۱۵ تیر ۱۳۹۹ مصادف با   14 ذیقعده 1441
تاریخ: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ |   تعداد بازدیدها: 333
کد خبر:41736
| ف | | |

شخصیت‌شناسی جریان نفاق؛

چگونه بنی‌صدر نشویم؟!

بنی‌صدر با انتخاب عناصر بدسابقه و مشکوک در محدوده مشاوران و نزدیک‌ترین یاران و هم‌کاران و نیز دادن پالس‌های غلط اقتصادی و افشای اسرار اقتصادی نظام اسلامی، در شرایط سخت جنگی و تحریم‌ها علنا اظهار می‌کند که چقدر نیارمند به صدور نفت هستیم و در حساب ذخیره ارزی کشور چقدر موجودی داریم و خزانه خالی‌ست. سپس

پایگاه تحلیلی مصداق/  سال‌ها از زمان فرار بنی‌صدر می‌گذرد و طی این مدت داده‌های متفاوتی از سوی افراد و جریان‌های مختلف پیرامون شخصیت وی ارائه شده است؛ اما نکته حائز اهمیت درباره بنی‌صدر سقوط تدریجی و مسیر طی‌شده توسط وی می‌باشد که می‌تواند برای همه مسئولین زنگ خطری باشد.

بنی‌صدر پیروز انتخابات اولین دوره ریاست‌جمهوری ایران اسلامی و صاحب ۷۶ درصد آراء مردمی در کنار پشتوانه حمایت نیروهای انقلابی، مانند جامعه روحانیت مبارز بود، اما چه شد که وی در هفتم مرداد با لباس زنانه از ایران فرار کرد و برای همیشه منفور ملت و مدفون تاریخ شد؟! این چرایی شاید مهم‌ترین سوال در معرفی و شناسایی بنی‌صدرها باشد…
اولین قدم سقوط بنی‌صدر، دهن‌کجی و بی‌حرمتی به نهادهای قانونی و سست کردن مشروعیت خود از این طریق بود. وی با امضا نکردن لوایح مصوبه مجلس، اهانت به شورای نگهبان و شورای عالی قضایی، مخالفت آشکار و پنهان با سپاه پاسداران و دیگر نهاد‌های انقلابی، قانون اساسی را، که قاعده وجود خود اوست، سست کرد. رئیس‌جمهور بالاترین مقامی است که حفظ حرمت نظام جمهوری اسلامی از او انتظار می‌رود؛ تحقیر جمهوری، تحقیر رئیس‌جمهور است و بنی‌صدر در این تحقیر پیشگام بود.
قدم دوم نپذیرفتن انتقاد، تمامیت‌خواهی و کوتاهی نکردن از هر اقدامی در جهت تخریب و بستن دهان منتقد است. وی آن‌قدر بی محابا بود که برای تخریب و تحقیر رقبا و منتقدین، اساس جمهوری اسلامی را خدشه‌دار می‌کرد. او دولتی را که مجلس بدان رای اعتماد داده بود نمی‌پسندید و با کارشکنی‌ها و مخالف‌خوانی‌ها، جلوی موفقیت آن را می‌گرفت تا بی‌آبرو و ساقط شود و با یک جدال سیاسی کارها را خود قبضه کند.
گام سوم بنی‌صدر، تقلیل حقیقت‌گرایی که یکی از ثمرات انقلاب بود به سیاست‌گرایی است. وی در مقام ریاست‌جمهوری ایران اسلامی، بر خلاف روش و رفتار امام، سیاست‎بازی را جای‌گزین حقیقت‌گرایی کرد؛ نمونه این رفتار را در ایشان بارها به‌وضوح و تکرار می‌توان مشاهده کرد. او خود را متعهد به امام وانمود می‌کرد، امام را پدر خود می‌دانست، اما در عمل همه جوانب و شئون ولایت‌فقیه را مورد تعرض قرار می‎داد! امام از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به انواع مختلف تجلیل می‌کردند، ولی وی به انحاء مختلف آن‌را می‌کوبید، امام شورای عالی قضایی را معتبر و مرجع شمرد، او آن را غیر قانونی اعلام کرد. یکی از اصول اخلاقی اسلام و مصداق بارز تقوا و امانت، که جزو صلاحیت‌ها و شرایط رئیس‌جمهور در قانون اساسی به شمار آمده است، صداقت و راستگویی است. آقای بنی‌صدر این شرط را با عدم صداقتش نقض کرد؛ نمونه‌اش ماجرای محل زندگی‌اش بود. وی بارها اشاره داشت که هیچ خانه‌ای از خود ندارد، ولی امروزه هیچ شکی نیست که وی در کاخی از اعضای خانواده رژیم منحوس پهلوی در مجاورت نخست‌وزیری اقامت داشت.
گام بعدی تفکر بنی‌صدر درباره بنیان‌گذار جمهوری اسلامی است. وی طی مصاحبه با مجله “لوماتن”، امام را محصور در اخبار و اطلاعات گروهی خاص و منقطع از واقعیت می‌دانست. بنی‌صدر در مصاحبه دیگری با “میدل ایست”، مجددا درباره محدود بودن اطلاعات امام سخن می‌گوید. در این مصاحبه دوبار درباره امام صحبت می‌کند و هر دوبار می‌گوید: به امام اطلاعات نادرستی می‌دهند! گویی امام یک فرد ساده‌ای‌ست که آن‌جا نشسته و می‌روند به او خبر می‌دهند و ایشان بر اساس داده‌های غلط تصمیم‌گیری می‌کنند!!
قدم پنجم بنی‌صدر انتخاب عناصر بدسابقه و مشکوک در محدوده مشاوران و نزدیک‌ترین یاران و هم‌کاران و دادن پالس‌های غلط اقتصادی و افشای اسرار اقتصادی نظام اسلامی بود. وی در شرایط سخت جنگی و تحریم‌ها علنا اظهار می‌کند که چقدر نیارمند به صدور نفت هستیم و در حساب ذخیره ارزی کشور چقدر موجودی داریم و خزانه خالی‌ست. سپس نتیجه می‌گیرد که از نظر اقتصادی فلج هستیم؛ تا دشمن برای اعمال تحریم‌ها و سخت‌تر کردن محاصره اقتصادی ترغیب شود.
بنی‌صدر در در گام آخر و برخلاف متن قانون اساسی که قوا را منفک و مستقل از هم می‌داند، معتقد بود مجلس باید با رئیس‌جمهور هماهنگ باشد و اگر مانند شورای عالی قضایی آلت دست وی نباشد و کسانی را که بنی‌صدر مایل است به مناصب عالی قضایی نگمارد و یا جلوی فساد دولتی را بگیرد، متهم به فساد و عدم رعایت قانون و شرع است و متهم به فسادگرایی و قدرت طلبی می‌شوند!
وی آن‌قدر خودبزرگ‌بین و مغرور است که خود را بزرگ‌ترین اندیشمند قرن و مناسب‌ترین فرد برای رهبری بعد از امام می‏‌داند! و در یک برداشتی فراتر، محبوبیت خویش را ۸۰ درصدی و محبوبیت امام را ۵۳ درصدی تخمیل زده و برای اثبات این چنین اراجیفی نظر سنجی می‌سازد!!!

در آخر، بنی‌صدر از ایران رفت و برای همیشه در نفرت ابدی اسلام، انقلاب و مردم ایران باقی ماند؛ اما همه باید بدانیم که برای بنی‌صدر شدن تنها یک لحظه غفلت از حق کافی است، اما عمار شدن سال‌ها تلاش و مجاهدت در راه حق و حقیقت می‌خواهد.


منبع: متن سخنرانی مقام معظم رهبری در جلسه بررسی عدم کفایت بنی‌صدر.
نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

در این پرونده بنا به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های کمتر دیده شده «آیت الله سید علی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در دوران ریاست جمهوری داریم.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)