پایگاه تبیینی تحلیلی مصداق

در آستانه روز جهانی قدس، پایگاه تحلیلی مصداق اقدام به بازخوانی و انتشار مصاحبه‌های کمتر دیده شده «آیت‌الله العظمی خامنه‌ای» با رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در دوران ریاست جمهوری نموده است. متن پیش رو مصاحبۀ رادیویى معظم‌له پیرامون روز قدس و حمایت از ادامه جنگ در تاریخ ۱۳۶۴/۰۴/۰۱ می‌باشد.

روز قدس، روز اعلان مقاومت عمومى در مقابل استکبار جهانى

س : جناب آقاى خامنه اى ، لطفا نظر خودتان را پیرامون راهپیمایى مردم ، در روز جهانى قدس اعلام فرمایید ؟

ج : بسم الله الرحمن الرحیم . در این راهپیمایى مردم تسلیم ناپذیرى خودشان را در مقابل تحمیل هاى استکبار جهانى و ایادى آن‌ها به ظهور مى‌رسانند.
این حرکت به معناى مقاومت مردم در مقابل تحمیل‌ها و فشارهایى است که از چهار سال پیش تاکنون به وسیلۀ عمال ابرقدرت‌ها انجام گرفته و همچنان دارد انجام مى‌گیرد و مردم مى‌خواهند بگویند ما براى حفظ استقلال و انقلاب‌مان هرگز خسته نشده و نخواهیم شد ، تا امید آن کسانى را که به انتظار خستگى ملّت ایران نشسته‌اند، مبدل به یأس کنند. البته در این راهپیمایى، مردم از این که مشمول توفیقات الهى و فضل پروردگار شده اند، شکرگزارى خواهند کرد.

بنابراین، روز قدس امسال ، هم براى ما روز اعلان مقاومت عمومى در مقابل تحمیل استکبار جهانى است ، هم روز اعلان خسته نشدن از فشارهاى ایادى مزدور استکبار جهانى است ، هم عزم و تصمیم جدى بر ادامۀ جنگ تا پیروزى ، و هم روز شکرگزارى از این لطف و فضلى است که پروردگار عالم به ملّت ایران عنایت فرموده و آن‌ها را آماده بردن این بار پر شکوه و گران کرده است.
امّا پیام من که یکى از آحاد ملّت ایران هستم و در این احساس و تصمیم با آن‌ها شریکم: امیدوارم به فضل الهى بتوانیم وظایفى را که در این راه داریم به انجام برسانیم .
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

درج شده در پایگاه تبیینی تحلیلی مصداق- کد خبر72734 - تاریخ پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸