۲۶ خرداد ۱۳۹۸ مصادف با   12 شوال 1440
تاریخ: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ |   تعداد بازدیدها: 391
کد خبر:66815
| ف | | |

شاعر عراقی؛

حوزه نیوز:: دیدار با آیت الله العظمی خامنه ای یکی از خاطرات فراموش نشدنی ما خواهد بود

شاعر جوان عراقی با ابراز خرسندی از اینکه قرار است به همراه شاعران و اهالی قرآن با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته باشند افزود: ایشان شخصیت بزرگی در جهان اسلام است و ما احساس خرسندی داریم که قرار است با ایشان دیدار کنیم و یکی از خاطرات فراموش نشدنی ما خواهد بود.

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از حوزه نیوز  قاسم محمد صالح در حاشیه برگزاری همایش بین المللی بینات در گفت وگو با خبرنگاران ضمن تقدیر از برپایی این همایش ادبی اظهار کرد: شعر عراق در جهان اسلام معروف است به اینکه از حکمت و معارف قرآنی الهام می گیرد و شاعران جدید و قدیم بر این موضوع توجه ویژه ای دارند.

وی افزود: شاعران عراق خود رامقید می دانند که از مضامین و معارف قرآنی در شعرهای خود استفاده کنند.

این شاعر عراقی گفت: تبلیغ معارف قرآنی در جهان، از جمله رسالت شاعران ارزشی است، چرا که شعر، هنری پر نفوذ است و می بینیم شاعران یهودی و مسیحی دین خود را از طریق شعر به دیگران می شناسانند و ما نیز باید از این طرفیت به خوبی استفاده کنیم.

قاسم محمد صالح با بیان اینکه کلام شعر می تواند تاثیر زیادی در انتقال معارف اسلامی و قرآنی داشته باشد افزود: امروز باید تلاش کنیم تا آنچه که از معارف عمیق قرآنی در موضوعات مختلف در اختیار داریم را در قالب های مختلف هنری به ویژه قالب شعر درآوریم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خصوص سطح اولین دوره مسابقات، بیان داشت: ایران در عرصه شعر پیشرو بوده و جشنواره های خوبی در این زمینه برگزار می کند و همایش بینات نیز بهترین فرصت است که شاعران کشورهای مختلف جهان اسلام با یکدیگر آشنا شوند تا در یک هم اندیشی و هم افزایی بتوانند مفاهیم قرآنی را با زبان نافذ شعر به مردم کشور خود و سایر ملل بشناسانند.

وی ادامه داد: من دعوت می کنم از هنرمندان و شاعران برجسته کشورهای اسلامی که به صورت علمی نقدهای ادبی قرآنی را به شاعران جوان آموزش دهند و خودشان نیز در عرصه ترجمه مفاهیم قرآنی به زبان شعر همت کنند و الگویی برای دیگران باشند.

این شاعر جوان عراقی با ابراز خرسندی از اینکه قرار است به همراه شاعران و اهالی قرآن با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته باشند افزود: ایشان شخصیت بزرگی در جهان اسلام است و ما احساس خرسندی داریم که قرار است با ایشان دیدار کنیم و یکی از خاطرات فراموش نشدنی ما خواهد بود.

وی گفت: به مناسبت ایام میلاد امام حسین(ع) قرار بود در حرم مطهر سیدالشهدا(ع) در همایش شعری که به همین منظور برگزار می شود شعرخوانی داشته باشم اما همینکه در ایران حضور دارم و قرار است با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته باشم احساس شوق کمتری از حضور آن جلسه ندارم.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

  رهبر انقلاب: امام بزرگوار فرمود: «آمریکا شیطان بزرگ است» بعضی اصرار دارند این شیطان بزرگ را به شکل فرشته‌ی نجات وانمود کنند، ملت ایران این شیطان را بیرون کرد؛ نباید بگذاریم وقتی از در بیرونش کردیم از پنجره برگردد و نفوذ پیدا کند.‌ آمریکا دشمنی خود را پنهان نمی‌کند؛ یکی لبخند می‌زند، یکی مصوبه […]

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)