۲۶ خرداد ۱۳۹۸ مصادف با   12 شوال 1440
تاریخ: ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ |   تعداد بازدیدها: 2,136
کد خبر:66241
| ف | | |

گفتگوی اختصاصی؛

حسین روزبه: رحمتِ اسلام رحمانی متوجه آمریکاست/ باید برجام را به عنوان نماد اعتمادناپذیری آمریکا سر دست گرفت

برجام می تواند در این وضعیتی که قرار گرفته تکمیل کننده این ویژگی الهام بخشی باشد که به نظام سلطه نمی شود اعتماد کرد. انبوه توده های ملت ها کاملا این را می پذیرند و این جایی است که انقلاب اسلامی برد اجتماعی پیدا خواهد کرد.

پایگاه تحلیلی مصداق/  تقابل و مواجهه جمهوری اسلامی با غرب و استکبار به سر کردگی آمریکا، یکی از سوالات اساسی است که پیش از تحلیل ارتباط و تعامل بین این دو کشور باید پاسخ داده شود. نگاه تمدنی اسلام، الگوسازی برای کشورهای مختلف و … مواردی هستند که همواره در پاسخ به این سوال و سوالات از این دست مطرح شده اند. جهت تبیین این موارد و بررسی ریشه های دشمنی و تقابل جمهوری اسلامی با نظام سلطه و پرچمدار آن ایالات متحده، با «دکتر حسین روزبه»، استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل بین الملل به گفتگو نشستیم که بخش اول، دوم و سوم آن پیش از این ارائه شده بود؛ در ادامه بخش آخر این گفتگو، که در آن به اسلام آمریکایی به عنوان یک پروژه امنیتی پرداخته ایم، تقدیم می گردد.

  • نمونه هایی مثل اسلام آمریکایی و شیعه انگلیسی چرا مورد حمایت غربند؟

اینها پروژه های امنیتی هستند برای مقابله با تفکر انقلاب اسلامی. برای اینکه تفکر امام خمینی و جریان ناشی از آن را بزنند، به یک فشار بیرونی و یک طراحی داخلی نیازمندند. طراحی داخلی در سطح تمدنی می شود اسلام آمریکایی، می شود تشیعی که در آغوشMI6  رشد می کند.

اسلامی که معتقد است به اسلام رحمانی که همان واژه به روز رسانی شده اسلام امریکایی است. دیگر اسلام رحمانی چیست؟ اسلام که بالذات خودش رحمت است. اسلام رحمانی، رحمتش متوجه امریکاست. جای دیگر می شود زودتر پیدایش کرد. بنظرم اینها پرژه های امنیتی ای هستند برای زدن و ایجاد موانع درون تمدنی علیه انقلاب اسلامی در دستور نظام سلطه بوده و بنظرم در ادامه هم خواهد بود. حالا راهکار چیست؟

راهکار این است که توده ها را آگاه کنیم. با  وظیفه روحیه بخشی که انقلاب اسلامی برای خودش قائل است، می توان الهام بخشی توده های مستضعفین دنیا  را با این رویکرد جلو برد. برجام می تواند در این وضعیتی که قرار گرفته تکمیل کننده این ویژگی الهام بخشی باشد که به نظام سلطه نمی شود اعتماد کرد. انبوه توده های ملت ها کاملا این را می پذیرند و این جایی است که انقلاب اسلامی برد اجتماعی پیدا خواهد کرد. برجام ماحصل سیستم سیاستگذار امریکاست. ذات اینها در حقیقت یک  ذات اعتماد ناپذیری است. ذات غیرقابل اعتماد یک بنیه غیرقابل اعتماد که در  موضوعات و مختلف علیه دنیای اسلام در بزنگاه های تاریخی در پشت دنیای اسلام یک خنجر زهر آلودی را فرود آوردند. این تجربه به ما نشان داد که دیگر نباید این مسئله تکرار شود یعنی اعتماد به دشمن حتی برای رسیدن به منافع. نکته اینجاست ما در برجام چشم به منفعت داشتیم. یعنی برای رسیدن به یک منفعت هم نمی شود به اینها اعتماد کرد.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

  رهبر انقلاب: امام بزرگوار فرمود: «آمریکا شیطان بزرگ است» بعضی اصرار دارند این شیطان بزرگ را به شکل فرشته‌ی نجات وانمود کنند، ملت ایران این شیطان را بیرون کرد؛ نباید بگذاریم وقتی از در بیرونش کردیم از پنجره برگردد و نفوذ پیدا کند.‌ آمریکا دشمنی خود را پنهان نمی‌کند؛ یکی لبخند می‌زند، یکی مصوبه […]

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)