۲۸ اسفند ۱۳۹۷ مصادف با   12 رجب 1440
تاریخ: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ |   تعداد بازدیدها: 2,469
کد خبر:66940
| ف | | |

رمز گشایی از برجام موشکی و فشارهای غرب

راز دشمنی با مجموعه های نظامی و انتظامی/ دوقطبی«سپاه_ارتش» و «مردم_نیروی انتظامی» زمینه ساز اخلال در امنیت ملی

رهبر انقلاب: «آن چیزی که حافظ امنیت است، در درجه بالاتری از اهمیت قرار دارد؛ مجموعه‌ای که می‌تواند امنیت کشور را حفظ کند اهمیت بیشتری دارد. برای همین است که با مجموعه‌های حافظ امنیت -که نیروهای مسلح ازجمله مهم‌ترین این‌ها هستند – مخالفند.»

پایپاه تحلیلی مصداق/ امنیت؛ واژه‌ای که معنایش را تنها زمانی می‌توان به درستی دریافت، که از نعمت بهره‌مندی از آن محروم شده باشیم! چه بسا در یک فضای امن، وجود این نعمت بزرگ چندان احساس نشود؛ اما وقتی چتر امنیت در یک منطقه آسیبی ببیند و رخنه‌ای در آن وارد شود، مردمان قدر نعمتی که داشتند و قدر آن را نمی‌شناختند و حالا دیگر از آن بهره‌مند نیستند را با همه وجود می‌فهمند.

رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله) در وصف نعمت امنیت می‌فرمایند: نِعْمَتَانِ‏ مَجْهُولَتَانِ‏ الْأَمْنُ وَ الْعَافِیَه۱؛ دو نعمت ناشناخته است: امنیت و تندرستی. رهبر انقلاب در همین زمینه می‌فرمایند: «تا امان هست، کسی ملتفت نیست که امنیت هست. از خانه تا محل کسبت می‌خواهی بروی، ناامن باشد؛ تا مدرسه می‌روی، ناامن باشد؛ دانشگاه، ناامن باشد؛ از این شهر به آن شهر، ناامن باشد؛ الحمدلله امروز امنیت در کشور وجود دارد و این به‌خاطر زحمات نیروهای نظامی ما و نیروهای امنیتی ما است؛ باید واقعا از این‌ها تشکر کرد و این‌ها را تقویت کرد»۲.

انسان، در ساحت فردی و اجتماعی، نیازهای متعددی دارد؛ برخی نیازها اما جنبه حیاتی و اساسی دارند که در فقدان آن، نیازهای دیگر رنگ می‌بازد و به چشم نمی‌آید. امنیت یکی از اساسی‌ترینِ این نیازهای حیاتی است؛ آن‌قدر حیاتی که در فقدان آن، تقریبا هیچ نیاز دیگری معنا پیدا نمی‌کند و اصل حیات انسان دچار مخاطره می‌شود. رهبر انقلاب در تعبیری جالب اهمیت ویژه این نیاز حیاتی را این‌گونه بیان می‌دارند:

«امنیت برای یک کشور خیلی مهم است. گاهی در یک کشوری نان نیست، قحطی است، مشکلات هست، ناامنی [هم] هست؛ اگر به مردم بگویند نان می‌خواهید یا امنیت، قطعا امنیت را ترجیح می‌دهند… فرض بفرمایید اتوبوسی که حرکت می‌کند از یک جا به جای دیگر، خاطرجمع نیست که ساکنان آن و کسانی که در آن سوار هستند، بتوانند به سلامت به مقصد برسند و مورد تهاجم دشمن قرار نگیرند؛ در خیابان‌ها همین‌جور، داخل منازل همین‌جور…»۳.

پیشرفت یک کشور، در همه زمینه‌ها، متوقف است بر وجود امنیت در آن کشور؛ بدون وجود امنیت، امکان پیشرفت وجود ندارد و همه استعدادها و زمینه‌های رشد یک ملت نابود می‌شود و بر باد می‌رود. به تعبیر رهبر انقلاب: «امنیت برای یک ملت جزو اساسی‌ترین نیازها است. اگر امنیت بود، پیشرفت به وجود می‌آید، علم رشد می‌کند، اقتصاد شکوفایی پیدا می‌کند، سازندگی کشور امکان پیدا می‌کند…»۴. بدون وجود امنیت پایدار، چگونه می‌توان برای پیشرفت در زمینه‌های مختلف برنامه‌ریزی کرد و آن را به مرحله اجرا درآورد؟ وقتی امنیت خدشه‌دار شود تمام ذهن‌ها به ناامنی‌ها مشغول می‌شود و باید همه قوا در این زمینه به کار گرفته شود؛ باشد که امنیت باز گردد. رهبر انقلاب برکات وجود امنیت را این‌گونه برمی‌شمارند:

«اگر امنیت نبود، علم هم نیست، اقتصاد هم نیست، ابتکار هم نیست. آن چیزی که موجب می‌شود یک کشور بتواند دانشمند تربیت کند، بتواند در بخش‌های مختلف رشد کند، وجود امنیت است. بستر امنیت برای یک کشور از همه‌چیز مهم‌تر و الزمی‌تر است»۵.

روی همین حساب است که وقتی دولت‌هایی قصد داشته باشند به کشور یا منطقه‌ای لطمه بزنند و مانع ثبات و پیشرفت آن شوند، امنیت را در آن کشور هدف می‌گیرند. مهمترین مانع دولت‌های متجاوز در این زمینه، قوای دفاعی و امنیتی کشور و منطقه هدف است؛ یعنی باید از سد این قوا بگذرند یا آن را تضعیف کنند و از سر راه بردارند. رهبر انقلاب در تاکید بر نقش ویژه قوای نظامی و دفاعی می‌فرمایند: «نقش نیروهای مسلح در ایجاد امنیت نقش مهمی است. ارتش ممکن است هیچ تحرکی هم از لحاظ امنیتی نداشته باشد، اما هرچه شما مقتدرتر و قوی‌تر باشید، نفْس اقتدارِ ارتش در کشور ایجاد امنیت می‌کند. امنیتِ کشور را نیروهای مسلح و اقتدار آن‌ها و توانایی‌های آن‌ها و پُرانگیزگی آن‌ها تامین می‌کند. این ازجمله مسایل مهم است»۶.

به همین دلیل است که در مورد ایران اسلامی، دشمنان قسم‌خورده و بدخواهان، با قوای دفاعی و امنیتی به شدت مخالفت می‌ورزند و با آن دشمنی می‌کنند؛ به تعبیر رهبر انقلاب: «آن چیزی که حافظ امنیت است، در درجه بالاتری از اهمیت قرار دارد؛ مجموعه‌ای که می‌تواند امنیت کشور را حفظ کند اهمیت بیشتری دارد. برای همین است که با مجموعه‌های حافظ امنیت -که نیروهای مسلح ازجمله مهم‌ترین این‌ها هستند – مخالفند»۷.

از این‌جا به خوبی می‌توان راز کینه‌توزی دشمنان انقلاب اسلامی و بدخواهان ملت ایران با قوای نظامی و دفاعی این مرزوبوم و سعی ایشان در تخریب وجهه این قوای حیاتی را دریافت؛ تحریم، تهدید، تخریب و تلاش بسیار زیاد در سیاه‌نمایی از چهره قوای نظامی و دفاعی کشور در چشم مردمی که امنیت و آسایش خودشان را مدیون همین قوای جان‌برکف هستند!

رسانه‌های ضدانقلاب و برخی جریان‌های منافق داخلی، در تخریب و سیاه‌نمایی از قوای دفاعی و امنیتی کشور از هیچ کوششی دریغ ندارند؛ تلاشی پلید که سعی می‌کند ضمن خدشه دار کردن امنیت کشور، مشکلات کشور را ناشی از فعالیت قوای نظامی و دفاعی معرفی کند و مردم را در مقابل این قوا قرار دهد. در همین راستا تلاش هایی رسانه ای برای ایجاد اختلاف بین سپاه و ارتش از سویی و بین مردم و قوای انتظامی از سوی دیگر صورت گرفت که در راستای همین نقشه شوم ارزیابی می شود که متاسفانه در قضایایی این چنین شهد آ« هستیم که برخی خواص در پازل دشمن بازی کرده و قطعات آن را تکمیل می کنند.

اما نکته اینجاست که مردم  قدر این نعمت بزرگ را می‌شناسند و هرگز از یاد نبرده‌اند که ضعف بنیه دفاعی کشور در تجاوزگری صدام چگونه زمینه را برای جولان دشمن متجاوز فراهم نمود؛ آن‌چه امروز دشمن خواب آن را هم نخواهد دید…


پی‌نوشت‌ها.

۱. الخصال، شیخ صدوق؛ جلد ۱، صفحه ۳

۲. بیانات در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت؛ تاریخ ۱۳۹۵/۰۶/۰۳

۳. بیانات در دیدار فرماندهان و کارکنان ارتش؛ تاریخ ۱۳۹۶/۰۱/۳۰

۴. بیانات در دیدار مسئولان و کارکنان قوه‌ی قضائیه‌؛ تاریخ ۱۳۹۲/۰۴/۰۵

۵. بیانات در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع)؛ تاریخ ۱۳۹۶/۰۲/۲۰

۶. بیانات در دیدار فرماندهان و کارکنان ارتش؛ ۱۳۹۶/۰۱/۳۰

۷. بیانات در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع)؛ تاریخ ۱۳۹۶/۰۲/۲۰

مطالب مرتبط:

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

اصل عدالت اگر چه به عنوان یکی از مهمترین رکن های دین اسلام مطرح اسـت اما تـاکنون بیـان روشن و کاملی درباره معیارهای عدالت، بویژه در حوزه «اقتصادی و نسبت آن با عدالت اجتمـاعی» توسط متفکران اسلامی ارائه نشده اسـت. امام خمینی(ره): در ترسیم مسیر حرکت جمهوری اسلامی، عدالت را به عنوان سنگ‌بنایی اساسی معرفی […]

حقوق شهروندی در اندیشه امامین انقلاب اسلامی(۱8)

اگر تسلیم آمریکا و ابرقدرت‌ها می‌شدیم

امام خمینی(ره) عزّت و سعادت را در سایه ایستادگی و تحمل سختی‌ها می‌دانند و می‌فرمایند: «من مطمئنم که ملّت عزیز ایران یک لحظه استقلال و عزّت خود را با هزار[...]

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)