۲۷ دی ۱۴۰۰ مصادف با   13 جمادی الثانی 1443

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

معرفی:

بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی یک موسسه علمی و فرهنگی انقلابی است که با مراجعه ی اجتهادی به «تاریخ و معارف دین مبین اسلام» و غور در « مکتب حضرت امام خمینی رحمت الله علیه» و « مکتب امام خامنه ای مدظله العالی» در صدد گفتمان سازی نقشه‌ راه‌ جامع تحقق حاکمیت دین و فرایند تحقق اهداف اسلام در عصر حاضر می باشد. این منظومه ی فکری عملیاتی که طرح اقدام جامعه ی دینی در عصر غیبت کبری است، در «الگوی رهبری داهیانه ی حضرت امام خامنه ای مدظله العالی» در ابعاد مکتب انقلاب اسلامی ظهور و بروز دارد؛لذا با کشف الگوی رهبری معظم له به «طرح اقدام و حرکت به سوی عصر ظهور و حاکمیت دولت حق در درخشان ترین فصل تاریخ حیات بشر در ارض الهی» می توان دست یافت. یکی از مهم ترین دستاوردهای این تمسک، ایجاد جبهه ی واحد امت اسلامی برای تحقق بخشیدن به مقدمات ظهور آخرین ذخیره ی الهی در عصر حاضر است. نقشه ی کلان و مکتب رهبر معظم انقلاب در عصر حاضر همان «بسط دادن»، «تبیین نمودن»، «از اجمال به تفصیل درآوردن» و «عملیاتی کردن» اسلام نابی است که حضرت امام خمینی رحمت الله علیه آن را در بستر فقه اجتهادی شیعی تحصیل کرده اند.رسالت بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی با اعتقاد راسخ به مرجعیت بینشی، ارزشی، دانشی و مصلحت سنجی های حکیمانه ی رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای مدظله العالی شکل گرفته است و بر خود فرض می داند تا در راستای استخراج، تدوین، تبیین، ترویج، تفسیر و غنابخشی و عملیاتی کردن اندیشه های راهبردی معظم له، نسبت به موج آفرینی، جریان سازی و گفتمان سازی حول این راهبردها، طرح ریزی های کلان داشته باشد و قواعد حاکم بر معماری فرهنگی جامعه ی اسلامی را بر این اساس تدوین نماید.

این حرکت عظیم میلیونی بین نجف و کربلا را، بین نجف و امام حسین را مشاهده می‌کنید؟ این شور و شوق را می‌بینید؟ این حرکت آن‌ وقتی که لازم باشد با خطر همراه بشود‌، باز هم این شور و شوق در ملّت ما، در مردم ما، در جوان‌های ما وجود دارد؛ این را باید نگه […]

با توجه به رویکرد و محصولات بنیاد مذکور، به نظر می رسد یکی از بارزترین ویژگی آن، تحقیق و مطالعه در راستای استخراج فرآیند تحقق تمدن اسلامی می باشد.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)