۳۰ مرداد ۱۳۹۸ مصادف با   19 ذیحجه 1440
تاریخ: ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ |   تعداد بازدیدها: 501
کد خبر:41332
| ف | | |

عکس نوشت| «برای هیچ ندارها کاری بکنید»

معمولا در رقابت‌های کور سیاسی و اولویت گرفتن تجملات، رسیدگی به مناطق بهره‌مند گم می‌شود! همان‌که امام خمینی(ره) بارها نسبت به آن هشدار داده‌اند؛ از جمله این‌که:
«الآن شما می دانید که در بعضی از جاها‏‎ ‎‏هیچ ندارند؛ هیچ! […] برای این «هیچ ندارها» یک فکری بکنید، هی ننشینید دعوا بکنید

پایگاه تحلیلی مصداق /معمولا در رقابت‌های کور سیاسی و اولویت گرفتن تجملات و رسیدگی به مناطق بهره‌مند گم می‌شود! همان‌که امام خمینی(ره) بارها نسبت به آن هشدار داده‌اند؛ از جمله این‌که:
«الان شما می دانید که در بعضی از جاها‏‎ ‎‏هیچ ندارند؛ هیچ! […] برای این «هیچ ندارها» یک فکری بکنید، هی ننشینید دعوا بکنید، هی هم‏‎ ‎‏دنبال این نروید که همان‌طوری که در طاغوت می‌کرد، شهرها را خیلی مزین کنید و‏‎ ‎‏شهرها را خیلی بزرگ بکنید و همه همّ دولت و همه بودجه مملکت خرج شهرها بشود و‏‎ ‎‏خرج شمال شهر بشود که باز همان طاغوتی‌ها از آن استفاده بکنند. برای این پایین شهری‌ها،‏‎ ‎‏برای این بیچاره‌ها […] فکر بکنید. همّ‌تان را‏‎ ‎‏صرف این بکنید، نه صرف این‌که دعوا کنید.

«وقت» وقتی بنا شد که به دعوا بگذرد، دیگر‏‎ ‎‏نمی‌رسد انسان؛ مجال ندارد دیگر بنشیند یک کاری بکند، یک طرحی بریزد برای این‏‎ ‎‏ملت؛ برای این بیچاره‌ها. […] این دنیا چند روزش آمده پیش شما. این را خدمت کنید‏‎ ‎‏تا آبرومند باشید پیش خدا. این را با دعوا نگذرانید، با صلح بروید سراغ مردم. اگر بروید‏‎ ‎‏سراغ مردم، دیگر دعوا پیش نمی‌آید؛ برای این‌که، وقت دعوا نمی‌ماند. اما افسوس این‏‎ ‎‏است که شما مشغول دعوا هستید و از مردم غافل! […] همه اش دعوا و همه‌اش با هم دعوا. همه توی‏‎ ‎‏تهران نشسته‌اند دعوا می کنند. این صحیح نیست. این خلاف اسلام است؛ خلاف اخلاق‏‎ ‎‏اسلامی»
صحیفه امام خمینی؛ جلد سیزدهم، صفحات ۲۰۵-۲۰۴٫
نظرات کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  

  رهبر انقلاب: امام بزرگوار فرمود: «آمریکا شیطان بزرگ است» بعضی اصرار دارند این شیطان بزرگ را به شکل فرشته‌ی نجات وانمود کنند، ملت ایران این شیطان را بیرون کرد؛ نباید بگذاریم وقتی از در بیرونش کردیم از پنجره برگردد و نفوذ پیدا کند.‌ آمریکا دشمنی خود را پنهان نمی‌کند؛ یکی لبخند می‌زند، یکی مصوبه […]

موسسه ایمان جهادی – صهـبا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سمن اندیشه ولایت

http://www.lohvaghalam.ir/

موسسه حدیث لوح و قلم

دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)

موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

پایگاه اطلاع‌رسانی هم‌اندیشی یاران انقلاب اسلامی

نهضت مردمی پوستر انقلاب

انتشارات حدیث راه عشق

موسسه قدر ولایت

بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی

موسسه طلایه داران نور آفاق

مؤسسه فرهنگی ولاء منتظر

AIM

بنیاد فرهنگ و اندیشه اعتلاء

گروه روشنای علم

موسسه فرهنگی سراج اندیشه اسلامی

اندیشکده راهبردی تبیین

کمیته حدیث ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)