۲۹ مرداد ۱۴۰۱ مصادف با   22 محرم 1444
تاریخ: ۱ تیر ۱۳۹۶ |   تعداد بازدیدها: 819
کد خبر:41748
| ف | | |

نماهنگ؛

روز قدس؛ روز امت اسلامی

رهبر معظم انقلاب: «پیشنهاد ما یک راهکار کاملاً منطبق بر مردم‌سالاری است که می‌تواند منطق مشترک همه افکار جهانی باشد. آن پیشنهاد این است که همه صاحبان حق در سرزمین فلسطین، اعم از مسلمان و مسیحی و یهودی، در یک همه‌پرسی، ساختار نظام خود را انتخاب کنند و همه‌ فلسطینی‌هایی که سال‌ها مشقت‌ آوارگی را

سایت تحلیلی-تبیینی مصداق / در این نماهنگ که به بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با مسأله فلسطین پرداخته می شود “شاخص سند صداقت دولت های اسلامی” در دفاع از فلسطین و فلسطینیان تبیین می گردد. در ادامه، “طرح پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران” درباره ی مسأله فلسطین و “اهمیّت زنده نگاه داشتن روز قدس” از سوی معظم له بیان می گردد.

 
 
متن بیانات بکار رفته در نماهنگ:
 
قطع روابط دولت‌های اسلامی با رژیم صهیونیستی؛ شاخص سند صداقت آن‌ها در دفاع از فلسطین
 
مهمترین رکن حمایت از ملت فلسطین، قطع پشتیبانی از دشمن غاصب است؛ و این وظیفه‌ی بزرگ دولت های اسلامی است.
دولت هائی که میزبان سفارتخانه‌ها یا دفاتر اقتصادی صهیونیست هایند، نمی توانند مدعی دفاع از فلسطین باشند و هیچ شعار ضد صهیونیستی از سوی آنان، جدی و واقعی تلقی نخواهد شد.
(کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌ ۹/مهر/۱۳۹۰)
 
راهکار پیشنهادی جمهوری اسلامی درباره مساله ی فلسطین؛ کاملا منطبق بر مردم‌سالاری
 
پیشنهاد ما یک راهکار کاملاً منطبق بر مردم سالاری است که میتواند منطق مشترک همه‌ی افکار جهانی باشد. آن پیشنهاد این است که همه‌ی صاحبان حق در سرزمین فلسطین اعم از مسلمان و مسیحی و یهودی در یک همه‌پرسی، ساختار نظام خود را انتخاب کنند و همه‌ی فلسطینی هائی که سال ها مشقت‌آوارگی را تحمل کرده اند نیز در این همه‌‌پرسی شرکت کنند.
دنیای غرب باید بداند که نپذیرفتن این راه حل نشانه‌ی پایبند نبودن به دموکراسی است که پیوسته از آن دم میزنند و این آزمون افشاگر دیگری بر علیه آنان خواهد شد.
(چهارمین کنفرانس حمایت از ملت فلسطین ۱۴/اسفند/۱۳۸۷)
 
ما همه‌پرسی از ملت فلسطین را پیشنهاد میکنیم. ملت فلسطین نیز مانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و نظام حاکم بر کشورش را برگزیند.
(کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌ ۹/مهر/۱۳۷۹)
 
روز قدس؛ تیری به قلب توطئه فراموشی
 
سال های متمادی است که سعی میشود مسأله قدس فراموش شود. روز قدس، درست تیری است به قلب این توطئه؛ حرکتی است برای خنثی کردن این توطئه خباثت‌آمیزی که استکبار و صهیونیسم و طرفداران و همکارانشان دست به یکی کرده‌اند تا به‌کلّی مسأله فلسطین را به دست فراموشی بسپارند.
(خطبه‌های نماز جمعه ۱۸/دی/۱۳۷۷)
 
روز قدس؛ روز امّت اسلامی
 
روز قدس نشان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی صف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بندی حق و باطل، صف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بندی عدل در مقابل ظلم است. روز قدس فقط روز فلسطین نیست؛ روز امت اسلامی است.
(خطبه‌های نماز عید سعید فطر ۲۹/شهریور/۱۳۸۸)
نظرات کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
Subscribe
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[gs_logo title="yes" posts="30" order="ASC" logo_cat=" " mode="vertical" speed="700" inf_loop="0" ticker="1" logo_color="gray_to_def"]