۳۰ مهر ۱۳۹۸ مصادف با   22 صفر 1441

شاخص‌ها و آداب مذاکره با غرب (7)

مذاکره کردن هنری است که هر فردی از آن برخوردار نیست

مذاکره کردن هنری است که هر فردی از آن برخوردار نیست، به ویژه اگر قرار باشد مذاکره بن افرادی با زمینه های ارزشی، فکری و فرهنگی متفاوت صورت گیرد. در چنین حالتی آگاهی از فن و هنر مذاکره ضرورت بیشتری می یابد.

شاخص‌ها و آداب مذاکره با غرب (6)

مذاکره دشمنی را کم نمی‌کند

بعضی میگویند مذاکره کنیم تا دشمنی کم بشود؛ نه، مذاکره دشمنی را کم نمی‌کند، مذاکره یک وسیله‌ای به او می‌دهد تا اعمالِ دشمنیِ بیشتری بکند.

پوستر| اربعین جهانی شد

به مناسبت اربعین حسینی بخش مهمی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار با موکب‌داران عراقی در قالب پوستر تقدیم می‌گردد.

حجت ‌الاسلام روح‌الله حریزاوی:

انحراف و بایکوت خبری نقشه‌ی دشمن در تقابل با اربعین

در مقابل جریان زنده‌ی اربعین، جریان رسانه‌های بین المللی که در اختیار دشمنان هست وجود دارد که  سیاست اوّل آن‌ها پنهان سازی و بایکوت خبری بزرگترین راهپیمایی انسان‌ها در جهان است. سیاست دوم کسانی هستند که نیت تخریب این حرکت بزرگ را دارند. روی موضوعاتی دست می‌گذارند که فی نفسه درست هستند و به نیت تخریب این حرکت دینی از برخی از تعالیم دینی ما سو استفاده می‌کنند.

پوستر| اگر ظرفیّت‌های کشورهای اسلامی مجتمع شود

در آستانه‌ی اربعین حسینی بخش مهمی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار با موکب‌داران عراقی در قالب پوستر تقدیم می‌گردد.

شاخص‌ها و آداب مذاکره با غرب (5)

ما متعهد به گسترش دموکراسی در دنیا هستیم

می گویند ما متعهد به گسترش دموکراسی در دنیا هستیم – حالا کاری نداریم که دموکراسىِ خود آمریکا چه جور دموکراسیای است؛ در این زمینه بحث نمیکنیم – با این ادعا، با کشوری مثل جمهوری اسلامی که روشن‌ترین و واضح‌ترین مردم‌سالاری­ها و دموکراسی­ها را در این منطقه داراست، دائم معارضه و مقابله می کنند؛ در عین حال پشت سر کشورهائی در این منطقه میایستند و با کمال پرروئی از آنها حمایت میکنند که بوی دموکراسی را استشمام نکرده‌اند و یک بار ملتشان رنگ انتخابات و رأی و صندوق رأی را ندیده‌اند. این هم تعهدشان نسبت به دموکراسی است!

معاون پژوهش و آموزش سازمان تبلیغات اسلامی:

تجلی انتظار امام از امّت در اربعین

مشاهده می‌کنید که در اربعین حضرت زینب(س) گزارش کاملی از ماموریت خود ارائه می‌دهد که ما این کارها را انجام دادیم و دشمنان این فشارها را آوردند و ما سر خم نکردیم و ما طاغوت را بی آبرو کردیم و شکست دادیم و مشاهده می‌کنید که یزید بارها ابن زیاد را لعنت کرد و اظهار پشیمانی کرد و به دنبال مقصر می‌گشت برای کاری که کرده و حضرت سیدالشهدا و خاندانشان را به شهادت رسانده بود.

شاخص‌ها و آداب مذاکره با غرب (4)

من نمی‌گویم با دنیا قطع رابطه کنید

من نمی گویم با دنیا قطع رابطه کنید، این اصلاً نظر بنده نیست. از اوّلِ انقلاب، بنده جزو آن آدمهایی بودم که اصرار داشتم بر ارتباط -ارتباط با اطراف دنیا- الان هم همان عقیده را دارم، لکن بحثِ من این است که ما پای قدرتمند و طبیعیِ خودمان را با عصای بیگانه عوض نکنیم. اینکه به‌جای اینکه روی پای خودمان بِایستیم و به پای خودمان تکیه کنیم، به عصای بیگانه تکیه کنیم، خطا است.

شاخص‌ها و آداب مذاکره با غرب (2)

دعوت به مذاکره‌ی آمریکا یک کار تبلیغاتی است

از سال‌های اول انقلاب، یکی از هدف‌های آن‌ها همین بود که ایران را پای میز مصالحه و بده‌بستان بکشانند؛ بگویند بالاخره دیدید ایران هم که ادعا می‌کرد مستقل است، ایستاده است، نترس است، شجاع است، مجبور شد بیاید بنشیند پای میز مذاکره؟

شاخص‌ها و آداب مذاکره با غرب (1)

اصل مذاکره با ایران، برای آمریکا بسیار مهم است

اصل مذاکره با ایران، برای امریکا به عنوان ابرقدرت، بسیار مهم است. ممکن است بعضی تعجّب کنند و بگویند مگر ایران چیست که برای امریکای ابرقدرت، مهم است که با ایران پشت میز مذاکره بنشیند؟! بله، بسیار مهّم است.

دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، ادامه‌ی پیشرفت علمی کشور را در کوران حرکت پرشتاب علمی جهان، کاملاً ضروری و حیاتی خواندند و با اشاره به شوق سرشار، انگیزه‌ی تحسین‌برانگیز و اعتمادبه‌نفس جوانان نخبه تأکید کردند: هر جوان نخبه پاره‌ی تن ایران عزیز ما است و برای رفع مشکلات نخبگان باید سند راهبردی امور نخبگان را کاملاً جدی اجرا و پیگیری کرد.

سید کمیل موسوی:

اربعین فرصتی برای تبلیغ «نظریه مقاومت»

در این چند سال اخیر که موضوع اربعین گسترش یافته ما باید فراوان موکب می‌زدیم امّا بجای این‌که دنبال این باشیم که مرغ بدهیم یا آشپز ایرانی بیاوریم و غذای لذیذ بدهیم باید دنبال این می‌بودیم که شاخصه‌های «نظریه مقاومت» و نوع عبور و گذارمان از سختی‌ها و تنگناهای تحریمی و فشارهای تحمیلی را به آن‎ها یاد بدهیم بسیار کارسازتر بود.

بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان وفناوری‌های برتر

رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه شرکتهای دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر (ایران ساخت) در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمه‌الله) بازدید کردند.

پرونده

این حرکت عظیم میلیونی بین نجف و کربلا را، بین نجف و امام حسین را مشاهده می‌کنید؟ این شور و شوق را می‌بینید؟ این حرکت آن‌ وقتی که لازم باشد با خطر همراه بشود‌، باز هم این شور و شوق در ملّت ما، در مردم ما، در جوان‌های ما وجود دارد؛ این را باید نگه […]

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)