریح کرد: انقلاب ایران روی کشورهای منطقه به ویژه پاکستان تأثیر گذاشت و بسیاری از گروه‌ها فعال شدند اما چون رهبران، صلاحیت نداشتند نتوانستند مردم را به خواسته‌های خود برسانند.

وی افزود: استکبار جهانی تلاش زیادی کرد که انقلاب اسلامی ایران را در نطفه خفه کند اما موفق نشد و تأثیرات انقلاب در این کشور و جهان ادامه دارد.

ندیم افضل چن ادامه داد: رهبری و نظام ایران در دستان افراد با صلاحیت قرار دارد و هیچ تزلزلی در آرمان‌های بنیانگذار انقلاب به وجود نیامده است.

وی افزود: بصیرت خاص و ستودنی «آیت الله خامنه‌ای» سبب شده ایران مسیر پر فراز و نشیب خود را به سلامت طی کند و این روند ادامه خواهد داشت.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

اصل عدالت اگر چه به عنوان یکی از مهمترین رکن های دین اسلام مطرح اسـت اما تـاکنون بیـان روشن و کاملی درباره معیارهای عدالت، بویژه در حوزه «اقتصادی و نسبت آن با عدالت اجتمـاعی» توسط متفکران اسلامی ارائه نشده اسـت. امام خمینی(ره): در ترسیم مسیر حرکت جمهوری اسلامی، عدالت را به عنوان سنگ‌بنایی اساسی معرفی […]

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)