۲۶ خرداد ۱۳۹۸ مصادف با   12 شوال 1440
تاریخ: ۱۶ دی ۱۳۹۷ |   تعداد بازدیدها: 116
کد خبر:70327
| ف | | |

با موافقت رهبر معظم انقلاب،

ایرنا:: جایگزین حجت الاسلام حاج علی اکبری در امور مساجد منصوب شد

با موافقت رهبر معظم انقلاب و حکم رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری‌زاده به عنوان رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد منصوب شد.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از خبرگزاری ایرنا، با حکم حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید ناصرالدین نوری‌زاده به ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد استان منصوب شد.
در متن حکم رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجدآمده است : نظام مقدس جمهوری اسلامی که به عنوان مولود مسجد، چهار دهه رشد و بالندگی را با عزت و اقتدار پشت سر گذاشته است، در ادامه‌ی مسیر نورانی و تمدن‌سازی که تا سپردن امانت به دست مبارک صاحب‌الامر(عجل الله تعالی فرج الشریف) در پیش دارد، با عمران و آبادانی معنوی و مادی خانه‌های خدا، تا دستیابی به آرمان مسجد طراز اسلامی، می‌تواند ادای دِین نماید.
مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران که با حکم ولایی و همت حضرات آیات مهدوی کنی و انواری(رضوان‌الله‌تعالی‌علیهما) تأسیس شد، اکنون با کوله‌باری ارزشمند از سوابق و تجربیات و مجهز به دانش مدیریت مسجد، آماده و مهیا شده است تا ضمن حفظ هویت مردمی خانه‌های خدا، در جهت تحقق مأموریت‌های تخصصی، گام‌های تکمیلی بردارد.
لذا با موافقت و عنایت رهبر فرزانه انقلاب(مدظله‌العالی) و نظر به تدبیر عالیه‌ی معظم‌له در خصوص هدایت و حمایت مساجد با محوریت نمایندگان معزز ولی‌ فقیه در مراکز استانها و اشراف ائمه محترم جمعه در سراسر کشور، با اعتماد به فضل الهی، جنابعالی را که از روحیه‌ی جهادی و انقلابی برخوردارید و تجربه‌ی سالها مدیریت موفق در عرصه‌ی فرهنگی و شناخت عمیق از اقتضائات استان تهران را در کارنامه‌ی خود دارید، به مدت پنج سال، به‌عنوان: ‘رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران’ منصوب می‌نمایم.
مقتضی است ضمن بهره‌مندی از برکات خرد جمعی در قالب ‘ شورای راهبردی’ ، متشکل از پیشکسوتان، کارشناسان و ائمه جمعه و جماعات منتخب، علاوه بر پیگیری موارد مندرج در پیوست حکم، محورهای استمرار اجرای برنامه پنج ساله راهبردی سوم تا سال ۱۴۰۰، اتخاذ تدابیر مقتضی جهت بهره‌برداری از گنجینه‌ی اسناد پشتیبان و زیرساخت‌های برنامه‌ای و محتوایی تولید شده، همزمان با بهسازی و بروزرسانی در مبانی و ابتکار عمل در میدان، تقویت انسجام و هم‌افزایی با سایر نهادها و دستگاههای مرتبط با مساجد، در قالب ‘ستاد ساماندهی مساجد استان’ و مطابق با آیین‌نامه مصوب، بهره برداری حداکثری از ظرفیت و جایگاه ائمه محترم جمعه شهرستانهای استان در پشتیبانی از مساجد، به‌ اشتراک‌گذاری سرمایه‌ی علمی و تجربی در اختیار، با مراکز رسیدگی به امور مساجد سایر استانها را در دستور کار قراردهید.
بدیهی است در انجام این مأموریت خطیر، از همراهی و حمایت کامل ائمه محترم جماعات و کارگزاران مساجد، که طی سالهای گذشته اینجانب را به‌عنوان خادمشان، از محبت وافر خود سیراب نمودند و همچنین از همکاری مسئولین مکرم استان برخوردار خواهید بود.
به گزارش ایرنا استان تهران تنها استانی است که دارای مرکز رسیدگی به امور مساجد است و مساجد در سایر استان ها با محوریت نمایندگان ولی فقیه درآن استان اداره می شوند.
پیش از این حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد را برعهده داشتند؛ ایشان هم اکنون به عنوان امام جمعه موقت تهران و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور مشغول خدمت هستند.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

  رهبر انقلاب: امام بزرگوار فرمود: «آمریکا شیطان بزرگ است» بعضی اصرار دارند این شیطان بزرگ را به شکل فرشته‌ی نجات وانمود کنند، ملت ایران این شیطان را بیرون کرد؛ نباید بگذاریم وقتی از در بیرونش کردیم از پنجره برگردد و نفوذ پیدا کند.‌ آمریکا دشمنی خود را پنهان نمی‌کند؛ یکی لبخند می‌زند، یکی مصوبه […]

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)