۵ خرداد ۱۳۹۸ مصادف با   21 رمضان 1440
تاریخ: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ |   تعداد بازدیدها: 2,042
کد خبر:69226
| ف | | |

شبستان:: بازتاب بیانات اخیر رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان در حسینیه امام خمینی(ره) بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

پایگه تحلیلی مصداق به نقل از شبستان تلویزیون مرکزی چین در گزارش با انتشار سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد تلاش های مذبوحانه دولت دونالدترامپ Trump رییس جمهوری آمریکا نمی تواند اقتصاد ایران را از پا دراورد.

‘سی سی تی وی’ اعلام کرد: رهبر ایران تلاش های آمریکا را برای درهم شکستن اقتصاد ایران نافرجام خوانده و افزوده است برخلاف آنچه آمریکا تصور می کند این فشارها و تحریم ها، ایران را به سمت خودکفایی بیشتر سوق می دهد.

تارنمای چاینا ارگ این کشور نیز ضمن بازتاب اظهارات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به مناسبت فرا رسیدن سالروز ۱۳ آبان نوشت سال ها بود که ایران بسیاری از ملزومات خود را از کشورهای دیگر وارد می کرد اما حالا به یک قدرت تولید کننده تبدیل شده است و با خودکفایی به پیش می رود.

خبرگزاری شینهوا نیز گزارش کرد رهبر ایران دقیقا در شرایطی که آمریکا می خواهد تحریم هایش را علیه تهران از سرگیرد تصریح کرده است ایران در برابر فشارها با قدرت ایستاده است و همیشه در مصاف با واشنگتن و این تحریم ها پیروز میدان بوده و هر روز قوی تر از قبل شده است.

خبرگزاری رسمی چین در گزارش خود به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی آورده است در طول ۴۰ سال گذشته آمریکا کوشیده است با ابزارهای نظامی و اقتصادیخود ایران را به چالش بکشد اما همیشه بازنده بوده است.

بنا به این گزارش، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران تلاش های واشنگتن را اقدامی در راستای مسلط شدن بر ایران به عنوان یک کشور دارای منابع وسیع دانسته است که هرگز عملی نخواهد شد و ایران با استقلال Esteghlal به سمت خودکفایی و پیشرفت های بیشتر گام بر می دارد.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

همچنین شبکه خبری ان اچ کی ژاپن نیز گزارش کرد، مقام های ایران از جمله رییس جمهوری، وزیر خارجه و فرمانده سپاه پاسداران، حمله آمریکا و دیگر متحدان غربی این کشور به سوریه را محکوم کردند و آن را نقض مقررات بین المللی و حاکمیت سوریه دانستند.

روزنامه هرالد تریبیون کره جنوبی نیز در این باره نوشت، ایران هشدار داده است آمریکا و متحدان غربی این کشور باید منتظر پیامدهای مخرب این حمله باشند و آنها مسئول هر حادثه ای هستند که در این منطقه رخ دهد.

روزنامه صهیونیستی «تایمز آو اسرائیل» روز سه شنبه در بازتاب بیانات مقام معظم رهبری در کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران، نوشت: رهبر ایران در این کنفرانس، با «غده سرطانی» خواندن اسرائیل حمایت از «انتفاضه قدس» را برای ریشه‌کن کردن رژیم صهیونیستی خواستار شد و گفت جامعه بین المللی به سمت مواجهه با اسرائیل پیش می رود.

روزنامه تایمز آو اسرائیل گزارش داد: در سخنرانی افتتاحیه ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران، آیت الله خامنه‌ای، «مقاومت» در برابر «اشغالگری بی رحمانه» را مورد تحسین قرار داد و گفت این اشغالگری بیرحمانه بدترین مورد از ظلم ضد یک ملت خاص بوده که در طول تارخ ثبت شده است.

بر اساس این گزارش، رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین بنیانگذاران رژیم اسرائیل را مسوول به هم ریختگی کنونی در منطقه خاورمیانه دانست.

رژیم جعلی صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ با حمایت غرب به ویژه بریتانیا در سرزمین فلسطین ایجاد شد.

نیویورک تایمز نوشت که رهبر عالی ایران روز پنجشنبه حمایت خود از تمدید مذاکرات هسته‌ای با شش کشور را اعلام کرد و گفت: به همان دلیلی که با اصل مذاکرات مخالف نبودیم با تمدید مذاکرات هم مخالف نیستیم البته هر قرار عادلانه و عاقلانه را قبول می‌کنیم اما می‌دانیم که این دولت آمریکا است که نیازمند توافق است و از هرگونه عدم توافق ضرر خواهد کرد و اگر این مذاکرات در نهایت نیز به نتیجه نرسد، جمهوری اسلامی ایران ضرر نخواهد کرد.

خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز بخش‌هایی از سخنان رهبری را منتشر کرد و نوشت: آیت‌الله علی خامنه‌ای گفت: هم ملت ایران و هم طرف‌های مذاکره‌کننده بدانند که اگر مذاکرات به نتیجه نرسد آن که بیش از همه ضرر می‌کند آمریکایی‌ها هستند نه ما.

این خبرگزاری با اشاره به حمایت رهبر ایران از تمدید مذاکرات نوشت: رهبر ایران گفت به همان علت که با مذاکرات مخالفتی نداشتم با تمدید این مذاکرات نیز مخالفتی ندارم.

نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

  رهبر انقلاب: امام بزرگوار فرمود: «آمریکا شیطان بزرگ است» بعضی اصرار دارند این شیطان بزرگ را به شکل فرشته‌ی نجات وانمود کنند، ملت ایران این شیطان را بیرون کرد؛ نباید بگذاریم وقتی از در بیرونش کردیم از پنجره برگردد و نفوذ پیدا کند.‌ آمریکا دشمنی خود را پنهان نمی‌کند؛ یکی لبخند می‌زند، یکی مصوبه […]

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)