پایگاه تبیینی تحلیلی مصداق

از نظر شرایط داخلی و بین المللی، مبارزه با آمریکا مستعد شعله ور شدن است. فضای مناسبی وجود دارد که همانطور که مستشاران آمریکا را از کشور اخراج کردیم باعنایات الهی تفکر آمریکایی را از اداره کشور کنار بگذاریم. ضرورتی ندارد که با نیروهای وابسته و غربزده،مماشات شود.لازم نیست صبر و حوصلهءگذشته ادامه یابد. البته قصد برخورد غیرقانونی هم نداریم. مبارزه ما تمدنی و فکری است.

در گام دوم انقلاب مبارزه ما تمدّنی خواهد بود

پایگاه تحلیلی مصداق به نقل از تابناک؛ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع سیاستگذاران و برگزار کنندگان همایش ملی افول آمریکا گفت: امسال یکی از فرصت های جدی برای شعله ور کردن مبارزه علیه آمریکا است و توصیه ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص غرب ستیزی، فراتر از مسائل انتخاباتی است. امروزه که پلیس آمریکا زانو بر گردن شهروندان خود می گذارد، یعنی مفهوم انسانیت و آزادی را به مسلخ برده اند.

به گزارش «تابناک» به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر محسن رضایی صبح چهارشنبه ۱۱ تیرماه ۹۹ در سالروز حمله ددمنشانه ناو آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران، در شورای سیاستگذاری همایش«افول آمریکا ،روند گذشته و تحولات آینده» در پژوهشکده شهید صدر، با تبریک میلاد فرخنده امام رضا (ع)و نکوداشت ایام آزادسآزی مهران به امر امام خمینی درعملیات غرورآفرین کربلای یک، گفت: با تکیه بر امام رئوف حضرت ثامن الحجج(ع) ، عنایات الهی به سرزمین ما حفظ شد و استمرار یافت و همواره از برکات و فیوضات حضور این دردانهءپیامبر بهره مند شده ایم.

وی با اشاره به لزوم فراگیر شدن مخاطبین این همایش گفت: دلیلی وجود نداردکه فقط نخبگان و فرهیختگان، مخاطب این همایش باشند. باید بتوانیم با توده های مردم ارتباط خود را تقویت کنیم و مردم را دربرگزاری این همایش مشارکت دهیم. از ظرفیت بسیج دانشجویی و تشکل های دانشجویی استفاده کرده ، کمیته دانشجویی این همایش را در سراسر کشور فعال کنیم.

دکتر رضایی گفت: ان شا الله با همت دوستان، همایش بین المللی افول امریکا،باشکوه تمام برگزار شود . خوب است مردم آمریکا نیز صدا و پیام و منطق ما را بشنوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با ضرورت مساله و جهت گیری این پارادایم گفت: ما می خواهیم تبیین افول آمریکا را از کوچه و خیابان های شهرهای خودمان آغاز کنیم. از نظر شرایط داخلی و بین المللی، مبارزه با آمریکا مستعد شعله ور شدن است. فضای مناسبی وجود دارد که همانطور که مستشاران آمریکا را از کشور اخراج کردیم باعنایات الهی تفکر آمریکایی را از اداره کشور کنار بگذاریم. ضرورتی ندارد که با نیروهای وابسته و غربزده،مماشات شود.لازم نیست صبر و حوصلهءگذشته ادامه یابد. البته قصد برخورد غیرقانونی هم نداریم. مبارزه ما تمدنی و فکری است. تداوم این سکوت در برابر انحراف در آرمان ها، زیبندهء ما نیست. جنس مخالفت و انتقاد ما با آمریکا از اندیشه های ما و ارزشهای انقلاب ما نشات می گیرد.

وی با اشاره به تاریخ و تحولات انقلاب اسلامی گفت: بعد از خرداد ۱۳۴۲ دو حرکت، یکی نهضت آزادی و دیگری گروه مجاهدین خلق تشکیل شدند. بچه های انقلابی و مسلمان که به انحراف کشیده شده و از دشمنی با ملت ایران، سر دراوردند . تفکرشان اشتباه بود. علی میهن دوست آمد و اسلام را با علم مبارزه مارکسیستی ترکیب کرد و تغییر فاز را رقم زد. او به این نتیجه رسید که مارکسیست ها علم مبارزه دارند که باید به خدمت اسلام در آید درنتیجه از دل چنین تفکری آن جنایات بیرون آمد. بعد از دفاع مقدس هم موضوع عادی سازی در روابط بین الملل مطرح شد و تغییر فاز را رقم زد. تمام انحرافات از تفاسیر غلط از اسلام و انقلاب شروع می شود. نباید از خسارات زیان بار برخی تصمیمات چشم پوشی کنیم.

دکتر رضایی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب به خاطر مصالح نظام، مظلومیت بسیاری را تحمل کرده اند که در وصیت نامه شهید سلیمانی به این موضوع اشاره شده است. مقام معظم رهبری به حقیر گوشزد فرمودند که در مقابل مساله نفوذ، ایستادگی و روشنگری کنید. موضوع نفوذ ،انواع مختلف دارد. نفوذغرب، تنها نفوذ جاسوسی نیست بلکه نفوذ سیاسی و فرهنگی را هم شامل می شود. امسال یکی از فرصت های جدی برای شعله ور کردن مبارزه علیه آمریکا است. آنها نمی خواهند بیانات و رهنمود های حضرت آقا در کشور اجرایی شود و اسناد این تصمیم آمریکایی ها باید در حاشیه این همایش افشاگری شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اصلاحگری مداوم در درون تمدن آمریکا این بار جواب نمی دهد. تضمینی نیست که وضع موجود را حفظ کنند. ممکن است در فرایند افول، ابتدا نیروهای آمریکا از منطقه ما خارج شوند. این اصلاحگری ممکن است به تشکیل کشورهای مشترک المنافع به جای ایالات متحده بینجامد. من فکر می کنم که آمریکایی ها بعد از دو یا سه دهه تغییرات تمدنی بیشتری خواهند کرد. از این پس، مساله آزادی موضوع محوری تمدن غرب شکسته می شود. از نظر فلسفی پشتوانه های خود را از دست داده اند. وقتی پلیس آمریکا زانو بر گردن شهروندانش می گذارد یعنی مفهوم انسانیت و آزادی به مسلخ رفته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: پیش بینی من این است که با خروج آمریکا از منطقه، اسلام پیروز می شود. ما نمی خواهیم عملهء تمدن های آینده باشیم همچنان که معتقدیم جهان بینی بلوک شرق نمی توانست پاسخگوی نیازهای بشری باشد.

دکتر محسن رضایی گفت: باید با افقی بلند، خودمان رادرعرصهء مبارزه با فرهنگ آمریکایی، نفوذ تفکر آمریکایی و اقتصاد لیبرالی تعریف کنیم. در گام دوم انقلاب هم، مبارزه ما تمدنی خواهد بود. در هفت توصیه مقام معظم رهبری دربیانیهءگام دوم، رهنمودها و تدابیر فراتر از مسائل سیاسی است.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: ان شا الله در این مبارزه تمدنی هم نام نیروهای انقلاب به عنوان پیشگامان مبارزه ثبت شود.

در این نشست، جمعی از اساتید دانشگاه و صاحبنظران با طرح دیدگاه های خود پیرامون افول تمدنی آمریکا و چگونگی برگزاری این همایش، برگزاری آن را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سالگرد تسخیر لانه جاسوسی و اوج گیری اعتراضات مردم آمریکا به ساختار تبعیض آمیز اجتماعی به فال نیک گرفتند و پیشنهادهایی از جمله ظرفیت تولیدات سینمایی و سریال های ساخت غرب برای برگزاری بهتر همایش «افول آمریکا؛ روند گذشته و تحولات آینده» و افزایش پوشش فرامرزی و گفتمان سازی آن ارائه کردند.

این همایش قرار است در آبان ماه ۱۳۹۹ برگزار شود و فراخوان مقالات آن در رسانه های گروهی منتشر شده است.

درج شده در پایگاه تبیینی تحلیلی مصداق- کد خبر77056 - تاریخ شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹